Audirvana studio, αξίζει τα χρήματα;

Μηνύματα
103
Reaction score
155
Ρωτώ επειδή είμαι ψιλο-(έως πολύ)-άσχετος...
Έχω κάποια ελάχιστα αρχεία σε μορφή flac και dsd. Μουσική ακούω μέσω Tidal. Έχω σκοπό να φτιάξω μια μικρή μουσική βιβλιοθήκη αγοράζοντας, όποτε δύναμαι, μουσικά αρχεία σε hi-res.
Υπερέχει κάπου το Audirvana σε σύγκριση με το Foobar2000; Αξίζει να διαθέσει κάποιος χρήματα για το Audirvana studio;
Δεν συγκρίνω το Roon διότι έχει σχεδόν τη διπλή τιμή.
Ποια η άποψή σας;
 

D

Deleted member 35

Guest
Αφού ακούς tidal το foobar σου είναι άχρηστο καθώς δεν έχει τρόπο για streaming.

Για εμένα το audirvana είναι η χρυσή τομή. Έχει υποστήριξη και για τους 2 τρόπους αναπαραγωγής, τοπικό και online και μπορεί σε ένα βαθμό να τα συνδέσει.

ΑΛΛΑ χάνει στην "βαθειά" ενοποίηση όλων των υπηρεσιών. Εκεί δηλαδή που μας έχει εθισει το roon και αξίζει τα παραπάνω χρήματα.
 


Μηνύματα
103
Reaction score
155
Αφού ακούς tidal το foobar σου είναι άχρηστο καθώς δεν έχει τρόπο για streaming.

Για εμένα το audirvana είναι η χρυσή τομή. Έχει υποστήριξη και για τους 2 τρόπους αναπαραγωγής, τοπικό και online και μπορεί σε ένα βαθμό να τα συνδέσει.

ΑΛΛΑ χάνει στην "βαθειά" ενοποίηση όλων των υπηρεσιών. Εκεί δηλαδή που μας έχει εθισει το roon και αξίζει τα παραπάνω χρήματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το roon προφανώς είναι για πιο απαιτητικούς χρήστες. Οπότε ας αρκεστώ στη χρυσή τομή όπως είπατε.

Το tidal μέσω audirvana 3.5 ακούγεται καλλίτερα από όταν παίζει έξω μόνο του. Δεν ξέρω τι γίνεται με το studio.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Με ποια συνδρομή Tidal έγινε η σύγκριση;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.940
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top