Aναζητω tuner με ενδειξη ληψης σηματος σε db.

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Αναζητω tuner me ένδειξη ληψης σηματος σε db κανα technics st gt 550 η αλλο.
 

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Έχω ερωτευτεί τον 550 .... Όμως και οι 2 που έχω πέρασαν από σέρβις γιατί έχουν known issue στο θέμα του συντονισμού. ( ολισθαίνει η συχνότητα ) Φτιάχνεται όμως εύκολα από γνωστό τεχνικό.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Έχω ερωτευτεί τον 550 .... Όμως και οι 2 που έχω πέρασαν από σέρβις γιατί έχουν known issue στο θέμα του συντονισμού. ( ολισθαίνει η συχνότητα ) Φτιάχνεται όμως εύκολα από γνωστό τεχνικό.
To ειχα και το ξερω και το 350 το ειχα με τα γνωστα τους προβληματα και θελουν ρυθμιση οριακα στο σερβις. Τuner εχω harman kardon με αξιολογο ηχο το θελω μονο για μετρηση ληψησ σημaτος syntonismo μπαλαντεζα ταρατσα και να στριφογυρναω την κεραια.
 

Μηνύματα
427
Reaction score
425
Αγοράζεις το TECSUN PL380 που έχει ένδειξη λήψης σε db αριθμητική και έπειτα βάζεις με κλειστή κεραία ένα κροκοδιλάκι απο την ψύχα του ομοαξονικού στην βάση της κεραίας και το πλέγμα του στην γείωση είτε στη usb είτε στην έξοδο ακουστικών.Δυστυχώς όλα αυτά έχουν είσοδο εξωτερικής κεραίας αλλά μόνο για τα SW κάτω απο 30MHz.
Και θα σου μείνει ενα καταπληκτικό ραδιόφωνο για το μπαλκόνι.
Ασε που μπορείς να κάνεις συγκριτική δοκιμή στην ταράτσα και στο σπίτι για να δείς απώλειες της γραμμής καθόδου!!
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.188
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top