Amarra 4

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Coming soon



Cut the cord to iTunes and hear your music like never before
  • Scan your entire local library including FLAC and MQA files
  • Navigate separate views of your library by Songs, Albums, Artists, Playlists, or Now Playing
  • Sort your tracks easily by Name, Album, or Artist
  • Powerful search lets you find your music easily
  • Create your own playlists of mixed tracks and sample rates and access them via a dedicated Playlist View
  • Browse your Albums and Artists by artwork for ease and speed
  • Select the best sound for your system with 16 EQ presets

Amarra 4 Luxe:

Experience your music like never before

  • Listen to your DSD files using Native DOP or DSD to PCM conversion
  • Hear your tracks at a higher sample rate with Upsampling
  • Experience surround sound in your headphones with our new Headphone Processor
  • Integrated TIDAL support, combining your local and TIDAL libraries
  • Control your music experience from anywhere in your network with the Amarra iOS Remote
  • Option for iRC




For Mac OS X and Windows


http://www.sonicstudio.com/amarra/amarra4.php
http://www.sonicstudio.com/amarra/amarra4luxe.php
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Εχω φαει μηνες ατελειωτους να φτιαξω libraries σε Audirvana & JRiver.

Δεν αντεχω να σκεφτω πως θα πρεπει να ξαναφτιαξω library... :oops:
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Έσκασε email απο Sonicstudio για Amarra 4, Symphony 3.0 και είναι:

"31.4% Discount on all Amarra new product purchases and upgrades!".

Η προσφορά ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα: "Time is limited, this offer is only available from March 7 - March 14, 2017 at midnight, PST."

Έχω το Amarra 3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με μόνο μειονέκτημα ότι είναι αρκετά βαρύ και άν του βάλεις δύσκολα (πχ πολλά απανωτά κλίκ ή εναλλαγή βαριών αρχείων), κρασάρει.

Το σκέφτομαι για αναβάθμιση πάντως γιατί το ποσό είναι μικρό, απλά δέν θέλω να χάσω τον ήχο που έχω αυτή την στιγμή.
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.806
Reaction score
11.047
Amarra 4 luxe, με MQA/Tidal support, προσφορά 66,33 USD, δύο άδειες.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για μία άδεια, pm me.
 

Μηνύματα
9.776
Reaction score
1.831
Διαβαζω οτι εχει ακομα περισσοτερα bugs απο τις παλαιότερες που ήταν γεμάτες bugs. Can someone confirm?
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.806
Reaction score
11.047
Μιχαλη δοκίμασα το luxe για καμιά βδομαδα και δε μου εσπασε τα νευρα. Αρκετα σταθερο μου φανηκε.
 





dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.806
Reaction score
11.047
Δημήτρη σε ευχαριστώ, φόρτωσες όλο το itunes library?
Οχι, το δοκιμασα μονο με tidal. Εχεις δικαιο, με το library μπορει να εχει ακομη θεματα.
[DOUBLEPOST=1511960037][/DOUBLEPOST]
Βάλτε Audirvana που σας λέω να βρείτε την υγειά σας
Μεγαλη βελτιωση οι τελευταίες εκδοσεις σε σχεση με τις παλιες. Αλλα νομιζω πως το amarra ειναι ακομη ο καλυτερος player για mac.
 

Μηνύματα
2.459
Reaction score
1.724
έβαλα τις δοκιμαστικές εκδόσεις του amara και του audirvana και έχω κολλήσει στο τελευταίο.
Το amarra μου φάνηκε πολύ "μαλακωσιά" σε σχέση με το audirvana που έχει πιο ουδέτερο ήχο.
Βασικά το audirvana το συγκρίνω με το cdplayer (adcom gcd750) και δε βρίσκω διαφορές, ενώ το amarra παίζει "αλλιώς"
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.887
Reaction score
34.318
εβαλα το Amarra 4 , ολα καλα, παιζει κανονικα.

Κατεβασα και το remote του Amarra gia thlexeirismo, αλλα δε μπορω να το συγχρονισω!

Εχει κανεις αποψη-εμπειρια?

Κανονικα κανει Pair οπως και με το itunes, απλα το Amarra 4 δουλευει αυτονομα απ οτι εχω καταλαβει, χωρις itunes, οποτε δεν μπορω να το συγχρονισω.

Μηπως παιζει μονο με tidal?

Kαμια βοηθεια κανεις?
 

Μηνύματα
59
Reaction score
24
Το είχα δοκιμάσει παλαιά σε Mac με πολύ καλά αποτελέσματα.

Τώρα που είδα ότι υπάρχει και σε Windows είπα να το δοκιμάσω και στο PC απ' όπου ακούω γενικώς.

Πολλά προβλήματα, crashes και διακοπές στην επικοινωνία με το DAC. Απογοητεύτηκα. Εχω Win7 64-bit. Θα περιμένω να δοκιμάσω κάποια επόμενη έκδοση.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.887
Reaction score
34.318
εβαλα το Amarra 4 , ολα καλα, παιζει κανονικα.

Κατεβασα και το remote του Amarra gia thlexeirismo, αλλα δε μπορω να το συγχρονισω!

Εχει κανεις αποψη-εμπειρια?

Κανονικα κανει Pair οπως και με το itunes, απλα το Amarra 4 δουλευει αυτονομα απ οτι εχω καταλαβει, χωρις itunes, οποτε δεν μπορω να το συγχρονισω.

Μηπως παιζει μονο με tidal?

Kαμια βοηθεια κανεις?

Aπ οτι παρατηρησα, κι αν δεν κανω παλι λαθος, μονο στην LUXE εκδοση υπαρχει δυνατοτητα remote.

Για να δουμε...
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.887
Reaction score
34.318
Λοιπον εβαλα το luxe και ολο κολπα και χουνερια μου κανει, κρασαρει πεφτει κολλαει αργει την τρελλα μου, δεν ειναι για μενα αυτα, τον σπαστικο. Νερακι κ καρφι θελω να πηγαινει.

Μεχρι και τον μακ μου κολλαει. Δεν μπορεσα να παιξω σωστα.

Το ταιριαξα με το remote αλλα παλι αργει στην αποκριση, κολλαει δε μου βγαζει τα playlists κλπ.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.806
Reaction score
11.047
Γιάννη, μου γλίτωσες μερικά €€€. Παρόλο που στη δική μου δοκιμή έπαιξε απροβλιμάτιστα, δε θέλω να έχω δυσάρεστες εκπλήξεις και συνεπώς θα μείνω με το Audirvana.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.643
Μηνύματα
2.870.149
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top