AVsite Έρευνα Audio - Video 2014 - Αποτελέσματα

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Για το θέμα των αγγελιών.......
Είμαστε σαν καλάθι ιχθυοτροφείου που μαζεύονται ψαράδες και ρίχνουν πετονιά
ή ακόμα χειρότερα σαν αυλή σχολείου με τους πρεζέμπορους να τριγυρνάνε γύρω-γύρω
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Αυτό που λέει ο Μάνος είναι η καλύτερη παρομοίωση. Ειδικά τώρα με την κρίση τα νταραβέρια μεταχειρισμένων και οι "ευκαιρίες" δίνουν και παίρνουν γενικώς. Η "χαρά" του πικραμένου και του καταφερτζή ταυτόχρονα.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Θα το πω και αν κρίνετε οτι είναι φαουλ σβήστε το .
Κάποιος πουλάει ραδιοενισχυτή που έχει δει τον Β' ΠΠ live 250 ευρώ :confused:
Οτι θέλει ζητάει ο καθένας βέβαια και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αγοράσει .
Αλλά μήπως "το παζάρι μας" έχει παραγίνει.................:headbang:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Δε διαφωνώ επί της ουσίας για τις αγγελίες, αλλά το ότι κάποιος βάζει μια τιμή σε ένα προϊόν, θεωρώ ότι ειναι πανεύκολο να ελέγξεις αν η τιμή αυτή είναι λογική ή όχι.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απόλυτα σωστό .
Ομως το ερώτημα είναι αν θέλουμε το site να είναι ο εύκολος χώρος ψαρέματος .
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.400
Reaction score
93.992
Τι να κάνουμε όμως βρε Μανωλάκη;

Να διαλέγει κάποιος τι αγγελία να μπαίνει;

Πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Αν κρίνεται σκόπιμο η και χρήσιμο να γίνει μια τέτοια κουβέντα ας ανοίξει η διαχειριστική ομάδα ένα νεο νήμα .
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Ισχύει και το άλλο χαρακτηριστικό του Έλληνα "μάγκα": Όταν πουλάει κάτι δικό του, είναι πάντα σε άψογη κατάσταση και η τιμή είναι κοντά στου καινούργιου. Όταν ο ίδιος θέλει να αγοράσει κάποια μεταχειρισμένη συσκευή, κάνει ατέλειωτα παζάρια και προσπαθεί να την υποβαθμίσει όσο μπορεί.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Η λογική που έγραψα το σχόλιο για τις αγγελίες αφορά τον όγκο τους και την γενικότερη απήχησή τους στα μέλη, και όχι την ποιότητά τους. Αυτή νομίζω είναι και η λογική της έρευνας.

Αυτό είναι κάτι που μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ. Για τα υπόλοιπα μάλλον θα πρέπει να ανοιχτεί άλλο θέμα.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Η λογική που έγραψα το σχόλιο για τις αγγελίες αφορά τον όγκο τους και την γενικότερη απήχησή τους στα μέλη
Πενία τέχνας κατεργάζεται :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Η λογική που έγραψα το σχόλια για τις αγγελίες αφορά τον όγκο τους και την γενικότερη απήχησή τους στα μέλη, και όχι την ποιότητά τους.
Κι όμως είναι αλληλοεξαρτώμενα. Όσο μεγαλώνει το ποσοστό των υποψήφιων αγοραστών που δεν μπορούν να αγοράσουν καινούργιες συσκευές λόγω κρίσης, τόσο πολλαπλασιάζονται και οι "επαγγελματίες" πωλητές με τις δήθεν ευκαιρίες.
 

D

Deleted member 23222

Guest
To θέμα είναι τι θέλει η ιδιοκτησία του avsite.
Xωρίς να διεκδικώ το αλάθητο,έχω την άποψη ότι όσο η γάτα πιάνει ποντίκια,ας είναι και μαύρη...
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Για μενα που ειμαι ανθρωπος της στατιστικης και μου αρεσει η καταγραφη της αποψης το οτι εγινε η ερευνα αρχικα ειναι κατι το πολυ θετικο ...

