AMR-ηΠαρουσίαση !


Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: AMR-ηΠαρουσίαση !

Εύχομαι στον Κο Μυγιάκη καλές δουλειές.

Επίσης χάρηκα αφάνταστα για την πολύωρη συζήτηση

που είχα με τον έναν από τους συμπαθέστερους,

σοβαρότερους και πραγματικούς γνώστες του χώρου τον

Δημήτρη Σταματάκο.

Επίσης χάρηκα συναντώντας τους κο Παναγόπουλο του hi fidelity,

τον Νάσο Μανιάτη, τον Κοψ , τον Dolfon , τον Gkar και τον Vlassi.
 


Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: AMR-ηΠαρουσίαση !

Συγνώμη για την κακή ποιότητα του γραπτού λόγου μου και για την

όχι πλήρη και σαφή καταγραφή των χαρακτηριστικών των μηχανημάτων

και της συζήτησης με τον Thorsten Loesch αλλά 0 40+ πυρετός

σε συνδυασμό με μια πολύ οδυνηρή θλάση που έχει προκαλέσει

ένας πρωτόγνωρης έντασης βήχας δεν βοηθούν σε κάτι καλύτερο

προς το παρόν.

Παρακαλώ τον Φίλο Τζιμάκο και οποιονδήποτε άλλον για τις δικές τους

εντυπώσεις.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Συγχαρητήρια λοιπόν στον κ. Μυγιάκη για την επιλογή του να φέρει την AMR στη χώρα μας αλλά και την άριστη, απ'ό,τι φαίνεται, παρουσίαση που οργάνωσε! :bravo:

Βασίλη, για άλλη μία φορά, ευχαριστούμε για την κάλυψη του event και τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες που μας μετέφερες! :cool_4:
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Πολυ ωραια παρουσιαση, ειμαστε πολυ πισω στην Κυπρο :(

Nα ρωτησω κατι, ο κ.Μυγιακης εχει παρει την αντιπροσωπεια και για Κυπρο? επισης τι ειναι εκεινα τα στρογγυλα κομματια πανω στα μηχανηματα που μοιαζουν σαν ροδελες ξυλου?
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Βασιλη ωραια παρουσιαση. Οι αποψεις του Thorsten Loesch ταιριαζουν απολυτα με τις δικες μου και χαιρομαι γι αυτο. Το cd-77 ειναι ενα υπεροχο λαμπατο πλευερ συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει. Αλλωστε στο τελευταιο HI-FI+ υπαρχει ενα διθυραμβικο τεστ του παραπανω πλευερ. Χαρηκα επισης που ειδα ενα φιλτρο ρευματος της BELKIN σαν αυτο που χρησιμοποιω σε ενα τετοιο συστημα.
 

Μηνύματα
277
Reaction score
0
Καλημέρα σε όλους.

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω το AVSITE για τη συμμετοχή του στην παρουσίαση.

Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον κ. Τσαντουλή για την πολύ όμορφη παρουσίαση.

Σχετικά με την Κύπρο το μόνο που μπορώ να πώ αυτή τη στιγμή είναι ότι είμαστε σε προχωρημένες συζητήσεις.

Το review που αναφέρει ο thanasis k το έχω σε pdf, πως μπορώ να το ανεβάσω;
 

Μηνύματα
117
Reaction score
0
Καταρχας θα ηθελα να ευχαριστησω το φιλο Ανδρεα για την φιλοξενεια και να τον συγχαρω για την αψογη οργανωση της παρουσιασης της AMR . Του ευχομαι καλη συνεχεια και καθε επιτυχια στον επαγγελματικο τομεα.

Στα πλαισια της εκδηλωσης ειχα την ευκαιρια να γνωρισω τον κυριο Thorsten Loesch και να εχω μαζι του μια ακρως ενδιαφερουσα συζητηση. Λεπτομερειες θα σας αναφερω αργοτερα. Ειχα επισεις την ευκαιρια να "μονομαχησω" με τον φιλτατο ΔΜ, για τα μονοδρομα τις κορνες και τις "μπανανες"

Ερχομενος στο ηχητικο μερος της εκδηλωσης τωρα, και απο το μικρη γευση που μπορουσαμε να παρουμε απο το συστημα, μια και τον ιδιο χωρο συνυπηρχαν πολλα ζευγη ηχειων (οπου τα μεγαφωνα τους μαλλον θα συνεβαλλαν και αυτα, λιγοτερο ή περισσοτερο στο τελικο ακουστικο αποτελεσμα) το αποτελεσμα ηταν εξαιρετικο με αιχμη την αποδοση στα μεσαια-μεσο υψιλα. Οι φωνες πολυ καλες με παρουσια και ελαφρως "μπροστα" , ενω η μεγαλη ορχηστρα που ακουσαμε στην αρχη αποδοθηκε με ακριβεια και επαρκη ογκο. Γενικα , αν καποιος διαβαζε τον ΤL και ξερει τις ιδεες και τις αποψεις του για το audio, ειναι αυτο ακριβως που περιμενει οτι θ ακουσει.

