Ambilight

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.066
Και γιατί είπαμε πρέπει να τρομάξω βλέποντας μια ταινία; Και μάλιστα πρέπει να αγοράσω και πράγματα για να το πετύχω;
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.180
Reaction score
19.076
Εντάξει immersion δημιουργεί (σε κάποιες περιπτώσεις με επιτυχία) όχι τρόμο.
Πάντως όσες φορές έτυχε να δω δεν με χάλασε το ambilight, δεν είμαι όμως οπαδός του σκότους στον περιβάλλοντα χώρο με φως μόνο από την οθόνη ακόμα και σε ταινία..
Ο χαμηλός έξυπνος φωτισμός κάνει δουλειά (για όποιον το θέλει) όπως είπε κι ο Ear νομίζω λίγο πριν (κάπως έτσι είμαι), αλλά αν υπήρχε και η επιλογή του ambilight δεν θα με χάλαγε καθόλου..
 

Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.218
Απλά ένα παράδειγμα έφερα.

Δεν αγοράζεις έξτρα πράγματα για να το πετύχεις. Η τιμή της Philips είναι χαμηλότερη, όχι υψηλότερη του ανταγωνισμού σε oled (950€ η 48άρα).
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Εμένα μου κάνει το ίδιο με τις αμερικανιες των εφέ των νέων κάτω από το αυτοκίνητο :D
 



Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.218
H πατέντα της Philips για το Amblight βλέπω λήγει το 2027.
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε κάποια άλλη εταιρία να το αναβιώνει.

Εντωμεταξύ διαβάζω ότι σε Samsung τηλεοράσεις μετά το 2023, μπορεί να μεταδοθεί μέσω app της tv η πληροφορία ambilight σε Hue Lightstrip, χωρίς τη μεσολάβηση Philips sync box!
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Φανταστείτε τη σκηνή: Είναι βράδυ καλοκαίρι, η Philips παίζει στο σκοτάδι με Ampilight ταινιάρα . Οι ένοικοι της απέναντι πολυκατοικίας, προσπαθούν να καταλάβουν τι γίνεται. Αυτό!
 

Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.218
Ή η γυναίκα απέναντι να λέει:
- Πού το θυμήθηκε το ambilight o μαλάκας ο απέναντι και πήγε και πήρε Philips;

Κι ο άντρας της:
- Είναι τουλάχιστον καμιά Oled; Έμαθα χρησιμοποιεί η Philips πάνελ της LG.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.678
Μηνύματα
2.869.790
Members
37.945
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top