avensis t25 android, ή κατι αλλο

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας καθώς έχω χαθεί.
Ψάχνομαι για αγορά ενός νέου radio για ενα avensis t25. Αυτά που θέλω εξτρα από το εργοστασιακό μου είναι

  • καλό ήχο τα ηχεία θα μείνουν μαμα.
  • σύστημα πλοήγησης px google maps (βαρέθηκα να πληρώνω αναβαθμίσεις και η google να έχει καλύτερη δρομολόγηση, τουλάχιστον στο κινητό μου)
  • κάμερα οπισθοπορείας
  • εάν γίνεται κάμερα μπροστά.
Ψάχνοντας βρήκα ενδιαφέρουσες προτάσεις από alliexpress , αλλά διαβάζω ότι ο ήχος τους είναι χάλια. Οπότε εάν δαπανήσω ένα ποσό των 400 ευρώ θα ήθελα να κάνω αναβάθμιση και όχι να πάω προς τα πίσω.

Υπάρχει κάτι άλλο (πχ sony,alpine κτλ που να προσφέρει τα παραπάνω Σε λογικές τιμές?
Εάν όχι σε Κινέζο τι να προσέξω? Πχ όλα είναι px5 μελλοντικά ίσως μπει και sub αλλα απο όσο διάβασα η κατάσταση ειναι χάλια στα preouts.
Κάθε βοήθεια δεκτή.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Καλησπέρα,
απο τη στιγμή που θα κρατήσεις τα ίδια εργοστασιακά μεγάφωνα δεν μπορούμε να μιλάμε για ήχο quality.
Οι επιλογές εργονομίας και χρησομότητας σε κατευθύνουν σε κινέζο, πλέον δεν είναι και απαραίτητα κακό, πχ https://digitaliq.gr/product/iq-an9025_gps/
Όσον αφορά τον ήχο υπάρχουν καλές επιλογές ενισχυτών ακόμα και D που με την προσθήκη ποιοτικών μεγαφώνων θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Αν μονώσεις και το εσωτερικό των 2 εμπρός πορτών θ ανέβεις κι άλλο σε ποιότητα ήχου!
 



Μηνύματα
207
Reaction score
56
Ρώτησε τους τι επεξεργαστή έχει γιατί δεν το αναφέρει πουθενά.
Px5 και px30 στο βγάζει επιλογή όταν πας να το αγοράσεις. Βέβαια είχα πάρει παλιά κάποια κινητά που είχαν πειραγμενο το cpuz και σου έβγαζε ότι cpu ήθελαν αυτοί. Οπότε έχω κάποιες αμφιβολίες ως προς αυτο
 



Μηνύματα
207
Reaction score
56
ευχαριστώ παιδιά, τελικά ο κινέζος μου έκανε αναβάθμιση σε px6 την oem οπότε όλα καλά , σε αναμονή για εντυπώσεις.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top