3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Μηνύματα
86
Reaction score
38
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Λοιπον σήμερα το μεσημέρι χτύπησα το Alice in Wonderland θα το δώ αυτές τις μέρες... :105:
 

Μηνύματα
86
Reaction score
38
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Χθές είδα την παρακάτω ταινία σε 3D. πολύ καλή!!!

Την αγόρασα με επιφύλαξη διοτι νομιζα οτι θα ήταν γεμάτη με χορούς και μπαλέτα :105:
Καμία σχέση εχει story τουλάχιστον για τέτοια ταινία... Το 3D σε σχεση με άλλες που έχω δεί ειναι πολυ μπροστά (δεν βάζω μέσα και τα animation) η καλύτερη απόλαυση όμως ηταν οτι η ταινια ειναι fullscreen και οχι με μαυρες μπαρες πάνω κάτω!!! νομίζω την ξανάβλεπα.

 

Μηνύματα
86
Reaction score
38
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Επίσης είδα και αυτό



Δεν θα πώ πολλά... απλά το έβλεπα και σε 2D. δεν με ενθουσίασε το 3D του, μόνο σε κατι slow motion σκηνές κάτι λέει. Προσωπικη γνωμη εκφράζω παντα για καποιον μπορει να ειναι τελεια.
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Re: Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Να ρωτήσω κάτι,

αν πάρω μία 3D ταινία και την βάλω σε σύστημα που δεν είναι 3D,παίζει κανονικά σαν τα υπόλοιπα έστω?Ρωτάω γιατί αν είναι να αγοράζω κατευθείαν τις 3D εκδόσεις και μόλις αλλάξω την τηλεόραση να πάρω μία 3D,να τα δώ τότε,έστω..
Επίσης πρόσεξα οτι οι τιμές είναι πιο ακριβές,ισχύει σε όλα έτσι?


Ευχαριστώ..
 

Μηνύματα
389
Reaction score
1
Re: Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Αυτό που μπορώ να σου πώ με σιγουριά είναι ότι τα PC bluray players (δε ξέρω για όλα αλλά σίγουρα το ΤΜΤ και απ ότι θυμάμαι και το PDVD) σε 2D σύστημα παίζουν κανονικά τις 3D σε 2D.
 

Μηνύματα
39
Reaction score
0
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

παιδια αυτες τις ταινιες μπορει καποιος να τις νοικιασει απο καποιο videoclub γιατι σε αυτα που εχω παει εγω (2 μεγαλες αλυσιδες) ειχαν μονο το Piranhas και το Resident Evil )
 

Μηνύματα
86
Reaction score
38
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Καλησπέρα φίλοι μου, επιστρέφω έχοντας στην κατοχή μου τα εξής 3D bluray.

Open Season
Monster House
Cloudy With A Chance Of Meatballs
A Christmas Carol
Bolt
Alice In Wonderland
Step Up
Tron
The Green Hornet
Coraline
Despicable Me

Ocean Wonderland
Dolphins and Whales
Sharks

Περιμένω τώρα το Pirates Of The Caribbean & το Rio

Πιστεύω ότι από τα παραπάνω το καλύτερο 3D μακράν είναι το A Christmas Carol τρομερό, σκέτη απόλαυση. Όποιος λοιπόν θέλει να πάρει κάποιο από τα παραπάνω μπορώ να του πω τουλάχιστον την ταπεινή μου άποψη...

Ελπίζω το Pirates Of The Caribbean να είναι ΚΑΛΟ!!!!! Άντε και να βγει καμιά ταινία σοβαρή σε 3D... πήξαμε στα παιδικά :105:

Τα τρία ντοκιμαντέρ εμφανίζουν crosstalking, ζαλίστηκα για τα καλά....
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Άφοβα όλα τα cartoon των Disney-Pixar!

Ειδικά στις τελευταίες ταινίες το 3d μοιάζει να είναι κομμένο και ραμμένο πάνω τους.
Ακόμα και εκδόσεις sbs στα 720p παίζουν εντυπωσιακότατα με κύριο περιοριστικό παράγοντα της προβολικότητας και του βάθους της εικόνας το προβολικό σας μέσο.
Εμφανώς μειομένο και το crosstalk με αυτούς τους τίτλους ειδικά σε active υλοποιήσεις.


Seen on 55'' vt30.
 



Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

μολις ειδα το Despicable Me σε 3Δ στην 42ut30 με το ps3 σαν πηγη...
με αρεσε πολυ και επιβαιβαιωνει αυτο που λεμε ολοι....

το 3Δ θελει τουλαχιστον 100" για να δειξει....
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

Παιδια αν αγορασω μια ταινια σε 3D...
μπορω να την δω απτο ιδιο δισκακι και σαν 2D bluray?
π.χ. θελω να παρω το avatar και σε 3d αλλα και σε 2D bluray... πρεπει να το αγορασω σαν δυο ξεχωριστα δισκακια;
ή αρκει να αγορασω το 3D?
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: 3D Bluray...Τί αξίζει να δούμε?

νομιζω δεν εχει βγει ακομα το avatar για πωληση σε 3D
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Απαντώντας σε ερώτηση παραπάνω συνηθίζεται σε πολλά δισκάκια να υπάρχει και η 2d αλλά και η 3d έκδοση της ταινίας.
Σε οτι αφορά υλικό που υπάρχει, ένα από τα πιο εντυπωσιακά που κυκλοφορούν, δυστυχώς όχι Ελλάδα, είναι το Sammys Adventures, βρείτε το και πάρτε το, έχει από τις πιο εντυπωσιακές σκηνές.
 




Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.651
Μηνύματα
2.868.959
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top