ati hd4670 και προβλημα ηχου με ενισχυτη

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Θα ήθελα την βοήθεια σας με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Έχω την HD4670 με ενσωματωμένη HDMI όπου την συνδέω με τον ενισχυτή SONY STR-DG710 ( φυσικά μέσω της hdmi ) και από εκεί στην τηλεόραση.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να πάρω σωστό ήχο. Μου δίνει μόνο 2.1 και μου εμφανίζει την ένδειξη pcm 48.
Έχω τα XP με τους τελευταίους οδηγούς για κάρτα γραφικών και ήχου. Αν και αποτι ξέρω η κάρτα ήχου (ενσωματωμένη) δεν παίζει ρόλο γιατί παίρνει ήχο μέσω της κάρτας γραφικών όταν ενεργοποιείται ο ενισχυτής.
Τι έχετε να προτείνετε?
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: ati hd4670 και προβλημα ηχου με ενισχυτη

Σε τι υλικο σου δειχνει 2.1 ?

Παντως εμενα σε παιχνιδια δινει 5.1 κανονικα
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: ati hd4670 και προβλημα ηχου με ενισχυτη

Τι να σου πω...σημερα τη συνδεσα για πρωτη φορα ετσι (την ειχα dvi-hdmi /οptical σε εξωτερικη καρτα ηχου ) με αφορμη το ποστ σου.Παντως χωρις ρυθμισεις του catalyst επαιξε αμεσως οκ.Εχω βαλει τους 9.3.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: ati hd4670 και προβλημα ηχου με ενισχυτη

Φιλε μου να σε ρωτησω κατι που θελω και εγω, ασχετο με τον ηχο της καρτας.Ο ενισχυτης σου εχει επιλογη τετοια ωστε να μην κανει αυτος την επεξεργασια εικονας αλλα η καρτα γραφικων (και αν ναι που και πως ) η το player ( που και πως ) ? Ειδα το μανουαλ του και ειδα πανω κατω οτι εχει τις ιδιες ρυθμισεις με τον δικο μου , στον οποιο δεν εχω βρει τετοια επιλογη ...

Συνδεσες την καρτα γραφικων με την τηλεοραση απευθειας ? Ειδες καποια διαφορα ?

Σορρυ για το οφτοπικ
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.283
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top