Avatar (2009)

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Re: Avatar - 3D (2009)

Αξιώθηκα να την δω τελικά.
Σεναριακά είναι για ντομάτες.Τα είπαν και άλλοι για καλούς-κακούς,η φύση θα μας δώσει κτλ...
Τεχνικά τώρα,εντυπωσιακό όντως το 3d αλλά πολλά λάθη σε άλλους τομείς.Δεν ομιλώ για μαυρό και χρώματα,αλλά για τρομερά θολώματα και είδωλα σε γρήγορες σκηνές,ενώ όταν η κάμερα κινόταν πάνω κάτω γινόταν το έλα να μην δεις!
Aν παντως εχει τοσα προβληματα βλεπω να πεφτει μεγαλο ξεφουσκωμα στην επομενη 3D ταινια..:137:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Re: Avatar - 3D (2009)

Τι να σου πώ βρε Κώστα.
Εκτός και αν τα μάτια μου έκαναν πουλάκια:139:

Πάντως κάποια trailer απο καρτούν που έδειχναν στην αρχή μου φάνηκαν καλύτερα.
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Re: Avatar - 3D (2009)

Τι να σου πώ βρε Κώστα.
Εκτός και αν τα μάτια μου έκαναν πουλάκια:139:

Πάντως κάποια trailer απο καρτούν που έδειχναν στην αρχή μου φάνηκαν καλύτερα.

Εχουν παραπονεθει και αλλοι πολλοι και για αυτο που λες και για ζαλαδες.Εγω παντως δεν την εχω δει, αυτη τη στιγμη παιζεται αλλα δεν νομιζω να εχουμε 3d εδω...:121:
Ειμαι περιεργος να δω την προσελευση του κοινου στην επομενη 3d ταινια.Γιατι ενταξει , αυτη θα την δουνε ολοι μονο και μονο απο περιεργεια...:144:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Την φωτό την βλέπω 3D με κάτι χάρτινα που έχω χρόνια! μπλέ κόκκινα, δεν θυμάμαι
απο που, επάνω γράφουν ''internet ROM multimedia!''
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Avatar - 3D (2009)

Τι να σου πώ βρε Κώστα.
Εκτός και αν τα μάτια μου έκαναν πουλάκια:139:
Σε κάποιους είναι πιο έντονο, σε άλλους λιγότερο και άλλοι δεν παίρνουν χαμπάρι. :116:
Κάτι αντίστοιχο με αυτό που γίνεται με το rainbow στους προβολείς.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: Re: Avatar - 3D (2009)

Τι να σου πώ βρε Κώστα.
Εκτός και αν τα μάτια μου έκαναν πουλάκια:139:

Πάντως κάποια trailer απο καρτούν που έδειχναν στην αρχή μου φάνηκαν καλύτερα.
Δεν κανουν πουλακια....:116:

Οπως τα ειπες ειναι...

Απλα το 3D εντυπωσιαζει παντα στην αρχη και με το περασμα της ωρας αρχιζουν τα παρατραγουδα.....:137:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Την φωτό την βλέπω 3D με κάτι χάρτινα που έχω χρόνια! μπλέ κόκκινα, δεν θυμάμαι
απο που, επάνω γράφουν ''internet ROM multimedia!''
Αντι για χρωματικη αποκλιση που εχουμε στην φοτο...(δλδ λιγο χειροτερα απο εναν CRT..:116:)
...εχουμε το ειδωλο στο cinema...και με τα γυαλια ερχονται στα ισια...!!!

Και ειναι στο ιδιο μεγεθος...

