Anthem MRX 540, 740, 1140 - AVM 70, 90

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
ο κόσμος όμως ακούει apple και βαράει ξέρεις τι
Παίρνουμε Apple γιατί βλέπουμε Windows και βγάζουμε σπυριά, μαγουλάδες, έρπητα και 40 πυρετό μαζί. 😋

Και μια που λέτε και για Dell, η σύζυγος έχει ένα Dell laptop κοντά στα 3000€. Η οθόνη του iMac του 2011 είναι 100 ανώτερη. Ντροπή ρε φίλε. 3000€ έχει.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Παίρνουμε Apple γιατί βλέπουμε Windows και βγάζουμε σπυριά, μαγουλάδες, έρπητα και 40 πυρετό μαζί. 😋

Και μια που λέτε και για Dell, η σύζυγος έχει ένα Dell laptop κοντά στα 3000€. Η οθόνη του iMac του 2011 είναι 100 ανώτερη. Ντροπή ρε φίλε. 3000€ έχει.
συμφωνώ...η οθόνη των mac είναι για γλείψιμο
αλλά μέχρι εκεί
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Παίρνουμε Apple γιατί βλέπουμε Windows και βγάζουμε σπυριά, μαγουλάδες, έρπητα και 40 πυρετό μαζί. 😋

Και μια που λέτε και για Dell, η σύζυγος έχει ένα Dell laptop κοντά στα 3000€. Η οθόνη του iMac του 2011 είναι 100 ανώτερη. Ντροπή ρε φίλε. 3000€ έχει.
δεν ισχύει...μια χαρα οθόνες έχουν όλα τα premium dell. IPS με μεγάλη φωτεινότητα και γωνίες θέασης τρομεες. Εχω Dell XPS 13 απο το 2013(εχω αλλάξει μητρικη και οθόνη χωρις πληρώσω 1 ευρω και χωρις να κουνηθώ απο το γραφείο μου, 3 χρόνια εγγυηση on site) και τωρα εχω του Dell XPS 13 2017 η οθόνη είναι όνειρο...και ε;iναι FHD. Αλλά ας μην ξεφεύγουμε...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
δεν ισχύει...μια χαρα οθόνες έχουν όλα τα premium dell. IPS με μεγάλη φωτεινότητα και γωνίες θέασης τρομεες. Εχω Dell XPS 13 απο το 2013(εχω αλλάξει μητρικη και οθόνη χωρις πληρώσω 1 ευρω και χωρις να κουνηθώ απο το γραφείο μου, 3 χρόνια εγγυηση on site) και τωρα εχω του Dell XPS 13 2017 η οθόνη είναι όνειρο...και ε;iναι FHD. Αλλά ας μην ξεφεύγουμε...
Δεν ξέρω. Εγώ λέω αυτά που βλέπω. Τις έχουν πάρει από τη δουλειά ένα τούμπανο i7 ή i9 δεν θυμάμαι, με SSD, 16GB RAM και extra GPU και η οθόνη είναι για κλοτσιές. Από ότι έψαξα τότε και το είδα μου βγήκαν τα μάτια όταν είδα πόσο έχει εδώ. Το δικό της είναι από Σουηδία που είναι η βάση της εταιρείας. Το δουλεύει με μια 27αρα Philips που είναι και αυτή για κλοτσιές.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Δεν ξέρω. Εγώ λέω αυτά που βλέπω. Τις έχουν πάρει από τη δουλειά ένα τούμπανο i7 ή i9 δεν θυμάμαι, με SSD, 16GB RAM και extra GPU και η οθόνη είναι για κλοτσιές. Από ότι έψαξα τότε και το είδα μου βγήκαν τα μάτια όταν είδα πόσο έχει εδώ. Το δικό της είναι από Σουηδία που είναι η βάση της εταιρείας.
Τελευταίο οφτοπικ, μπορεί να μήν έχει όντως καλή οθόνη, αλλά, γενικά ανά δείς τα precision και τα xps αυτά έχουν τις καλύτερες οθόνες , θα έλεγα εξίσου καλές με τα μακ.
 

Μηνύματα
61
Reaction score
48
ποιες είναι αυτές?
όλες σχεδόν κάθε χρόνο βγάζουν νέα μοντέλα και ακολουθούν την ίδια πολιτική του..αγοράζεις...χαλάει...πετάς

δεν συμφέρει από καμία εταιρία να κρατά ανταλλακτικά

πχ....θυμάμαι κάποτε που μιλούσα με έναν της δουλειάς...μου έλεγε ότι πχ στην lg δεν συμφέρει να κρατά στοκ πανελ τηλεοράσεων για αντικατάσταση σε μοντέλα που είναι εντός εγγύησης και τη συμφέρει να αλλάζει όλη την tv κατευθείαν


είναι πράματα που μας φαίνονται παράλογα...όμως για τα οικονομικά τμήματα των εταιριών .....όχι....τα έχουν ζυγίσει..
Στην δική μου LG 65 B7 έχουν αλλάξει ήδη δύο πάνελ, λίγο πριν τα Χριστούγεννα του 2018 και 2019,ούτε επίτηδες να το έκαναν, μάλιστα μου είχε πει και ο υπάλληλος στο τηλέφωνο ότι αν δεν υπάρχει πάνελ θα μου δώσουν καινούρια τηλεόραση. Τελικά μετά από αρκετή καθυστέρηση, άνω των 2 μηνών μου το άλλαξαν, ίσως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, λέω εγώ
 

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
Όσον αφορά στο εξ’ αρχής επανασχεδιασμένο τρίτης γενιάς ARC Genesis, η Αnthem δεν περιγράφει επαρκώς, σχεδόν καθόλου κάποιες πειστικές λεπτομέρειες σχετικά με τους εφαρμοζόμενους αλγόριθμους / τεχνικές / φίλτρα, ώστε να αντιληφθούμε με κάποια σχετική ασφάλεια, τι ακριβώς κάνει / πετυχαίνει ως προς τον ανταγωνισμό.

Δεν μας αφήνει κανένα περιθώριο να καταλάβουμε εάν είναι καλύτερο ή το ίδιο και γιατί, ως προς τα Trinnov, Dirac Live, ακόμη και από το MultEQ XT32 .... Προσωπικά, δεν θα επένδυα σε τόσο πολύ θολό τοπίο
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.851
Reaction score
4.596
Για τον λόγο αυτό, έχω γράψει οτι πρέπει να κάνουμε υπομονή να δουμε τα reviews.
 









Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Manual

Επί τέλους, ένα manual απλό, κατανοητό... λιγομίλητο! Εν αντιθέσει με κάποια του ανταγωνισμού άνω των 200 σελίδων γεμάτων δυσνόητων τεχνικών όρων για τους απλούς χρήστες.

Διαφωνώ για τα σχετικά περί βαρεμάρας κλπ. Οι πολλές ''σάλτσες'' είναι κουραστικές για τους πολλούς!
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Επί τέλους, ένα manual απλό, κατανοητό... λιγομίλητο! Εν αντιθέσει με κάποια του ανταγωνισμού άνω των 200 σελίδων γεμάτων δυσνόητων τεχνικών όρων για τους απλούς χρήστες.

Διαφωνώ για τα σχετικά περί βαρεμάρας κλπ. Οι πολλές ''σάλτσες'' είναι κουραστικές για τους πολλούς!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top