Adam T10 S Powered Subwoofer

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.608
Reaction score
27.954
Ερώτηση: Γερμανική δεν είναι η adam? Γιατί τέτοια διαφοροποίηση στις τιμές?
Η τιμή στην Ευρώπη είναι υπολογισμένη με καπέλο 19% φόρο. Η τιμή στην Αμερική δεν έχει VAT γιατί κάθε state έχει διαφορετικό φόρο και όλες οι τιμές στα online καταστήματα είναι προ φόρων, γιατί μπαίνει στο τελικό check out ανάλογα που πάει το πακέτο.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Η τιμή στην Ευρώπη είναι υπολογισμένη με καπέλο 19% φόρο. Η τιμή στην Αμερική δεν έχει VAT γιατί κάθε state έχει διαφορετικό φόρο και όλες οι τιμές στα online καταστήματα είναι προ φόρων, γιατί μπαίνει στο τελικό check out ανάλογα που πάει το πακέτο.
μαζί σου. αλλά κάτι δεν μου βγαίνει (λογιστής δεν είμαι)

377.31 EUR +19% = 449 EUR
377.31 EUR to USD = 426.56 USD

Τα υπόλοιπα 27.56 USD?

Πιο πολύ σκέφτομαι ότι εφόσον κατασκευάζονται στην Κίνα, τότε από Κίνα μπαίνουν στην Αμερική, όχι μέσω Ευρώπης.
Άσε που πρέπει να χτυπήσουν την τιμή κάτω από 400 (ή να έχει αυτό το 99,99999999)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.608
Reaction score
27.954
μαζί σου. αλλά κάτι δεν μου βγαίνει (λογιστής δεν είμαι)

377.31 EUR +19% = 449 EUR
377.31 EUR to USD = 426.56 USD

Τα υπόλοιπα 27.56 USD?

Πιο πολύ σκέφτομαι ότι εφόσον κατασκευάζονται στην Κίνα, τότε από Κίνα μπαίνουν στην Αμερική, όχι μέσω Ευρώπης.
Άσε που πρέπει να χτυπήσουν την τιμή κάτω από 400 (ή να έχει αυτό το 99,99999999)
Κάπου σε έχασα να πω την αλήθεια.

Για το 99.99 πάει αυτό είναι αρχαία ιστορία. Το νέο τρεντ είναι 97. :gotcha:
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Μπα δεν πάει έτσι, είναι σύνηθες το ίδιο προϊόν να κοστίζει πιο ακριβά στην Ε.Ε.
 




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.608
Reaction score
27.954
Πόσα να πάρουμε; :lolsign:

Να το δώσω το Paradigm Ultracube 10; :smg:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.948
Reaction score
20.455
Αυτη τη στιγμή, στο thomann το Adam T10S είναι στα €399 (διαθέσιμο σε 2-3 εβδομάδες), μόνο €20 διαφορά από το Presonus Temblor T10 που είναι στα €379.

Όσο η ώρα (για αγορά subwoofers) ζυγώνει, το δίλημμα μεγαλώνει...:headbang::help:

Edit: Με προβληματίζει λίγο η αναφορά στα χαρακτηριστικά του Adam περί "Tuned to Adam T5V and T7V". Δηλαδή, τι, με άλλα ηχεία δεν "παίζει";
 
Last edited:

Μηνύματα
1.841
Reaction score
3.432
Αυτη τη στιγμή, στο thomann το Adam T10S είναι στα €399 (διαθέσιμο σε 2-3 εβδομάδες), μόνο €20 διαφορά από το Presonus Temblor T10 που είναι στα €379.

Όσο η ώρα (για αγορά subwoofers) ζυγώνει, το δίλημμα μεγαλώνει...:headbang::help:

Edit: Με προβληματίζει λίγο η αναφορά στα χαρακτηριστικά του Adam περί "Tuned to Adam T5V and T7V". Δηλαδή, τι, με άλλα ηχεία δεν "παίζει";
Νομίζω ότι για τον χώρο σου και για το μέγεθος των ηχείων σου αυτά τα σαμπ είναι μη συμβατά.
Η για να το πω καλύτερα λίγα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.608
Reaction score
27.954
Αυτη τη στιγμή, στο thomann το Adam T10S είναι στα €399 (διαθέσιμο σε 2-3 εβδομάδες), μόνο €20 διαφορά από το Presonus Temblor T10 που είναι στα €379.