Και φυσικα δεν λοιπουν τα παρατραγουδα που ανεφερε ο στριφτος..:444:
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Re: Avatar - 3D (2009)

Aν παντως εχει τοσα προβληματα βλεπω να πεφτει μεγαλο ξεφουσκωμα στην επομενη 3D ταινια..:137:
δεν ειναι απαραιτητο αυτο....
αρκει οι ηθοποιοι να μην φορανε ρουχα και οι διαλογοι να περιοριζονται στο "oh yes,oh yes....." :138:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Re: Avatar - 3D (2009)

δεν ειναι απαραιτητο αυτο....
αρκει οι ηθοποιοι να μην φορανε ρουχα και οι διαλογοι να περιοριζονται στο "oh yes,oh yes....." :138:
Την ειχα ξεχασει αυτη τη κατηγορια...:138:

Εκει μαλιστα , μπορεις ανετα να εστιασεις σε ενα σημειο..:143:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Ο Τιτανικός χτύπησε άλλο ένα παγόβουνο: ονομάζεται Avatar. Η ταινία του Τζέιμς Κάμερον γίνεται η ταινία με τα περισσότερα έσοδα στο παγκόσμιο box-office, αντικαθιστώντας την ταινία... του Τζέιμς Κάμερον.

Λίγα μόλις χιλιάδες δολάρια χωρίζουν το Avatar από το να κατακτήσει ρεκόρ εισπράξεων. Συγκεκριμένα, η ταινία επιστημονικής φαντασίας του Τζ.Κάμερον συγκεντρώνει 1.841 δισ. δολάρια, ενώ η δραματική ιστορία του πλοίου που βυθίστηκε έχει συγκεντρώσει στο box office 1.843 δισ. δολάρια.

Θεωρείται λοιπόν βέβαιο ότι το Avatar θα γίνει τελικά ο «βασιλιάς» των εισπράξεων, ύστερα από τα έσοδα στο box-office της Δευτέρας.

«Οι θεατές εισέρχονται σε αριθμό ρεκόρ σε όλο τον κόσμο, προκειμένου να απολαύσουν την εμπειρία αυτής της εξαιρετικής ταινίας» δήλωσε ο Κρις Αρονσον, στέλεχος της Fox.

Στις ΗΠΑ, το Avatar έγινε η πρώτη ταινία μετά τον Τιτανικό που κατέκτησε το box-office για έξι συνεχόμενες εβδομάδες, συγκεντρώνοντας μέχρι στιγμής 552,8 εκατομμύρια δολάρια. Ο Τιτανικός είχε κατακτήσει 600,8 εκατομμύρια δολάρια.

Σε διεθνές επίπεδο το Avatar ξεπέρασε τον Τιτανικό, συγκεντρώνοντας 1,29 δισ. δολάρια έναντι 1,24 δισ. δολαρίων.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Μόνο που τον ΤΙΤΑΝΙΚΟ τον βλέπουμε και τον ''ακούμε'' ακόμα, το AVATAR τσού!
πόσο μάλλον μετά απο αρκετό καιρό! δεν νομίζω οτι συγκρίνονται τα δυό τους!!!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Μόνο που τον ΤΙΤΑΝΙΚΟ τον βλέπουμε και τον ''ακούμε'' ακόμα, το AVATAR τσού!
πόσο μάλλον μετά απο αρκετό καιρό! δεν νομίζω οτι συγκρίνονται τα δυό τους!!!
Και βέβαια δεν συγκρίνονται! Το Avatar είναι ανώτερο. :136: :142:
Τον Τιτανικό δεν τον έχω δει ολόκληρο, μόνο τη βύθιση.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.400
Reaction score
93.992
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Τον Τιτανικό δεν τον έχω δει ολόκληρο, μόνο τη βύθιση.
Έτσι κι αλλιώς μόνο αυτό αξίζει! :105:

Όπως και το ''Pearl Harbor'', μόνο η επίθεση! :126:
 

Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

ε ναι, ο Τιτανικος ηταν δυομιση ωρες ρομαντζο τυπου αρλεκιν και βγαλε και μιση ωρα βυθιση που ηταν και το ζουμι

το Αβαταρ υστερει και αυτο σε υποθεση αλλα τουλαχιστον η δραση και η περιπετεια ειναι διαχυτη και το διασκεδαζει ο θεατης (κακα τα ψεμματα και οι δυο ταινιες ειναι τυπικες popcorn movies με καθολου "σινεφιλ" χαρακτηρα)
 

