Amir's interview (ASR)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Ευγε νεε μου να που εγραψες κατι πολυ καλο σημερης :drinks: αλεως ακουω ΕΓΩ αλεως ΕΣΕΙΣ κ. Μαρκου ΔΕΝ ειμαστε το ιδιο βεβαιως βεβαιως;):):dance2:
Ίδιοι όχι, παντως τουιτερ δε χρειάζεται κανένας από τους δυό σας. 🤣😂😜
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Ευγε νεε μου να που εγραψες κατι πολυ καλο σημερης :drinks: αλεως ακουω ΕΓΩ αλεως ΕΣΕΙΣ κ. Μαρκου ΔΕΝ ειμαστε το ιδιο βεβαιως βεβαιως;):):dance2:
Καθόλου το ίδιο εννοείται , εσύ παραμένεις κουφός , εγώ ακούω.
Και ναι εγώ χρειάζομαι τουίτερ γι αυτό και έχω κύριε ear .
O Xρήστος ώς κουφός που είναι ακούει με ΚΟΡΝΕΣ.
 




Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Αυτό που καταλαβαίνω να λέει είναι ότι ανάμεσα σε μηχανήματα που μετρούν καλά, καλό είναι να γίνεται και μια ακρόαση γιατί σαφώς και υπάρχουν ακουστές διαφορές μεταξύ τους.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.865
Reaction score
4.639
Αυτό που καταλαβαίνω να λέει είναι ότι ανάμεσα σε μηχανήματα που μετρούν καλά, καλό είναι να γίνεται και μια ακρόαση γιατί σαφώς και υπάρχουν ακουστές διαφορές μεταξύ τους.
Που όμως; Στο μαγαζί, στο σπίτι; Αν ναι στο σπίτι. Στο σαλόνι; Στο υπόγειο; Σε πιο σημείο; Κοντά στο τοιχό ή μακρυα; Με γρίλιες ή χωρίς; Με χαλιά ή χωρίς; Σε φροντισμένο δωμάτιο ή οχι, όρθιος ή καθιστός; Δεν υπάρχει τέλος στη τρέλα αυτή κατα τη γνώμη μου...

Για το ψυχολογικό σκέλος της οποιαδήποτε αγοράς, δέχομαι ότι είναι απαραίτητο να δώ απο κοντά τι σκ@τ@ θα φέρω σπίτι, για το αισθητικό επίσης. Για οτιδήποτε αλλο το μόνο που μετράει είναι οι μετρικές.

Είναι οι μετρικές πλέον ενα τετριμένο επιστημονικό πρόβλημα το οποίο δεν σηκώνει εξέλιξη; Οχι δεν είναι, ΑΛΛΑ σήμερα αυτές έχουμε ως εργαλεία.

Δεν το γράφω για το φίλο τον @Astronaut Jr. αλλά μόνο στην ελλάδα είμαστε ικανοί να υποστηρίζουμε οτι ο Amir μιλάει για χροιές, βελουδα, μέλια και μαγικά βατ.
 
Last edited:








Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Και όχι μόνο ακούει με PA ,αλλά επιμένει ότι το 12 ιντσο MID παίζει καλύτερα από κάποιο mid οιουδήποτε άλλου μεγέθους.
Και μετά μου λέει ότι δεν είναι κουφός !
Ακούει λέει 30 hz από ηχείο που δεν τους βγάζει ,αλλά άμα ανοίξει volume παραπάνω τους ακούει .
Τους 30 κύκλους ρε πστ μου.
Δεν ακούει διπλασιασμό ή θόρυβο αέρα από τα BASS REFLEX, ακούει 30 κύκλους ρε πστ μου ΕΛΕΟΣ.
Ακούει λέει και τους 16KHZ από την γαμώκορνα , λέει άμα ανοίξει volume παραπάνω . ΕΛΕΟΣ.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.148
ναι μαιμου μου:drinks: ο νεος αυθαδιαζει γιατι δεν ειμαι στην Αθηνα αν ημουν θα του εβαζα της ψαροκασελεσ του:p
σε ΑΒ ακροαση να γελασει καθε πικραμενος στον ΧΩΡΟ ΤΟΥ οχι στον θκομ;)
ο χωρος μου απεχει ετη φωτος απ τον θκοτ;)
Και όχι μόνο ακούει με PA ,αλλά επιμένει ότι το 12 ιντσο MID παίζει καλύτερα από κάποιο mid οιουδήποτε άλλου μεγέθους.
Μα αφου σε λεω ελα στα Ιωαννινα μρε ΤΖΟΝΥ να σε πεσει το σαγονι:fuckyou::gamer:
Μονο το σαγονι δεν λεω τιπτα αλλο:gamer:
Ακούει λέει 30 hz από ηχείο που δεν τους βγάζει ,αλλά άμα ανοίξει volume παραπάνω τους ακούει .
Τους 30 κύκλους ρε πστ μου.
τους 35 κυκλους ειπα και λεω 🦃
 
Last edited:

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Οχι το σαγώνι μου το θέλω στην θέση του .
Το κάτι άλλο επίσης στη θέση του για άλλες δουλειές.
Να μου λείπει . Τραυματικές εμπειρίες πλέον τις αποφεύγω ,όπως ο διάολος το λιβάνι.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.211
Reaction score
26.962

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.148
Εγω ειμαι αντικειμενικος ανθρωπος και πρεπει να πω οτι οι ψαροκασελες του κ. Μαρκου πεζνε καλα
της εχω ακουσει ;) Αλλα κατα 90% ειναι σινεματζης ενιοτε πεζ και ΜΟΥΣΙΚΗ ενιοτε ομως:p
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.129
Εγω ειμαι αντικειμενικος ανθρωπος και πρεπει να πω οτι οι ψαροκασελες του κ. Μαρκου πεζνε καλα
της εχω ακουσει ;) Αλλα κατα 90% ειναι σινεματζης ενιοτε πεζ και ΜΟΥΣΙΚΗ ενιοτε ομως:p
ε αφού τις συγκρίνεις με τα δικά σου δε θα παίζουν καλά;;;
( πουτανιά;;;; με μια φράση 2 θαψίματα :p - ποιος τους ακούει τώρα!!!)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.206
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top