Android TV Box for Kodi


gid

Μηνύματα
7.393
Reaction score
8.627
@ gid
Kodi υποστηρίζουν όλα,άλλα αν θέλεις μποξάκι που να υποστηρίζει AFR και πολυκάναλο ήχο τότε το mi tv box (προσοχή ΟΧΙ S )είναι μονόδρομος.

https://www.skroutz.gr/s/11622837/Xiaomi-Mi-Box-8GB.html

Ναι όλα παίζουν Kodi αλλά δεν είναι όλα σταθερά και αξιόπιστα. Το έχεις δουλέψει;

Τι είναι το AFR?

Τα υπόλοιπα όταν παίζουν περιεχόμενο μέσω Kodi δεν έχουν πολυκάναλο ήχο;

Έχει μόνο 2 γίγα μνήμη, τραβάει όσο χρειάζεται;
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
4.555
α) ναι (έχω 6 κομμάτια απλά και S)
β) auto frame rate.
γ) όχι όλα.
δ) υπεραρκετή για την δουλειά που το θέλεις.

Το μόνο μείον του είναι ότι δεν έχει ethernet
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Οτιδηποτε παρεις και βασιζεται στο android εχει ημερομηνια ληξης,αλλα πιο γρηγορα (τα πιο φτηνα),αλλα πιο αργα (γιατι εχουν μια υποτυπωδη υποστηριξη,που ομως καποτε θα σταματησει). Με αυτο που σου προτεινα, θα εισαι ησυχος για 3-4 χρονια,μετα.......μετα κατσε να δουλευει,ναμαστε καλα εμεις και ισως να εχεις αλλαξει και τηλεοραση και να εχεις κατι που να κανει πολλα περισσοτερα απο το οποιο boxaki σημερα.
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Μιας και αναφέρθηκε η Nvidia, θα αναφέρω και εγώ το Vero 4k+
Κοστίζει κάτι παραπάνω από τον προϋπολογισμό σου, αλλά έχει συχνές προσφορές.

Έχοντας το ακριβώς προηγούμενο (Vero 4k) από όταν πρωτοβγήκε, μπορώ να σε διαβεβαιώσω για πραγματικό plug & play.

Παίζει απροβλημάτιστα τα πάντα και όσα προβλήματα εμφανίζονται λόγω των αναβαθμίσεων του Kodi επιλύονται άμεσα με συχνά updates.

Ασχολούμαι πλέον μόνο τα addons και ποτέ με το kodi.

Bonus ένα RF remote, το οποίο δεν απαιτεί οπτική επαφή επιτρέποντας σου να εγκαταστήσεις το Vero στην πλάτη της LG και να το ξεχάσεις.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Η πιό αξιόπιστη εταιρεία android box είναι κατά την άποψή μου η Minix. Το U9-H και το πιο παλιό U1 (4κ αλλά όχι HDR) είναι καταπληκτικά.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top