Audiophile Jazz albums.


Μηνύματα
335
Reaction score
209
28 επιλογές από το αρχείο μου.

Screenshot 2021-05-14 at 12.33.02 PM.jpg


Άποψη μου είναι ότι, η κλασική Jazz (ας πούμε από την αρχή, μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του 70) δεν μπορεί να συγκριθεί με σύγχρονες ηχογραφήσεις (ούτε κοντά). Με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. three blind mice). Η διαφορά τεχνολογίας είναι τεράστια…
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
28 επιλογές από το αρχείο μου.

View attachment 212458

Άποψη μου είναι ότι, η κλασική Jazz (ας πούμε από την αρχή, μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του 70) δεν μπορεί να συγκριθεί με σύγχρονες ηχογραφήσεις (ούτε κοντά). Με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. three blind mice). Η διαφορά τεχνολογίας είναι τεράστια…
Ωραια η προταση σου αλλα νομιζω θα ηταν καλυτερα να ανεβαζουμε ενα-ενα αλμπουμ και να σχολιαζουμε για αυτο!

Επισης-αν και συμφωνω για την ΤΒΜ,εχω ακουσει και κομματια της που δεν ειναι και οτι καλυτερο στο μπασσο.Αν θυμαμαι καλα,το δευτερο κομματι απο το "Blow up" εχει χαλια ηχο.Το "Everything happens to me".Επισης η μποτα σε καποια κομματια ακουγεται καπως...
 





Μηνύματα
1.329
Reaction score
656
Ενα πολύ καλό άλμπουμ από τα χρόνια της νεότητας της ECM. Οπωσδήποτε αξίζει μια ακρόαση!!!

1625254861193.png

Το άκουσα και σε σύστημα βινυλίου, stereo, υψηλών προσδοκιών, αλλά η έκπληξη είναι απο cd σε auromatic upmixer και φυσικά από το TIDAL σε auromatic upmixer....................................
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.524
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top