Μηνύματα
2.046
Reaction score
0
Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Και βέβαια δεν συγκρίνονται! Το Avatar είναι ανώτερο. :136: :142:
Τον Τιτανικό δεν τον έχω δει ολόκληρο, μόνο τη βύθιση.
:142::142:
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Re: Απάντηση: Avatar - 3D (2009)

Ο Τιτανικός χτύπησε άλλο ένα παγόβουνο: ονομάζεται Avatar. Η ταινία του Τζέιμς Κάμερον γίνεται η ταινία με τα περισσότερα έσοδα στο παγκόσμιο box-office, αντικαθιστώντας την ταινία... του Τζέιμς Κάμερον.

Λίγα μόλις χιλιάδες δολάρια χωρίζουν το Avatar από το να κατακτήσει ρεκόρ εισπράξεων. Συγκεκριμένα, η ταινία επιστημονικής φαντασίας του Τζ.Κάμερον συγκεντρώνει 1.841 δισ. δολάρια, ενώ η δραματική ιστορία του πλοίου που βυθίστηκε έχει συγκεντρώσει στο box office 1.843 δισ. δολάρια.

Θεωρείται λοιπόν βέβαιο ότι το Avatar θα γίνει τελικά ο «βασιλιάς» των εισπράξεων, ύστερα από τα έσοδα στο box-office της Δευτέρας.

«Οι θεατές εισέρχονται σε αριθμό ρεκόρ σε όλο τον κόσμο, προκειμένου να απολαύσουν την εμπειρία αυτής της εξαιρετικής ταινίας» δήλωσε ο Κρις Αρονσον, στέλεχος της Fox.

Στις ΗΠΑ, το Avatar έγινε η πρώτη ταινία μετά τον Τιτανικό που κατέκτησε το box-office για έξι συνεχόμενες εβδομάδες, συγκεντρώνοντας μέχρι στιγμής 552,8 εκατομμύρια δολάρια. Ο Τιτανικός είχε κατακτήσει 600,8 εκατομμύρια δολάρια.

Σε διεθνές επίπεδο το Avatar ξεπέρασε τον Τιτανικό, συγκεντρώνοντας 1,29 δισ. δολάρια έναντι 1,24 δισ. δολαρίων.
Και να φανταστείτε ότι πριν μερικά χρόνια αυτός ο άνθρωπος ήθελε να συνεργαστεί με τον Ridley Scott για να φτιάξουν το Αλιεν 5 με μοναδική προυπόθεση να μην γυριστεί το Alien vs Predator.Το αποτέλεσμα γνωστό καθώς τα τζιμάνια της FOX αποφάσισαν με έμμεσο τρόπο να ρίξουν πόρτα στον Cameron γυρίζοντας το AVP.Είμαι σίγουρος ότι κάπου,κάποια στιγμή στα γραφεία της FOX μετά την επιτυχία του AVATAR κάποιος θα σκέφτηκε τι μαλ....α κάνανε τότε.Ελπίζω να καταλάβαν πλέον ότι στον Cameron δεν ρίχνεις πόρτα γιατί μπορεί να είχε 12 χρόνια να γυρίσει ταινία αλλά όταν το κάνει τα λεφτά έρχονται με τα τσουβάλια.Ας πρόσεχαν...
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Re: Avatar - 3D (2009)

Υπάρχει και τέτοια λίστα όπου μπορείς να δεις που βρίσκεται με τις εισπράξεις να έχουν τροποποιηθεί ανάλογα την εποχή.Βέβαια αυτή η λίστα ισχύει μόνο για Αμερική καθώς κάθε χώρα έχει διαφορές στις τιμές των εισητηρίων και είναι αδύνατον να κάνουν κάτι ανάλογο για τις παγκόσμιες εισπράξεις.

http://www.boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top