98 ιντσες με κατω απο 3000 γινεται; Γινεται.

Μηνύματα
1.236
Reaction score
2.047
Παιζει μια προσφορα απο Γερμανο για την TCL 98C735


Με καρτουλα eurobank, παιρνεις και 20% πισω και βγαινει στα 2800.
Αν εχεις και επαγγελματικο ΑΦΜ, ακομη λιγοτερα.

Μηπως ηρθε ο καιρος για τις πραγματικα τεραστιες τηλεορασεις σε οικιακο χωρο;
 



Μηνύματα
349
Reaction score
891
Παιζει μια προσφορα απο Γερμανο για την TCL 98C735


Με καρτουλα eurobank, παιρνεις και 20% πισω και βγαινει στα 2800.
Αν εχεις και επαγγελματικο ΑΦΜ, ακομη λιγοτερα.

Μηπως ηρθε ο καιρος για τις πραγματικα τεραστιες τηλεορασεις σε οικιακο χωρο;
Όταν λες επαγγελματικό αφμ;
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Δεν με πείθει με τίποτα ότι αυτές οι τηλεοράσεις με τόσο μεγάλη οθόνη δεν θα έχουν σοβαρά θέματα στα μαύρα. Όταν με το καλό βγουν oled σε αυτές τις ιντσες κάτω από το πεντοχιλιαρο θα είναι πολύ σοβαρό το δίλημμα.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.393
Reaction score
79.529
Κλειστή θα είναι ένα μαύρο πράγμα σχεδόν 3 τμ στον τοίχο μας, εκτός εάν υπάρχει μηχανισμός που την κρύβει που θα κοστίζει πιθανόν όσο και η τιβι
Δηλαδή τώρα που έχω ένα μεγάλο άσπρο πράγμα στον τοίχο μας είναι καλύτερα;
 


TGD

Μηνύματα
7.209
Reaction score
7.233
Δεν νομίζω ότι θα σβήνει ποτέ. Θα παίζει σήριαλ όλη μέρα.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Νομίζω ότι βάσει των προδιαγραφών, της διαρίθμησης των Ελληνικών νοικοκυριών (και όχι μόνο), τέτοιες διαστάσεις καθίσταται απαγορευτικές. Αυτού του είδους οι επιλογές έχουν μάλλον αποστολή σε εργασιακούς χώρους, καταστήματα κλπ.
Για τέτοια μεγέθη προβολής, ασχέτως κόστους, θεωρώ ότι παραμένει ακόμη η λύση ... προβολέα διότι εκεί κατά την μη χρήση, όλα μπορούν εύκολα να εξαφανίζονται!
 
  • Like
Reactions: MAD

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
size > all παλικάρια, αυτά τα δε μετράει το πινέλο αλλά ο ζωγράφος (πχ oled) ειναι μονο για τη θεωρία.

Στη πράξη, στο σπίτι μου μεταξύ 85αρας sony led και 49αρας lg oled, η πρώτη έχει συντριπτικά μεγαλύτερο χρόνο χρήσης απο τη δευτερη.

Ναι, οταν οι συνθήκες ειναι ιδανικές (σκοτεινά δωμάτια,σωστό υλικό) η oled ειναι χαρμα ιδέσθαι, σε διαφορετική περίπτωση ομως οι διαφορές δεν ειναι τόσο σημαντικές. Αν μάλιστα η led/qled ειναι περισσότερο φωτεινη της oled υπάρχουν και σημαντά επιχειρηματα υπερ της.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Μιλάμε για λίγες περιπτώσεις όπου έχει γινει ο σχεδιασμός, το ντιζάιν και γενικά να υπάρχουν οι κατάλληλες προδιαγραφές ώστε να δεχθεί τέτοια πρόταση ο χώρος μας. Διαφορετικά ένα μηχάνημα 2 χ 1,5 μ ισωσ ως και παραπάνω, δηλαδή κατάληψη μιας ολοκληρης πλευρας ενος κανονικού δωματίου , το βλέπω σαν παραφωνία.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Μιλάμε για λίγες περιπτώσεις όπου έχει γινει ο σχεδιασμός, το ντιζάιν και γενικά να υπάρχουν οι κατάλληλες προδιαγραφές ώστε να δεχθεί τέτοια πρόταση ο χώρος μας. Διαφορετικά ένα μηχάνημα 2 χ 1,5 μ ισωσ ως και παραπάνω, δηλαδή κατάληψη μιας ολοκληρης πλευρας ενος κανονικού δωματίου , το βλέπω σαν παραφωνία.
εγω βλεπω κατι πινακες στο σπιτι σαν παραφωνια :)))
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.904
Reaction score
28.694
.........για την TCL 98C735
-
H TCL , έχει αντιπροσωπία - σέρβις - στην Ελλάδα ;

