Alien Anthology Blu-ray Edition

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Ομοίως και η απάντηση ίδια με πιο πάνω...κατά το καλοκαιράκι θα έχει τη μισή τιμή :137:
 


JL_

Μηνύματα
797
Reaction score
19
Όσο σκέφτομαι ότι είχα δώσει 99 ευρώ για το εννιάδισκο σετάκι σε DVD, το 2003... :141: :135:
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Re: Alien Anthology Blu-ray Edition

Όσο σκέφτομαι ότι είχα δώσει 99 ευρώ για το εννιάδισκο σετάκι σε DVD, το 2003...

Και εγώ μια από τα ίδια φιλαράκι για το Quadrilogy. Κάπου στα 85 ευρώ νομίζω αλλά δεν μα@#$ται !

Μια ζωή την έχουμε ας την δούμε τουλάχιστων σε High Definition :107::107::107:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Μια από τα ίδια :142: δείτε το σαν συλλέκτες ρε παιδιά μη σκάτε...έχω και το ALIENS σε πακέτο βιντεοκασσέτα NTSC από το 1991, βίντεο δεν έχω βέβαια για να το δω πάλι αλλά δεν νομίζω να παίζει η κασσέτα μετά από 20 χρόνια :142:
 

Μηνύματα
3.190
Reaction score
774
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

star classic wars trilogy vhs THX certified.
All time classic και θα παραμεινει στην συλλογη μου ακομα και δεν παιξει ποτε ξανα ...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

star classic wars trilogy vhs THX certified.
All time classic και θα παραμεινει στην συλλογη μου ακομα και δεν παιξει ποτε ξανα ...
Kι εγω τα εχω αυτα απο αγγλια τα ειχα παρει !!!:137:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

star classic wars trilogy vhs THX certified.
All time classic και θα παραμεινει στην συλλογη μου ακομα και δεν παιξει ποτε ξανα ...

130 δολλάρια το ρημαδιασμένο το είχα πάρει σε VHS NTSC το 96 :142: ...

τουλάχιστον τώρα είναι φθηνότερες οι συλλογές από τα αγαπημένα μας έργα και σε HD :126:
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Βασικά εμένα προσωπικά φίλε loyis εμένα δεν με χαλάει, έτσι κι αλλιώς δεν έχω χώρο να βάλω το έκθεμα...οι ταινίες είναι που με ενδιαφέρουν :137:
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: Alien Anthology Blu-ray Edition

Ας ελπίζουμε ότι θα βγει και σε ελληνική έκδοση :121:
Aλλοι τροποι δεν υπαρχουν απο το να περιμενεις;:135:
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Επειδή δεν έχω δουλειά να κάνω και αναρρώνω, κατασκήνωσα στο σαλόνι και το σύστημά μου έχει πάρει φωτιά με το Anthology !...Εχω ξεκινήσει από χθές και είδα όλα τα έξτρα στα δύο δισκάκια ! ενώ από σήμερα το μεσημέρι έχω δεί την πρώτη και μόλις τελείωσα τη δεύτερη ταινία (που είναι και η αγαπημένη μου) !!! κάνω ένα διάλλειμα και συνεχίζω με την τρίτη και την τέταρτη...

Μόλις τελειώσω θα γράψω εντυπώσεις, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω πως είμαι και πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα της BD παραγωγής...
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Επειδή δεν έχω δουλειά να κάνω και αναρρώνω, κατασκήνωσα στο σαλόνι και το σύστημά μου έχει πάρει φωτιά με το Anthology !...Εχω ξεκινήσει από χθές και είδα όλα τα έξτρα στα δύο δισκάκια ! ενώ από σήμερα το μεσημέρι έχω δεί την πρώτη και μόλις τελείωσα τη δεύτερη ταινία (που είναι και η αγαπημένη μου) !!! κάνω ένα διάλλειμα και συνεχίζω με την τρίτη και την τέταρτη...

