ATC SCM-20SL (3 Ηχεια)

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
131
Reaction score
26
Σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, μόνο κάποια εμφανισιακά σημάδια, παίζουν άψογα. Δίνονται και τα τρία μαζί πακέτο για όποιον θέλει να τα χρησιμοποιήσει σαν σύστημα LCR (Left-Center-Right). Είναι το παλιό ξύλινο μοντέλο της ATC κατασκευασμένα εξ ολοκλήρου στην Αγγλία και όχι το καινούργιο με τα πλαστικά μέρη κινεζικής προέλευσης. Είναι παθητικά και για να παίξουν χρειάζονται ενισχυτή. Δεκτός κάθε έλεγχος και ακρόαση.

Τιμή: 4000 ευρώ
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
7.jpg
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 7.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
7.jpg






Καλησπέρα σε όλους και συγνώμη για την καθυστέρηση, είμουν εκτός Αθηνών.
Δεν είμαι ο κάτοχος των ηχείων, διαχειρίζομαι την αγγελία για το αφεντικό μου που είναι ο κάτοχος.
Πολύ σωστά είχαμε βάλει το ένα ηχείο (γιατί χρησιμοποιούσαμε τα άλλα δύο σε stereo σύστημα και το είχαμε βάλει 400ευρώ γιατί ένα ηχείο είναι πολύ δύσκολο να φύγει μόνο του). Έπειτα αποφάσισε, λόγο οικονομικών δυσχεριών να δώσει και τα τρία σ' αυτήν την τιμή καθότι το ένα κόστιζε τότε καινούργιο 2000 ευρώ. Η τιμή είναι συζητήσημη. Τώρα για το tweeter που είναι διαφορετικό θα ρωτήσω και θα απαντήσω εκ νέου.

Ευχαριστώ πολύ όλους, όποια σχόλεια και άλλες ερωτήσεις καλοδεχούμενα.
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Είδες ζημιά που μας έκαναν οι γιατροί με την επιμονή τους για πολυκάναλα συστήματα με ίδγια ηχεία?:roflmao:

Βέβαια ,και το ίδια σχετικό είναι...στο ένα από τα τρία διακρίνω διαφορετικό τουίτερ?
Ή τουλάχιστον ,διαφορετικές θέσεις στις βίδες που το συγκρατούν..
 
Last edited:


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Εχει άλλη πλάκα το δεξί tweeter. Με 4 βίδες αντί για 3 που έχουν τα άλλα 2. Θα μπορούσε να είναι και νεώτερο η παλαιότερο μοντέλο , ή απλά το κεντρικό.
Δεν σημαίνει ότι θα παίζει με το ζόρι διαφορετικά. Αν και νομίζω ότι και η κούρμπα της χοάνης δεν είναι ακριβώς η ίδια. Δεν ξέρω ας μιλήσει ο κάτοχος.
 






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ευτυχώς που δεν είναι και ενεργά.
Ούτε με 20 χιλιάδες δεν καθαριζαμε :banned:
και πάλι τσάμπα θα ταν......ούτε ένα νεφρό αξία:lolsign:
 

Μηνύματα
131
Reaction score
26
Καλησπέρα σε όλους. Κάτι πήγε στραβά, είχα απαντήσει πολύ καιρό πριν κ όμως τώρα δεν βλέπω την απάντηση. Οπότε ξαναγράφω, μαζί και τη νέα τιμή.
Πολύ σωστά παρατηρήσατε το ένα ηχείο είναι μεταγενέστερο μοντέλο και φοράει νεώτερο tweeter.
Πολύ σωστά επίσης είπε ένας φίλος, υπήρχε παλιά αγγελία με το ένα από αυτά στα 400. Τα ηχεία δεν είναι δικά μου αλλά γνωστού και εγώ απλά διαχειρίζομαι την αγγελία. Παλιά ήθελε να ξεφορτωθεί το ένα όσο όσο, τώρα άλλαξε γνώμη και θέλει να τα δώσει και τα τρία.
Στην διάθεσή σας για οτιδήποτε, καλοδεχούμενα όποια σχόλια.
Post automatically merged:

ΝΕΑ ΤΙΜΗ: 3.000 ευρώ
 



Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top