Anthem MRX 540, 740, 1140 - AVM 70, 90

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Οι τιμές πάντως εκεί ήταν στα σοβαρά μηχανήματα και ακόμα παραπάνω.

Όσο αναφορά την Anthem με τα 4000€ του AVM60 ως ναυαρχίδα δεν είχε φτάσει ούτε τα μισά από τα 10.000€ που είχε ο D2v 3D.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Οι τιμές πάντως εκεί ήταν στα σοβαρά μηχανήματα και ακόμα παραπάνω.

Όσο αναφορά την Anthem με τα 4000€ του AVM60 ως ναυαρχίδα δεν είχε φτάσει ούτε τα μισά από τα 10.000€ που είχε ο D2v 3D.
Νομίζω πως ο Anthem AVM60 ειναι από τα καλυτερα μηχανήματα σε αυτήν την τιμή, οπότε φαντάζομαι τό ίδο θα ειναι και οι διάδοχοι του, δεδομένου ότι μετράνε το ίδο καλά. Ο AVM60 κάπου είχα δει (Θα βάλω λινκ μόλις το βρώ) μετρούσε πολύ καλα και το ARC όλοι* λένε ότι είναι πολύ καλό. Γενικά ειναι ένα ολοκληρωμένο μηχάνημα προενίσχυσης. Θελω να πιστεύω το ίδιο θα ειναι και τα δύο καινουρια.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Νομίζω πως ο Anthem AVM60 ειναι από τα καλυτερα μηχανήματα σε αυτήν την τιμή, οπότε φαντάζομαι τό ίδο θα ειναι και οι διάδοχοι του, δεδομένου ότι μετράνε το ίδο καλά. Ο AVM60 κάπου είχα δει (Θα βάλω λινκ μόλις το βρώ) μετρούσε πολύ καλα και το ARC όλοι* λένε ότι είναι πολύ καλό. Γενικά ειναι ένα ολοκληρωμένο μηχάνημα προενίσχυσης. Θελω να πιστεύω το ίδιο θα ειναι και τα δύο καινουρια.
To ARC Genesis είναι ένα εξαιρετικό software. Δεν ξέρω πόσο μακριά πάει καθώς δεν έχω τις γνώσεις. Αλλά και μόνο η απάντηση του Tom από την Trinnov σε ερώτηση μου ποιό από τα Dirac - ARC θεωρεί καλύτερο μου φτάνει. Πολλοί θεωρούμε το DIRAC καλύτερο αλλά η απάντηση του δεν έδωσε κάτι τέτοιο ξεκάθαρα. Αντίθετα έπλεξε το εγκώμιο θα τολμούσα να πω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
To ARC Genesis είναι ένα εξαιρετικό software. Δεν ξέρω πόσο μακριά πάει καθώς δεν έχω τις γνώσεις. Αλλά και μόνο η απάντηση του Tom από την Trinnov σε ερώτηση μου ποιό από τα Dirac - ARC θεωρεί καλύτερο μου φτάνει. Πολλοί θεωρούμε το DIRAC καλύτερο αλλά η απάντηση του δεν έδωσε κάτι τέτοιο ξεκάθαρα. Αντίθετα έπλεξε το εγκώμιο θα τολμούσα να πω.
Lost in Translation :p
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Lost in Translation :p
Όχι ρε συ. Είπε ότι είναι εξαιρετικό, κάνει πολύ καλή δουλειά. Επίσης είπε ξέρει τους μηχανικούς πίσω από το ARC και ότι κάνουν δουλειά.
Αντίθετα, δεν είπε τίποτα για το DIRAC ενώ είχα ρωτήσει ποιό θεωρεί καλύτερο. Αν θυμάσαι 😉
Διπλωματική απάντηση. Δεν είπε κάτι κακό για κάποιον.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ελπίζω να δίνει δυνατότητα για χεριασμα στην ρύθμιση του μετά την αυτόματη ισοστάθμιση
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αντίθετα, δεν είπε τίποτα για το DIRAC ενώ είχα ρωτήσει ποιό θεωρεί καλύτερο. Αν θυμάσαι 😉
Μια χαρά θυμάμαι. Πάρα πάρα πάρα πολύ καλά. Δεν χάνω ποτέ τίποτα στις παραδόσεις μαθημάτων.

Είπε πως στο ανώτερο επίπεδο ειναι τρινοβ-ντιρακ, και επίσης το καινούργιο ARC (genesis) είναι πολύ καλό.
Και πως εχει δουλέψει παλιότερα στην Anthem
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Μια χαρά θυμάμαι. Πάρα πάρα πάρα πολύ καλά. Δεν χάνω ποτέ τίποτα στις παραδόσεις μαθημάτων.