Όσο η ώρα (για αγορά subwoofers) ζυγώνει, το δίλημμα μεγαλώνει...:headbang::help:

Edit: Με προβληματίζει λίγο η αναφορά στα χαρακτηριστικά του Adam περί "Tuned to Adam T5V and T7V". Δηλαδή, τι, με άλλα ηχεία δεν "παίζει";
Όλες οι εταιρίες φτιάχνουν subs ματσαρισμένα για συγκεκριμένη γκάμα (Τ5, Τ7), ώστε να καλύψουν όλο το φάσμα σωστά για την συγκεκριμένη γκάμα μοντέλων.

Από εκεί και πέρα παίζουν τα πάντα παντού, όχι όμως όπως το παραπάνω setup.

Τις αδυναμίες που έχει ο δορυφόρος έρχεται να τις συμπληρώσει το Sub που είναι σχεδιασμένο να κάνει αυτή ακριβώς τη δουλειά.

Στο επίπεδο που έχεις φτάσει αυτό ψάχνεις, θεωρώ.

Αλλά δεν ξέρω αν αυτό έρχεται με bass management.
 

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Μια χαρά παίζει με ότι θες απλά όλες οι σοβαρές εταιρείες "ταιριάζουν" τα κομμάτια τους.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.948
Reaction score
20.455
Νομίζω ότι για τον χώρο σου και για το μέγεθος των ηχείων σου αυτά τα σαμπ είναι μη συμβατά.
Η για να το πω καλύτερα λίγα.
Κι εσύ, τέκνο Βρούτε;;; :p Είχα τον @Dimifoot και τον @costas EAR να με ζαλίζουν ότι χρειάζομαι μεγάλα subwoofers, τώρα έχω κι εσένα; :p


Όλες οι εταιρίες φτιάχνουν subs ματσαρισμένα για συγκεκριμένη γκάμα (Τ5, Τ7), ώστε να καλύψουν όλο το φάσμα σωστά για την συγκεκριμένη γκάμα μοντέλων.

Από εκεί και πέρα παίζουν τα πάντα παντού, όχι όμως όπως το παραπάνω setup.

Τις αδυναμίες που έχει ο δορυφόρος έρχεται να τις συμπληρώσει το Sub που είναι σχεδιασμένο να κάνει αυτή ακριβώς τη δουλειά.

Στο επίπεδο που έχεις φτάσει αυτό ψάχνεις, θεωρώ.

Αλλά δεν ξέρω αν αυτό έρχεται με bass management.
Bass management κάνει το miniDSP SHD.

Μια χαρά παίζει με ότι θες απλά όλες οι σοβαρές εταιρείες "ταιριάζουν" τα κομμάτια τους.
Σωστά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Κι εσύ, τέκνο Βρούτε;;; :p Είχα τον @Dimifoot και τον @costas EAR να με ζαλίζουν ότι χρειάζομαι μεγάλα subwoofers, τώρα έχω κι εσένα; :p




Bass management κάνει το miniDSP SHD.


Σωστά.
Έχεις κι εμένα.Χρειάζεσαι μεγαλύτερα.Ανεπαρκής οδήγηση των κύριων ηχείων υφίσταται εμμέσως και με την ενσωμάτωση ασθενικών sub - για τα κυβικά δεδομένου χώρου και...setup εννοείται.Γιατί αυτά θα ήταν τότε ο ΄΄λαιμός του μπουκαλιού΄΄ ως προς την ολική διαχείριση ενέργειας από το σύστημα.
Θυμήσου τι λέγαμε για το δωμάτιο με το πολυκαναλικό setup των Focal από το Μόναχο.
 
Last edited:





Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.217
Reaction score
26.978
Bass management κάνει το miniDSP SHD.
Το κοιτάω... το ξανακοιτάω... το ξαναμανακοιτάω... Μήνες τώρα.
και συνέχεια βλέπω αυτό "Number of audio channels 2 in, 4 out"
Μα πώς στο καλό? Πώς εντάσσεται σε πολυκάναλο? Όταν θέμε 11 ή 7 ή, έστω μόνο 5 δορυφόρους και τουλάχιστον 2 σαμπς?? Μα και μόνο για το μπας μάνατζμεντ, τι γίνεται αν κάποιος ξεπεράσει τα 4 σαμπς??
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.948
Reaction score
20.455
Για πολυκάναλο (μπορεί να) θες κι άλλο μηχάνημα, δεν ξέρω ποιο.

Για πέραν των δύο subwoofers, μπορείς να τα κάνεις daisy chain - με κάποιους περιορισμούς και συμβιβασμούς.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.565
Μηνύματα
2.865.735
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top