Arcam AV40 - AVR10 - AVR20 - AVR30

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542

arcam.jpg


arcam 2.jpg


AVR10 2.500 euro
AVR20: 3.600 euro
AVR30: 5.700 euro
AV40: 4.000 euro
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447

 




Μηνύματα
360
Reaction score
554
Σε πιο κάτω φόρουμ διάβασα ότι θα πάρει και Auro.

 
Last edited:

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Παιδιά με τις τιμές που λένε δεν ξέρω. Ακριβά μου φαίνονται. Αμ το άλλο? τελικός μονοκάναλος 50w στα 700 ? τι ναι τούτο ?
Καλά γενικά είναι ακριβοί οι τελικοί τους , για το τι δίνουν.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Παιδιά με τις τιμές που λένε δεν ξέρω. Ακριβά μου φαίνονται. Αμ το άλλο? τελικός μονοκάναλος 50w στα 700 ? τι ναι τούτο ?
Καλά γενικά είναι ακριβοί οι τελικοί τους , για το τι δίνουν.
Προσωπικά μόνο ο Pre/Pro τους μου φαίνεται πολύ καλος τιμολογιακά για τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες που εχει.
 

Μηνύματα
14.870
Reaction score
20.414
ειναι roon ready η roon με αδεια ;
(το πρωτο φανταζομαι αλλα ποτε δεν ξερεις)
 


Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Δεν καταλαβαίνω το auro 3d δεν θεωρείται future? γιατί δεν το αναφέρει επίσημα η Arcam? εκτός και αν δεν εχει σκοπό να το βάλει αλλά το αφήνει έτσι να πλανιέται (μαρκετίστικο τερτίπι). Η εδώ αντιπροσωπεία δίνει ακόμη την παληά σειρά δεν αναφέρει την καινούρια, ενώ οι Γερμανοί την έχουν παράδοση 3-7 ημέρες.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Δεν θεωρείται ούτε feature ούτε future. Past και μάλιστα Perfect.
Η εδώ αντιπροσωπεία ενδεχομένως να έχει καμπόσο στοκ της προηγουμενης γενιάς και να μη θέλει να βάλει τη νέα γενιά πάνω
 


Μηνύματα
360
Reaction score
554
Από ότι έχω διαβάσει, το προιόν δεν ειναι ακόμα έτοιμο και ο κατασκευαστής δεν έχει δώσει το οκ να πωλήθει. Κάποια μαγαζιά έχουνε πουλήσει εκθεσιακά κομμάτια χωρις το οκ της Harman. Εξού και τα πολλά κακά σχόλια σε γειτονικά φόρουμς.
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Πάαααμε γερα av40. Τον παρακολουθώ στενά. Λένε στο audio science ότι τα πάει καλά στο θέμα dac η εταιρεία. Early adopters φυσικά δεν θα γίνουμε αλλά όλα τα λ7 στην κατηγορία έως 5κ είναι σε αυτό το άλογο. Αμα πάρει bass management και auro 3d και μετρήσει αξιοπρεπώς φύγαμεεεε
 

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Πάαααμε γερα av40. Τον παρακολουθώ στενά. Λένε στο audio science ότι τα πάει καλά στο θέμα dac η εταιρεία. Early adopters φυσικά δεν θα γίνουμε αλλά όλα τα λ7 στην κατηγορία έως 5κ είναι σε αυτό το άλογο. Αμα πάρει bass management και auro 3d και μετρήσει αξιοπρεπώς φύγαμεεεε

+1
Αμην
και θα είναι και ευκαιρία γιατί να είναι προ και να έχει τα πάντα (dira, atmos, auro 3d .......), έ τότε μέχρι τα 5.000€ εκτός από τον Monoprice δεν βρίσκεις. Το θέμα είναι να προλάβουμε μην πέσουμε σε τίποτα τελωνεία, οπότε η Αμερική μετά θα φαντάζει ευκαιρία.
 

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Ανέβηκαν τα manuals και διάφορα άλλα downloads. To Auro3D αναφέρεται πλέον επίσημα. Δυστυχώς δεν βλέπω πουθενά για Roon. Μικρό ίσως το κακό...

Στην σελίδα 35 του manual αναφέρονται οι δυνατότητες αποκωδικοποίησης και οι αλγόριθμοι upmixing. Αναφέρει και auro 3d και τον auromatic 3d. Μήπως μπορεί να το διαβάσει κάποιος έμπειρος και να μας πεί ότι όντως θα τους φοράει ή θα είναι θεωρητικές δυνατότητες.
Φυσικά μέρες που είναι σας όλους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΌΤΗΤΑ!!!
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top