Κλεινω για την ωρα (θα επανελθω το απογευμα με περισσοτερες λεπτομερειες) ελπιζοντας οτι θα μπορεσουμε να ξανακουσουμε πιο προσεκτικα τα AMR ....
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Καλημέρα σε όλους.

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω το AVSITE για τη συμμετοχή του στην παρουσίαση.

Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον κ. Τσαντουλή για την πολύ όμορφη παρουσίαση.

Σχετικά με την Κύπρο το μόνο που μπορώ να πώ αυτή τη στιγμή είναι ότι είμαστε σε προχωρημένες συζητήσεις.

Το review που αναφέρει ο thanasis k το έχω σε pdf, πως μπορώ να το ανεβάσω;
Oταν εχετε νεα μου λετε. Τα reviews για τα μηχανηματα υπαρχουν στο site της amr http://www.amr-audio.co.uk/Templates/reviewsAwards.htm εδω. το review του hifi εχει και εκτενεις φωτος απο το εσωτερικο του player.

Εκεινα τα στρογγυλα ξυλακια τι ειναι ρε παιδια??? μεσα σε μια φωτο καινουργιου player ειδα οτι ερχονται μεσα στο κουτι
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
sorry φωτογραφιες του εσωτερικου ειναι στο review του 6moons, πραγματικα αξιζει να τις δειτε
 

Μηνύματα
117
Reaction score
0
Re: Απάντηση: AMR-ηΠαρουσίαση !




Σε μια κακή φωτογραφία αριστερά ο Ανδρέας Μυγιάκης και στην μέση

ο Δημήτρης Σταματάκος.
Υπαινισεσαι κατι για τις ικανοτητες μου ως φψτογραφος, Βασιλη?:135:

Ο ΔΣ με κοιταει ετσι, γιατι μολις ειχε αρχισει η συζητηση για τα μονοδρομα:138:
 


Μηνύματα
277
Reaction score
0
Προς thanasisk

Το φίλτρο της BELKIN δεν χρησιμοποιήθηκε (χωρίς να σημαίνει αυτό κάτι για την αξία του φίλτρου).

Ολες οι συσκευές ήταν συνδεδεμένες πάνω σε ένα πολύμπριζο της SUPRA. Αυτό είχαμε διαθέσιμο αυτό χρησιμοποιήσαμε.

Όσον αφορά τα φίλτρα γενικά, ο κ. Thorsten είναι αντίθετος στο να χρησιμοποιούνται στις δικές του υλοποιήσεις.
 

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Απάντηση: AMR-ηΠαρουσίαση !

...Χρησιμοποιεί εκτεταμένα όπου χρειάζεται ψηφιακή παρέμβαση-διόρθωση και μάλιστα με απλές φτηνές λύσεις τύπου Behringer που τις θεωρεί ενίοτε απαραίτητες και άκρως audiophile...
Ωχχχ...κι αυτός "κουφός"...:204:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.485
Είναι από τους "αγαπημένους" μου κατασκευαστές, με άποψη και γνώση πραγματική.

Εύγε Βασίλη!
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: AMR-ηΠαρουσίαση !

Φίλε Ανδρέα, σου ζητώ συγνώμη αλλά δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ ήμουν στην Αθήνα, δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω την εξαιρετική από ότι βλέπω εκδήλωση - παρουσίαση των προϊόντων της εν λόγω εταιρίας. Ελπίζω να μου δώσεις την ευκαιρία σε δεύτερο χρόνο να πάρω κι εγώ μια γεύση από κοντά.
Εύχομαι κάθε επιτυχία! :607:

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Βάζω εδώ και το μήνυμα του Βλάση.

Aφου ευχαριστησω τον Ανδρεα τον Μυγιακη για την προσκληση να πω και εγω απο την μερια μου τις εντυπωσεις μου απο αυτο το event !
Οι μηχανες της AMR φτιαχτηκαν για να παιζουν μουσικη-Αληθινη ομως μουσικη!!!!!!
Το σετ που ακουσαμε cd,ενισχυτης και ηχεια απο την AMR θα ελεγα με πασα ειλικρινεια οτι ειναι απο αυτα που χαραζοντε στην μνημη σου!!!!Ειναι απο αυτα που σε ταξιδευουν,αυτα που σε κανουν να πεις οτι η αναζητηση μου μπορει ευκολα να σταματησει εδω!!!!!!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ !!!!
Δεν ειναι μεγαλη εταιρεια ,φτιαχνει ομως μεγαλα μηχανηματα!!!!!
Μουσικοτητα,μεγαλο stage ,ομοιογενεια και τελος ισσοροπημενη ακουστικη προσεγγιση.
Oμολογουμενως θα ηθελα ενα μηχανημα αναλογο στο σπιτι μου!!!!!!Ειδικα το cd player .....
σταθμος!!!!!!!!!!!!
Καλε δουλειες Ανδρεα και καθε επιτυχια φιλε του Avsite!!!!!!!!!!11



 

Μηνύματα
277
Reaction score
0
Νικόλα αν ξανακατηφορίσεις τα λέμε. Μόνο άσε λίγο καιρό (μετά τις 15-20/3) οπότε θα έχω και cd player. Το cd της παρουσίασης δεν είναι διαθέσιμο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.325
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top