Μόλις τελειώσω θα γράψω εντυπώσεις, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω πως είμαι και πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα της BD παραγωγής...
Ωστοσο μέχρι τώρα τουλάχιστον θα είσαι ικανοποιημένος από τις πολύ ωραίες ταινίες (τα 2 πρώτα), γιατί τα 2 τελευταία... :445:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

μα καλα εχει ξεπουλησει η εκδοση ?

δεν την εχει πλεον το eshop και ενα αλλο μαγαζι την εχει χωρις ελληνικους υποτιτλους !!!!

Την εχετε πετυχει πουθενα εσεις και ποσο παει τωρα ???

για πειτε !!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

Ωστοσο μέχρι τώρα τουλάχιστον θα είσαι ικανοποιημένος από τις πολύ ωραίες ταινίες (τα 2 πρώτα), γιατί τα 2 τελευταία... :445:
Εννοώ την παραγωγή σαν BD δισκάκια όχι την αισθητική των ταινιών ! Τα δύο πρώτα είναι εξαιρετικά και κρατούν τη μαγεία ακόμα και σήμερα, τα δύο τελευταία είναι για τίποτα άγριους στη ζούγκλα...
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Alien Anthology Blu-ray Edition

μα καλα εχει ξεπουλησει η εκδοση ?

δεν την εχει πλεον το eshop και ενα αλλο μαγαζι την εχει χωρις ελληνικους υποτιτλους !!!!

Την εχετε πετυχει πουθενα εσεις και ποσο παει τωρα ???

για πειτε !!

Μήτσο απ' ότι έχω δεί μέχρι τώρα με έχει απογοητεύσει το τράνσφερ (στην ξένη έκδοση) στις τρείς πρώτες ! Δεν αξίζει για αγορά ρε φίλε...να σου το στείλω μόλις το δώ το πακετάκι ;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Νίκο, μάλλον δεν έχεις δει, ή δεν θυμάσαι, την remastered THX Quadrilogy σε DVD. Το Alien πραγματικά ήταν ελεεινό, το Aliens μετριότατο! Τα άλλα καλά.

Τα Blu-Ray είναι πάρα πολύ καλά δεδομένου του υλικού, ειδικά το Alien.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Alien Anthology Blu-ray Edition

Νίκο, μάλλον δεν έχεις δει, ή δεν θυμάσαι, την remastered THX Quadrilogy σε DVD. Το Alien πραγματικά ήταν ελεεινό, το Aliens μετριότατο! Τα άλλα καλά.

Τα Blu-Ray είναι πάρα πολύ καλά δεδομένου του υλικού, ειδικά το Alien.

Τα έχω βρε φίλε ! κάνα κατοστάρικο τα είχα πληρώσει τα ρημάδια τότε !

Το πρώτο έχει πολύ καλό τράνσφερ σε blu, τόσο καλό που νομίζεις ότι η σκουριά από τους διαδρόμους θα ξεχυθεί από την οθόνη ! Ο ήχος όμως αστα να πάνε...
Το δεύτερο είναι κουτσουρεμένο 16:9 !!!!!!! με μιά μόνιμη θαμπάδα στην οθόνη ρε γμτ, και αρκετό κόκκο, περισσότερο σε καλογραμμένο DVD φέρνει παρά σε blu, ο δε ήχος...άστα.
Το τρίτο είναι κάπως καλύτερο από θέμα εικόνας, δεν φτάνει την κρυστάλινη υφή του πρώτου βέβαια, αλλά και πάλι ο ήχος είναι τουλάχιστον απαράδεκτος για blu...
Βάζω να δω το 4ο τώρα αν και δεν περιμένω τίποτα το θεαματικό στην ποιότητα...

Γνώμη μου παίδες...το μόνο που αξίζει από την όλη παραγωγή είναι τα δύο δισκάκια με τα έξτρα...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top