4K Ultra HD με Ελληνικούς υπότιτλους




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Βγηκε χθές το Life σε UHD με ελληνικους υπότιτλους. Το έφερε ο βιντεοκλαμπας μου, που του το παραγγειλα. Στο UHD έχει Atmos track, ενω στο Bluray, έχει DTS-MA 7.1.

Aλλα, μην περιμένετε να έρθουν UHD οι περισσότεροι τιτλοι. Εδω Bluray δεν ερχονται. ΣΠΕΝΤΖΟΣ και AUDIOVISUAL σταματησαν τα Bluray και βγάζουν μονο DVD. Το Arrival βγηκε μονο σε DVD!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Aλλα, μην περιμένετε να έρθουν UHD οι περισσότεροι τιτλοι. Εδω Bluray δεν ερχονται. ΣΠΕΝΤΖΟΣ και AUDIOVISUAL σταματησαν τα Bluray και βγάζουν μονο DVD. Το Arrival βγηκε μονο σε DVD!
Πάντα πρωτοπόροι στις εξελίξεις. :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Έχω την εντύπωση πως η audiovisual έκλεισε ...
Στο ΚΟΡΩΠΙ σίγουρα , στα γραφεία δεν ξέρω ...
 


sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Ούτε εκεί έχουν UHD 4K... Γιατί να έχουμε εδώ; :(:D
Εδώ Blu-ray και δεν βρίσκουν πολλοί...
Ακόμα περισσότεροι δε, δεν γνωρίζουν τη διαφορά μεταξύ DVD και Blu-ray... :(
Άσε δε που υποψιάζομαι, πως κανείς δε θέλει να επενδύσει για να δώσει σε μένα, τη δυνατότητα να γεμίσω τους σκληρούς μου με ταινίες ανάλυσης 8 μεγαπίξελ έναντι συμβολικής αμοιβής... :D
Άρα, ψωνίζουμε απ' έξω, όπως κι αυτοί... :(

Δε βοήθησα καθόλου, το ξέρω... :)

Το νόημα όμως το έχουμε, το ξέρω... :drinks:
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
και στο public εχει uhd, βεβαια μονο σε 3 ταινιες η τιμες ειναι καλες, στις υπολοιπες βαραει..
 



Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δηλαδή στα dvd club της γειτονιάς από θέμα ταινιών 4k προς ενοικίαση κοινώς τον πίνουμε;
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Η αγοράζεις η βρίσκεις αλλιώς
Να νοικιάσεις δύσκολο ....
Σήμερα μίλησα με το παιδί που νοικιάζω ταινίες. Τον ρώτησα αν φέρνει 4K.
Έπρεπε να τον ακούγατε πως έκανε ( από χαρά).
Ήμουνα ο πρώτος πελάτης που του ζήτησε μου είπε με μεγάλη πραγματικά χαρά.
Θα ξεκινήσει να φέρνει λοιπόν από εδώ και στο εξής και σε 4Κ.
Στην ερώτηση μου γιατί ως τώρα δεν έφερνε ( αν υπάρχει θέμα τιμής βασικά) μου απάντησε ότι οι τιμές είναι ίδιες
αλλά το θέμα είναι ότι κανείς δεν αγοράζει player πάνω από 250 ευρώ που να το υποστηρίζει και οι περισσότεροι βλέπουν από παιχνιδομηχανές ή φθηνά μηχανήματα και αρκούνται στα blue ray 3d.
Συμπέρασμα : Μιλήστε με το μαγαζί της γειτονιάς σας...:) :)
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Παιδιά επειδή ξέρουμε ότι 4Κ UHD δίσκοι με ελληνικούς υπότιτλους είναι ελάχιστοι έψαξα λίγο στο ίντερνετ και βρήκα ένα Ευρωπαικό site που έχει 4Κ UHD δίσκους και αρκετά έχουν ελληνικούς υπότιτλους τα οποία δεν τα έχω δει να τα φέρνουν Ελλάδα. Έχει και κατάστημα στο ebay.co.uk και το μαγαζί λέγεται https://www.futuremovieshop.fi Πρέπει να είναι φιλανδικό από την κατάληξη αλλά όλα τα εξώφυλα είναι στα αγγλικά. Εγώ πήρα τις τριλογίες της Μούμιας και Μπάτμαν και έχουν όλα ελληνικούς υπότιτλους και με αγγλικά εξώφυλα.