-
 

Μηνύματα
7.223
Reaction score
1.210
Να έχεις κανένα παιδάκι, να πετάξει κανένα παιχνίδι στην τηλεόραση, να κλαις τρία χιλιάρικα (στην καλύτερη). Νομίζω ότι για τις περισσότερες των περιπτώσεων αυτά τα μεγέθη δεν είναι καλή ιδέα για σπίτι, και η προβολή είναι καλύτερη. Ειδικά τώρα με τους εξαιρετικά φωτεινούς ust.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Eνω οταν τα παιδακια βλεπουν ust ηρεμουν :D (στα ποσα ειναι η καλυτερη ειπαμε ?)
Μαλλον καταλαβα ...δεν ειναι μονο τα χιλιαρικα ειναι η ευκολια στοχου ...νομιζω εχουμε υποτιμησει την ευστοχια τους και σε μικροτερες επφανειες μια χαρα βρισκουν κεντρο...:gotcha:
ασε που σαν την πολυχρηστικοτητα μιας τηλεορασης δεν υπαρχει ...
Να μην πω οτι σχεδον ποτε δεν θα την βλεπεις σβηστη ...περι ορεξεως ...
Δεν πειραζει μην αγοραζετε εσεις να πεφτουν οι τιμες :rolleyes:
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
πως θα μπει σπιτι κιολας; μπαλκονι με μεταφορικη σε οροφο; τεχνικα θεματα
Κώστα αυτό είναι το πιο σοβαρό πρόβλημα από όλα. Επίσης αν θες να την πουλήσεις πως θα την πάρει ο άλλος με φορτηγό;
size > all παλικάρια, αυτά τα δε μετράει το πινέλο αλλά ο ζωγράφος (πχ oled) ειναι μονο για τη θεωρία.

Στη πράξη, στο σπίτι μου μεταξύ 85αρας sony led και 49αρας lg oled, η πρώτη έχει συντριπτικά μεγαλύτερο χρόνο χρήσης απο τη δευτερη.

Ναι, οταν οι συνθήκες ειναι ιδανικές (σκοτεινά δωμάτια,σωστό υλικό) η oled ειναι χαρμα ιδέσθαι, σε διαφορετική περίπτωση ομως οι διαφορές δεν ειναι τόσο σημαντικές. Αν μάλιστα η led/qled ειναι περισσότερο φωτεινη της oled υπάρχουν και σημαντά επιχειρηματα υπερ της.
Σε τόσο μεγάλη διαφορά έχεις δίκιο αλλά ανάμεσα σε 77 oled και 85 led εγώ θα προτιμούσα την oled με κλειστά τα μάτια για τον δικό μου χώρο που είναι σκοτεινός. Σε σπίτι με την τηλεόραση δίπλα στην μπαλκονόπορτα σηκώνει κουβέντα και υπάρχουν και πλεονεκτήματα στις led.
 

Μηνύματα
7.223
Reaction score
1.210
Eνω οταν τα παιδακια βλεπουν ust ηρεμουν :D (στα ποσα ειναι η καλυτερη ειπαμε ?)
Μαλλον καταλαβα ...δεν ειναι μονο τα χιλιαρικα ειναι η ευκολια στοχου ...νομιζω εχουμε υποτιμησει την ευστοχια τους και σε μικροτερες επφανειες μια χαρα βρισκουν κεντρο...:gotcha:
ασε που σαν την πολυχρηστικοτητα μιας τηλεορασης δεν υπαρχει ...
Να μην πω οτι σχεδον ποτε δεν θα την βλεπεις σβηστη ...περι ορεξεως ...
Δεν πειραζει μην αγοραζετε εσεις να πεφτουν οι τιμες :rolleyes:
Δεν ηρεμούν, αλλά τα πανιά δεν σπάνε.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top