Arendal sound vs. SVS;



Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Βλέπουμε το πολύ διαφορετικό χαρακτήρα τον οποίο μπορώ να επιβεβαιώσω μιας και έχουν περάσει και οι 2 εταιρείες από το χώρο μου.

Τα arendal παίρνουν κεφάλι στη 2η και 3η οκτάβα >125db και λόγο ταχύτητας έχουν απίστευτο punch.

Ταυτόχρονα λόγο των προβλημάτων που υπάρχουν στους περισσότερους χώρους εκεί χαμηλά τα λιγότερα db βελτιώνουν λίγο τη κατάσταση. Τουλάχιστον εγώ αυτό ένιωσα άκουσα και μέτρησα.

Τα πολλαπλά sub και το room gain δημιουργούν αρκετό spl στη πρώτη οκτάβα (μετρημένα 117db) το οποίο είναι υπεραρκετό για να κάνεις γκελ στο καναπέ από το πάτημα του godzilla.
Οι μετρήσεις σε δωμάτιο 4 χ 6.5 χ 3.2 στα 2.5 μέτρα
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Εγώ βλέπω ότι το xtz πάει τρένο τα μεγάλα αγόρια σε τιμή εξαιρετική, τρελό VFM... :D
Για τους περισσότερους τα 95 στους 20 είναι παράδεισος... :party:

Εννοείτε ότι αν διαθέτουμε τα τριπλάσια πάμε στα μεγάλα αγόρια...;)
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εγώ βλέπω ότι το xtz πάει τρένο τα μεγάλα αγόρια σε τιμή εξαιρετική, τρελό VFM... :D
Για τους περισσότερους τα 95 στους 20 είναι παράδεισος... :party:

Εννοείτε ότι αν διαθέτουμε τα τριπλάσια πάμε στα μεγάλα αγόρια...;)
Όπως έγραψα ποιο πάνω και όπως το έχω βιώσει και ο ίδιος τα πολλά db εκεί κάτω δεν είναι πάντοτε ωραία.
δεν ξέρω με 4 sub αν θα άλλαζε κάτι , αλλά και πάλι είναι κάτι δύσκολο για τους περισσότερους να τα χωρέσουν, οπότε αν θεωρήσουμε τα 2 ένα λογικό εφικτό νούμερο τότε sub με έμφαση στη δευτεροτρίτη οκτάβα νομίζω είναι Λουκούμι (Συριανό) !!!!!;):drinks:
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top