Για να σας διευκολύνω τους τίτλους που βρήκα να έχουν σε 4Κ UHD με ελληνικά είναι οι παρακάτω. Κάποιοι αναμένονται να κυκλοφορήσουν. Εγώ πλέον θα αγοράζω από εκεί ότι δεν βρίσκω Ελλάδα. Στην λίστα γράφω μόνο τους τίτλους που δεν έχω δει επίσημα στην Ελλάδα.

King kong
Kong: Skull Island
Angry birds movie
Underworld blood wars
Serenity
Fast & Furious 6
Battleship
The amazing spiderman
The Incredible Hulk
The Patriot
Jurassic World
Jurassic Park 3
Jurassic Park 2
Jurassic Park
Mummy
Mummy returns
Mummy and the tomb of the dragon emperor
 

Μηνύματα
123
Reaction score
61
Θα ήθελα να ρωτήσω για ποιο λόγο δεν υπάρχουν πλέον υπότιτλοι στα Ελληνικά στις ταινίες που βγαίνουν σε μπλου Ρέι.
Υπάρχουν όλες οι γλώσσες εκτός Ελληνικά αυτό είναι απαράδεκτο
Ποιοι είναι υπεύθυνοι για αυτό. Πχ το avatar έχει υπότιτλους πάνω από δέκα χώρες εκτός Ελληνικά.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Έχει συζητηθεί εδώ. Με απλά λόγια, όταν δεν υπάρχει ενδιαφέρον (δηλαδή κοινό, δηλαδή χρήμα), δεν θα υπάρχει και budget για να μπούν Ελληνικοί υπότιτλοι.
 

Μηνύματα
239
Reaction score
49
Έχει συζητηθεί εδώ. Με απλά λόγια, όταν δεν υπάρχει ενδιαφέρον (δηλαδή κοινό, δηλαδή χρήμα), δεν θα υπάρχει και budget για να μπούν Ελληνικοί υπότιτλοι.
Δηλαδή στην Πολωνία και την Λιθουανία υπάρχει τέτοιο κοινό και ενδιαφέρον και βάζουν και υπότιτλους. Πόσο κοστίζει ο υποτιτλισμός ? Ας βάλουν ελληνικά να τα παίρνουμε από το amazon. Νομίζω πρέπει να μαζέψουμε υπογραφές και να κάνουμε ένα complaint.
 

Μηνύματα
123
Reaction score
61
Νομίζω κάτι πρέπει να
Νομίζω κάτι πρέπει να γίνει με τε τους Ελληνικούς υπότιτλους εδώ στην Ελλάδα δεν μπορεί ένα δισκάκι που εισάγεται να έχει υπότιτλους από δέκα χώρες και να λείπουν οι ελληνικοί είναι
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Νομίζω κάτι πρέπει να
Νομίζω κάτι πρέπει να γίνει με τε τους Ελληνικούς υπότιτλους εδώ στην Ελλάδα δεν μπορεί ένα δισκάκι που εισάγεται να έχει υπότιτλους από δέκα χώρες και να λείπουν οι ελληνικοί είναι
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
Καλησπέρα,
Απαράδεκτο ναι συμφωνώ, αλλά αφού δεν υπάρχει ελληνικός αντιπρόσωπος που να εισάγει τα δισκάκια, ποιος θα ασχοληθεί, και κάποια μαγαζιά που τα φέρνουν (ελάχιστα) τα παραγγέλνουν απ΄ έξω, που θα μπορούσε, να το κάνει ο οποιοδήποτε.
Και εγώ άμα θέλω να αγοράσω κανά δισκάκι το παίρνω από το ebay, και άμα βρω με ελληνικούς υπότιτλους.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top