Είπε πως στο ανώτερο επίπεδο ειναι τρινοβ-ντιρακ, και επίσης το καινούργιο ARC (genesis) είναι πολύ καλό.
Και πως εχει δουλέψει παλιότερα στην Anthem
Το Dirac έχει γρέζι :lolsign: :p

Ναι τα είπε, τα θυμήθηκα τώρα που τα είπες. :dontmentionit:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μικροσκοπικό κόκκο έχει;
Ναι αυτό. Που το ακούν μόνο οι πραγματικοί audiophiles. Οι εκλεκτοί.

Εσύ δεν είσαι άξιος να το ακουσεις, πρώτον γιατι δεν εχεις εμπειρία απο καλοστημένο βινύλιο, δεύτερον γιατι το σύστημα σου δεν εχει καλά καλώδια, και τρίτον γιατι εχεις σαμπ που βρωμίζουν τον ήχο.

Και αυτό το ξέρουν όλοι. Αϊνταποδώ.
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνήστε με παρακαλώ μόλις βγει κάτι που να μετρά καλά, με καλή ισοστάθμιση, με balanced εξόδους και μέχρι 2000 ευρώ.

Επίσης ξυπνήστε με μόλις βγει καλό ηλεκτρικό όχημα ενηλικων, κατά προτίμηση Τέσλα, κάτω από 25000 ευρώ γιατι πούλησα την ντιζελοκινητη χελώνα μου.

Ευχαριστώ.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνήστε με παρακαλώ μόλις βγει κάτι που να μετρά καλά, με καλή ισοστάθμιση, με balanced εξόδους και μέχρι 2000 ευρώ.
Δεν ξέρω τι θα γίνει στο 2ch περιβάλλον αλλά στο πολυκάναλο δεν πρόκειται να υπάρξει τέτοιο μηχάνημα σε αυτό το κόστος.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Επίσης δύσκολο πλέον να μην έχουν μπαγκ οτιδήποτε είναι εκτός Ιαπωνίας προερχόμενο
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνήστε με παρακαλώ μόλις βγει κάτι που να μετρά καλά, με καλή ισοστάθμιση, με balanced εξόδους και μέχρι 2000 ευρώ.
Στην άλλη ζωή αυτά. Σε κάποια πιθανή μετενσάρκωση, στο άλφα του Κενταύρου.
Κοιμήσου αγγελούδι μου...

ξυπνήστε με μόλις βγει καλό ηλεκτρικό όχημα ενηλικων, κατά προτίμηση Τέσλα, κάτω από 25000 ευρώ
Το '23 ή '24 το πολύ, θα έχει γίνει αυτό που λες.

Οι AV processor όμως, θα είναι στις ίδιες τιμές.

Επίσης, στην ίδια τιμή αυτού του αυτοκινήτου, θα παίρνεις ωραίο τρινοβ.
Σταθερές αξίες.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Επίσης δύσκολο πλέον να μην έχουν μπαγκ οτιδήποτε είναι εκτός Ιαπωνίας προερχόμενο
Στα 6-7 χρόνια που έχω τον Anthem, ούτε ένα.
Έχω τεράστιο θέμα αν δεν δουλεύει κάτι, μου σπάει τα νεύρα και εγώ δεν θέλω να ασχολούμαι με αυτά. Ότι λέει ένα μηχάνημα θέλω να το κάνει χωρίς κανένα "αλλά". Ούτε ένα.
Αν είχε θα είχε φάει σουτ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Ε, κι οι τρινοβ έχουν μπαγκς.
Το θκος έκανε μπζζζ το ανεμιστήρι.
Το θκομ περίπου μια φορά στις 20, κολλούσε στο άναμμα, δεν ολοκλήρωνε τη διαδικασία εκκίνησης, ήθελε κλείσιμο και ξανανοιγμα για να μπουταρει, τουλάχιστον με το προηγούμενο φιρμγουερ, με το τελευταίο δεν έχει συμβεί (ακόμη).
Βασικά με το τελευταίο, δεν έχω δει κανένα θέμα πουθενά (ως τώρα).
Επίσης με τα HDMI είχα δει αρχικά (δε ξέρω τώρα) αν έκανες λουπ το δικό του της μαδερμπορντ σε μια είσοδο, έβγαζε καμιά φορά κάνα κόλλημα.
Εντάξει, δεν έχει κανένα σοβαρό θέμα, αλλά εντελώς εντελώς κανένα μπαγκ; Όχι, έχει βγάλει κατά καιρούς κι αυτό τα δικά του.
Αλλά έχει τρομερή υποστήριξη, και δε πρόκειται να "μείνεις" με πρόβλημα αν ζητήσεις βοήθεια, πλακώνουν να το λύσουν άμεσα, κι όταν λέμε άμεσα, πραγματικά, το εννοούμε.

Αυτό το support είναι όλα τα λεφτά, εντελώς.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top