Arcam AV40 - AVR10 - AVR20 - AVR30




Μηνύματα
1.336
Reaction score
661
Εμένα το ενδιαφέρον μου για αγορά του AV40 δεν πτοείται και θα περιμένω όσο χρειαστεί, αρκεί να μην πάθει κάτι το oppo. Η υπομονή μου όμως τελειώνει γιατί έχω να ακούσω αγαπημένους δίσκους σχεδόν ένα χρόνο................. Προσωπικά όμως την εμπιστεύομαι την Arcam για δύο λόγους: o πρώτος είναι ότι η προηγούμενη συμβίωση μου με την ντίβα (Α85) ήταν αρμονικότατη και μόνο θετικα μπορώ να μιλήσω απλώς η δικη μου απειρία έδωσε τελος στην συνύπαρξη και δεύτερον δεν μπορεί το harman group να το αφήσει στην τύχη του το παιδί του γιατί έρχεται και το αδερφάκι του απο πίσω το SD-35, εκεί όμως τα λεφτά ειναι πολλά και δεν παίζουμε. Ετσι λοιπόν εγώ συνεχίζω να είμαι υποψήφιος αγοραστής.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι όποιος θέλει και ενδιαφέρεται πραγματικά ας μου στείλει ένα πμ
Κ ας ετοιμαστεί για προκαταβολή .
Παράδοση τέλη Μαρτίου .
 


Μηνύματα
1.227
Reaction score
2.039
Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι όποιος θέλει και ενδιαφέρεται πραγματικά ας μου στείλει ένα πμ
Κ ας ετοιμαστεί για προκαταβολή .
Παράδοση τέλη Μαρτίου .
+1 και ότι κάτσει.
Μέχρι να τον παραλάβω εγώ θα είναι όλα οκ θέλω να πιστεύω.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Μολις διαβάσω ότι δουλεύει το Dirac bass management και δεν έχει bugs ή ασυμβατότητες, μέσα.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.211
+1 και ότι κάτσει.
Μέχρι να τον παραλάβω εγώ θα είναι όλα οκ θέλω να πιστεύω.
Αν έχουμε καλή τιμούλα 1 πμ και προς τα εδώ παρακαλώ... Beta testers ενωμένοι δυνατοί. Αλλωστε το να ψάχνεις βραδυάτικα στα φόρουμ να βρείς απαντήσεις στα προβλήματα έχει και αυτό την πλάκα του...
 

Μηνύματα
1.227
Reaction score
2.039
Αν έχουμε καλή τιμούλα 1 πμ και προς τα εδώ παρακαλώ... Beta testers ενωμένοι δυνατοί. Αλλωστε το να ψάχνεις βραδυάτικα στα φόρουμ να βρείς απαντήσεις στα προβλήματα έχει και αυτό την πλάκα του...
Δε γνωρίζω αν θέλει ο Μάκης να σου στείλω εγώ ή να στείλει ο ίδιος, πάντως από τιμή είμαστε πολύ καλά. Θα έλεγα +1 χαλαρά.
 


Μηνύματα
1.227
Reaction score
2.039
Σου στέλνω μήνυμα.

Δε με αφήνει το σύστημα να σου στείλω π.μ. Αν θες, στείλε μου εσύ και σου απαντάω.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.211
Μολις διαβάσω ότι δουλεύει το Dirac bass management και δεν έχει bugs ή ασυμβατότητες, μέσα.
Το bass management είναι θέμα dirac και όχι arcam θα έρθει με την μορφή tier 1 upgrade στο λογισμικό του dirac - version 2.4.1 αυτή την στιγμή επί πληρωμή εννοείται και ακόμη δεν είναι έτοιμο. Θεωρητικά δηλαδή αν το dirac δουλεύει σωστά στον arcam (έχει θέματα) θα δουλέψει και το bm upgrade σωστά διότι απλά αναβαθμίζει το λογισμικό το οποίο υποτίθεται βλέπει και διαχειρίζεται ήδη σωστά και τα 16 κανάλια του επεξεργαστή. Αυτό λέει τουλάχιστον η θεωρία.
Σου στέλνω μήνυμα.

Δε με αφήνει το σύστημα να σου στείλω π.μ. Αν θες, στείλε μου εσύ και σου απαντάω.
+1
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Αυτό λέει τουλάχιστον η θεωρία.
Στη θεωρία βασιζόμουν όταν ήμουν νιός μα τώρα που γέρασα έμαθα και θέλω να λειτουργεί πλήρως το εργαλείο.
Αν δεν έχω εξελιγμένο bass management, μια χαρά είναι κι ο όσο καλύτερα γίνεται ρυθμισμένος Yamaha (CX-A5100).
 




Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.211
Οι ιδιοκτήτες του προηγούμενου μοντέλου av860 αναβαθμίζουν ήδη σε dirac v2 και δεν έχουν θέματα... αν λέει κάτι αυτό για τον av40... επίσης εκκρεμούν μεγάλες εκθέσεις στο uk όπου η Arcam έχει ισχυρή παρουσία και demo rooms.
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Έχω την εντύπωση ότι είναι άλλο το v2 και άλλο το BM module. Στο SHD παίζω με 2.4 χωρίς προβλήματα αλλά για το BM δεν έχουν πει ακόμα τίποτα.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.211
Έχω την εντύπωση ότι είναι άλλο το v2 και άλλο το BM module. Στο SHD παίζω με 2.4 χωρίς προβλήματα αλλά για το BM δεν έχουν πει ακόμα τίποτα.
Στον av40 υπάρχουν προβλήματα με την v2 του dirac (2.4.1) σύμφωνα με τους εως τώρα ιδιοκτήτες για αυτό το αναφέρω... Οι παιδικές ασθένειες που υπήρχαν στο hardware (volume control και πολλά άλλα) έχουν διορθωθεί. Για το bm τα γράφω λίγα ποστ πρίν, εκει μάλλον θα πέσει γέλιο όταν βγεί (για όλα τα μηχανήματα). Απόδειξη το ότι η jbl δεν έχει παρουσιάσει ακόμη τον pro της - harman group όλα αυτά... πειραματίζονται στον arcam προς το παρόν προφανώς. Εγώ αν γίνω τελικά beta τέστερ θα ζητήσω bonus 1 sub πάντως. Γενικά ότι και να αγοράσεις σήμερα σαν τα pc έχουν γίνει όλα ότι νάναι.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top