Audio Pro Bravo FX-04

Μηνύματα
32
Reaction score
4
Χαιρεται! Μπορω να αποκτησω τα ηχεια του τιτλου απο φιλο για 200 ευρω. Δεν εχω βρει πολλες πληροφοριες στο διαδικτυο, οποτε ειπα να ρωτησω κι εδω. Ξερω οτι ειναι Σουηδικα και οτι ειναι περιπου δεκαετιας. Τα τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι
Enclosure:...........................Bass reflex
Drive units: (Shielded)
Tweeter:............1" Super Tweeter
Woofer:.......................2 x 5 1/4"
Crossover:.................................2.200Hz
Frequency range:..............32-50.000Hz
Sensitivity: (1W / 1M)....................91dB
Impedance:.................................4 ohm
Amp. requirement:...............25 - 150 W
Αν καποιος εχει καποια εμπειρια ας πει μια γνωμη. Αξιζει να τα παρω??
Ευχαριστω.
 

Attachments

  • 7,8 KB Προβολές: 0

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902

Μηνύματα
32
Reaction score
4
Αφού είναι φίλος σου άκουσε τα μήπως έχουν κάποιο θέμα με τα μεγάφωνα κ.λ.π. Διάβασε και κάποια σχόλια πιο κάτω. Φαίνεται ότι καλά είναι για 200 ευρώ (κάνε και κανένα παζάρι, χα χα).
https://audiokarma.org/forums/index...d-of-these-before-now-audio-pro-a4-14.346874/
https://www.techradar.com/reviews/a...av-speakers/audio-pro-bravo-fx01-98645/review
Τα εχω σπιτι να τα δοκιμασω. Μου φαινονται παρα πολυ καλα. Δεν ακουω καποιο ψεγαδι. Απλα επειδη δεν εχω ακουσει και πολλα ηχεια, ειπα μηπως καποιος γνωριζει περισσοτερα για το μοντελο.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Αν τα μεγάφωνα είναι αυτό που φαίνονται και η σχεδίαση ικανοποιητική, είναι εξαιρετικά για αυτά τα χρήματα.
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Επειδή βάσει των προδιαγραφών είναι 4ωμα, με τι ενισχυτή τα οδηγείτε και σε τι στάθμες?
 

Μηνύματα
32
Reaction score
4
Αν τα μεγάφωνα είναι αυτό που φαίνονται και η σχεδίαση ικανοποιητική, είναι εξαιρετικά για αυτά τα χρήματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. τα ηχεια ειναι ακριβως αυτα που φαινονται στις παρακατω φωτογραφιες. Απο το μονο review που καταφερα να βρω. Αυτη τη στιγμη τα ακουω με εναν onkyo A-9010. Εχει 70w στα 4 Οhm. Ξερω οτι θα απαιτηθει μεγαλυτερος ενισχυτης. Αν αξιζουν τα ηχεια, ας τα παρω και θα δουμε για ενισχυτη.
 

Attachments

  • 145,4 KB Προβολές: 0
  • 167,1 KB Προβολές: 0
  • 169,6 KB Προβολές: 0
  • 163 KB Προβολές: 0


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top