Apple TV 4K / Nvidia Shield 2019

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
παρελαβα σημερα το apple tv 4k ethernet το οποιο συνοδευω με το infuse και βλεπω πως στα τοπικα αρχεια απο τον synology εν προκειμενω δεν εχει dolby atmos η dts, μονο στα netflix app k apple tv, o anthem γραφει multi pcm απο synology . γμτ με βλεπω να παιρνω και εγω το dune
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.349
Reaction score
42.126
Audio Formats
HE-AAC (V1), AAC (up to 320 Kbps), protected AAC (from iTunes Store), MP3 (up to 320 Kbps), MP3 VBR, Apple Lossless, FLAC, AIFF, and WAV; AC-3 (Dolby Digital 5.1), E-AC-3 (Dolby Digital Plus 7.1 surround sound), and Dolby Atmos
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.447
Reaction score
8.438
Στο apple tv εκτός από σύνδεση για ήχο μεσω hdmi, υπάρχει άλλος τρόπος σύνδεσης?
Πχ σε dac μέσω usb, usb c! Ή διαφορετικά, συνδέεται σε dac?
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.447
Reaction score
8.438
Η συνδρομή στο Apple TV κοστίζει περίπου 8 ευρώ τον Μήνα.
Τι περιλαμβάνει?
Έχει free ταινίες ή μόνο με ενοικίαση ή αγορά?
Επίσης έχει σειρές, κανάλια ?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.477
Reaction score
29.062
Όλες οι δικές τους παραγωγές είναι δωρεάν.
Όλα τα υπόλοιπα. όσα είναι, τα πληρώνεις.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.447
Reaction score
8.438
Δικές της παραγωγές? Δηλαδή apple παραγωγές?
Πχ παλιές ταινίες δεκαετίας 90 και άνω (γνωστές) δεν υπάρχουν free?
 



Μηνύματα
667
Reaction score
1.257
Το Dune real vision 4K plus παίζει Αtmos και DTSX
Παίζει τα πάντα σε ήχο και εικόνα . Δεν θα σε περιορίσει κάπου. Πάντα μιλάμε για τοπικό περιεχόμενο από σκληρό δίσκο , streaming πλατφόρμες υποστηρίζει αλλα δεν ξέρω ποιες και σε τι βαθμό , δεν το έχω δοκιμάσει .
 


Μηνύματα
128
Reaction score
62
Επίσης. Θα ήθελα να γνωρίζω αν το Dune real vision 4K plus σε Εικόνα 4Κ έχει κανένα πρόβλημα ( σπασίματα, η ανάλυση είναι σωστή ;)
Επίσης η εικόνα 4Κ έχει την ίδια ποιότητα με ένα αυθεντικό μπλου Ρέι.
Υπάρχουν ανάλογα media player που να παίζουν ταινίες 4Κ χωρις προβληματα
 

Μηνύματα
27.977
Reaction score
26.362
Ποιότητα 4Κ σε streaming δεν υπάρχει , από όσο γνωρίζω.
Αυτό είναι θέμα εταιρείας . Οχι , player.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.818
Reaction score
95.780
Επίσης. Θα ήθελα να γνωρίζω αν το Dune real vision 4K plus σε Εικόνα 4Κ έχει κανένα πρόβλημα ( σπασίματα, η ανάλυση είναι σωστή ;)
Επίσης η εικόνα 4Κ έχει την ίδια ποιότητα με ένα αυθεντικό μπλου Ρέι.
Υπάρχουν ανάλογα media player που να παίζουν ταινίες 4Κ χωρις προβληματα
Μια χαρά παίζει 4Κ, ακριβώς ίδια με ένα bluray.

Για τυχόν σπασίματα σε αναπαραγωγή από δίκτυο, αν υπάρξουν, θα ευθύνεται η ταχύτητα του δικτύου, όχι το Dune. Από σκληρό δεν υπάρχει θέμα.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.818
Reaction score
95.780
Απο σκληρό με ενδιαφέρει με δίκτυο δεν αξίζει το κόπο με ποιότητα εικόνα χαλιά.
Μην το λες...

Από server στον πρώτο όροφο μέσω δικτύου βλέπω ταινίες 4Κ από Dune τόσο σε 4Κ τηλεόραση στο ισόγειο, όσο και στον 4Κ προβολέα στο υπόγειο.
 


Μηνύματα
667
Reaction score
1.257
Εμένα πάντως κάποιες φορές σε μεγάλα αρχεία πχ 80GB hevc 4K Dolby vision κάποιες φορές κολλάει για να συνεχίσει χρειάζεται είτε να το γυρίσω λιγα δεύτερα πισω με μεγάλη πιθανότητα να το ξανακάνει 2-3 φορές είτε επανεκκίνηση που τότε δεν θα το ξανακάνει .
Δεν το έχω φορτώσει με apps παίζω μόνο με εξωτερικό σκληρό συνδεδεμένο πάνω του . Ίσως φταίει ο σκληρός ,μου το έχει κάνει σε 4-5 ταινίες .
Δικτυακά δεν το έχω παίξει , πήγα να κάνω το setup μπερδεύτηκα και το άφησα , δεν το έχω καθόλου με αυτα. Όταν ανέβω Αθήνα θα πάρω τηλ τον φίλο @nemesi54 να βοηθήσει 😉
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.318
Μηνύματα
2.897.064
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top