Amir's interview (ASR)


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Μρε τζονυ απο την στιγμη που πεζνε ΑΡΙΣΤΑ της πρωτες οκταβες μεχρι 160 χερζ θα τα εσιαχνα εγω τα μεσαια να πεζνε σαν απο 18ιντζο :drinks:
σου εχω πει τοσες φορες και στην θεσσαλικια που εβαλε κατι αχυρα :drinks: πουλησα τα ATC40
Και κρατησα τα πιετζιδικα γιατι μετα το ΜΟΝΤΙΦΙΚΕΙΣΟΝ:p πεζνε σαν γιγαντιαια BBCls3\5a
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Πάντως @JOHN MARKOU ... για να μην πάθεις και κάνα εγκεφαλικό :p
εγώ να ξέρεις θα διάλεγα τα δικά σου...
Θα ξαναέφτιαχνα λίγο το πάνω μέρος να μη μοιάζουν σαν ψαροκασέλες, θα έβγαζα και το 1 τουίτερ... ε μια χαρά!
Τώρα μ' αυτό που ονομάζεις ..."παθητικό ακτινοβολητή"... δεν ξέρω, ίσως το άφηνα έτσι... ποιος ξαναφτιάχνει κουτιά;!
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Μρε τζονυ απο την στιγμη που πεζνε ΑΡΙΣΤΑ της πρωτες οκταβες μεχρι 160 χερζ θα τα εσιαχνα εγω τα μεσαια να πεζνε σαν απο 18ιντζο :drinks:
σου εχω πει τοσες φορες και στην θεσσαλικια που εβαλε κατι αχυρα :drinks: πουλησα τα ATC40
Και κρατησα τα πιετζιδικα γιατι μετα το ΜΟΝΤΙΦΙΚΕΙΣΟΝ:p πεζνε σαν γιγαντιαια BBCls3\5a

ΕΔΩ οι καλές οι κωλοτούμπες , εδώ για περάστε.
Πάντως @JOHN MARKOU ... για να μην πάθεις και κάνα εγκεφαλικό :p
εγώ να ξέρεις θα διάλεγα τα δικά σου...
Θα ξαναέφτιαχνα λίγο το πάνω μέρος να μη μοιάζουν σαν ψαροκασέλες, θα έβγαζα και το 1 τουίτερ... ε μια χαρά!
Τώρα μ' αυτό που ονομάζεις ..."παθητικό ακτινοβολητή"... δεν ξέρω, ίσως το άφηνα έτσι... ποιος ξαναφτιάχνει κουτιά;!
Γιατί να πάθω εγκεφαλικό ?
Εσύ θα έκανες ότι θεωρείς εσύ σωστό .
Δεν το ονομάζω εγώ παθητικό ακτινοβολητή , έτσι λέγεται , το χρησιμοποιούν από παλιά κάμποσες εταιρίες.



Εγώ πάλι , θεωρώ και κάνω άλλα πράγματα που γνωρίζω ότι είναι σωστά.
Είπαμε το ηχείο μου είναι DIY και είναι ραμένο στα μέτρα μου μιάς και τα ετοιματζίδικα δεν τα γουστάρω .
 
Last edited:




christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Εγώ πάλι , θεωρώ και κάνω άλλα πράγματα που γνωρίζω ότι είναι σωστά.
Είπαμε το ηχείο μου είναι DIY και είναι ραμένο στα μέτρα μου μιάς και τα ετοιματζίδικα δεν τα γουστάρω .
Eυγε νεε μου αυτο κανω κι εγω με τα PA ηχεια μου και παλι Ευγε;):)
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.852
Reaction score
4.597
Τελικά αποφάνθηκε η επιστήμη πχιος το έχει μεγαλύτερο (το mid-woofer); 😁 :gamer::p

Ον τοπικ, ξέρω οτι αυτό πιθανότατα θα είναι σκουπίδι σε σύγκριση με την πλειοψηφια των ηχείων του σήμερα!
Ομως, η εικόνα του και μόνο μου θυμίζει τα νιάτα μου. Γι' αυτό πρέπει να συζητήσουμε, πόσο δηλαδή το μάτι βοηθάει να δημιουργηθεί η ψευδαίσθηση του "ακούγεται καλύτερο απ' ότι πραγματικά είναι" .
 
Last edited:



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.701
Εδώ να δεις μετρήσεις!! Δύο μοντέλα κεφ μέτα.
(στο στέκι του αμίρ, αλλά από άλλον)


 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top