Τωρα τα του φρουμ και τι περιμενουν οι ανθρωποι που ειναι στην διαχειριση προφανως εκεινοι ξερουν καλυτερα και προφανως θα κανους τις απαραιτητες ενεργειες οπλισμενοι πλεον με τα αναλογα εργαλεια της ερευνας .

Οσο για τις αγγελιες θα συμφωνησω απολυτα αλλα μην ξεχνατε οτι περα απο τα προβληματα φερνουν θεαση και αυτες
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Εγω το avsite το βρηκα οταν εψαχνα σε μεταχειρισμενα για dac. Ηρθα ομως και εμεινα. Γνωρισα απο κοντα μελη του φορουμ, γιναμε φιλαρακια και σχεδον καθε μερα μπαινω και βλεπω. Αν κατι πρεπει να ανησυχησει οσο αφορα την απηχηση που εχουν οι αγγελιες, ειναι γιατι τα αλλα section δεν προσελκυουν το ιδιο. Υπηρχαν φορες οταν ημουν νεο μελος εδω που σε καποια ερωτηση μου δεν ειχε απαντησει ουτε ενας για πανω απο ενα μηνα. Γιατι να μην μεινω στις αγγελιες λοιπον; προσωπικα βεβαια δεν εχω κανενα παραπονο αλλα μην κοιτατε μονοδιαστατα το θεμα απηχησης των αγγελιων.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Αυτό δεν είναι γνώμη βρε Αργύρη...προσωπική εκτίμηση μάλλον είναι!!
Δηλαδή ούτε λάμπα δεν θα καεί φέτος????:prankster:
τ

το 13 υποβαθμισα το συστημα μου
πουλησα 5 σαμπ και αγορασα 2 (φτηνοτερα)
όπως πουλησα καλωδια ,και αγορασα λιγα
Για το 14 εχω χωσει κανα 250 (+ βενζίνες διοδια) (78 χλχ τη φορα)
για να τσιτωσω τον τελικο μου
αλλα αυτά δεν βγηκα από πουγκι, παλι κατι πουλησα.
βεβαια όπως ειπε ο τζαργκον εδώ που ειμαστε θελουμε 5χιλιραο για να κανουμε κατι .....
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
οσο αφορα τις αγγελιες , ξερω καποιους που αγοραζουν μεταχειρισμένα (κατά βαση)
(και προ κρισης) (θεωρουν το μεταχειρισμενο ευκαιρια)
αλλα αυτό δεν εχει σημασια,οι αγγελιες είναι και πρεπει να είναι φρι,
αν μπουμε στην νοοτροπια της παραγκας πιστευω ότι μονο κακο θα κανει,
το ολο πακετο τρεχει καλα, τωρα ότι καποιοι πουλανε πιο ακριβα από ότι αγοραζουν και αυτοι εχουν δικαιωμα να το κανουν, και εμεις να κανουμε ότι θελουμε.....
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Οι ενισχυτές είναι κάργα ΕϊΒι... :p
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Θα ήθελα και το σχολιασμό σας όσον αφορά τα αποτελέσματα :)
- καλησπέρα , με ξενίζουν και με λυπούν κάπως , τα χαμηλά ποσοστά της μουσικής και των ταινιών , καθ΄ ότι αυτά μας οδήγησαν στην αναζήτηση βελτιωμένου ήχου και εικόνας από καλύτερα μηχανήματα ,

- αυτές λοιπόν οι συσκευές , θα πρέπει να υπηρετούν την μουσική και τις ταινίες

- οπότε , ας μην απομακρυνόμαστε από την τέχνη .


ΥΓ : και ένα σωστό και προσεγμένο πικ-απ ( πχ ) ,΄είναι μία μορφή τέχνης , θα υπήρχε όμως εάν δεν υπήρχαν δίσκοι βινυλίου ;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top