AZbox HD Elite ... under hard test...


Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Eιναι ο premium plus ?
modulation δεν εχει ΑLL ?
Στις dvb-s2 τα FEC και pilot πρεπει να ειναι συγκεκριμενα σε ενα καναλι για να κατεβει η' πιανει και με οτι βαλεις ?
 


Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Δεν εχει hardware blind scan oποτε μην περιμενεις κατι.
Δεν μπορει να βρει.
 


Μηνύματα
366
Reaction score
2
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Τις τελευταιες μερες, οταν προσπαθω με το Maz να κατεβασω λιστες απο το KingOfSat, μου εμφανιζεται σφαλμα "is not a valid floating point value. Ξερει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο; Συμβαινει και σε σας;
 

Μηνύματα
112
Reaction score
2
Καλησπέρα :D Ειμαι νεος χρήστης του Azbox elite. Δοκίμασα χθες για πρώτη φορά το MAZ 3 και έμεινα εκστασιασμένος από τις ευκολίες που σου προσφέρει. Πρώτα απ όλα κατάφερα να πιάσω 8500κανάλια ενώ πριν με scan ήμουν στα 4500! Θα ήθελα μια βοήθεια από παλιότερους χρήστες στα παρακάτω:

1)σαν servers με configurations για τα plugins αυτή τη στιγμή μου δουλεύει μόνο το azboxworld.com και όχι τα islaremota,azboxhd,satelies.info! Καποιο άλλο που δουλεύει ?
2)κατέβασα όλα τα cams από τα παραπάνω sites. Το mgcam κατι κάνει, όταν ενεργοποιώ όμως και το multicas δεν δουλεύει τίποτα! μήπως κάτι τρέχει με το Multicas ?
3)Μπορώ να έχω όλα τα emulatos activated ? Ποιός συνδυασμός προτείνετε ? Ποιός emulator αξιζει τελικά ???
4)Απο που μπορω να αντλήσω πληροφορίες για το ποιά κανάλια δουλεύουν με το κάθε emulator (link) ?
5)Μπορώ να προσθέσω εσωτερικό σκληρό στον elite για εγγραφές ? εξωτερικό ?
6)Υπάρχει κανένα μπουκέτο με αγγλόφωνες ταινίες που αξίζει ? Μεχρι στιγμής δεν εχω ανακαλύψει κάποιο :-(

Ξέρω ότι είναι αρκετές οι ερωτήσεις. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια ;-)
 

Μηνύματα
35
Reaction score
0
Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλησπέρα :D Ειμαι νεος χρήστης του Azbox elite. Δοκίμασα χθες για πρώτη φορά το MAZ 3 και έμεινα εκστασιασμένος από τις ευκολίες που σου προσφέρει. Πρώτα απ όλα κατάφερα να πιάσω 8500κανάλια ενώ πριν με scan ήμουν στα 4500! Θα ήθελα μια βοήθεια από παλιότερους χρήστες στα παρακάτω:

1)σαν servers με configurations για τα plugins αυτή τη στιγμή μου δουλεύει μόνο το azboxworld.com και όχι τα islaremota,azboxhd,satelies.info! Καποιο άλλο που δουλεύει ?
2)κατέβασα όλα τα cams από τα παραπάνω sites. Το mgcam κατι κάνει, όταν ενεργοποιώ όμως και το multicas δεν δουλεύει τίποτα! μήπως κάτι τρέχει με το Multicas ?
3)Μπορώ να έχω όλα τα emulatos activated ? Ποιός συνδυασμός προτείνετε ? Ποιός emulator αξιζει τελικά ???
4)Απο που μπορω να αντλήσω πληροφορίες για το ποιά κανάλια δουλεύουν με το κάθε emulator (link) ?
5)Μπορώ να προσθέσω εσωτερικό σκληρό στον elite για εγγραφές ? εξωτερικό ?
6)Υπάρχει κανένα μπουκέτο με αγγλόφωνες ταινίες που αξίζει ? Μεχρι στιγμής δεν εχω ανακαλύψει κάποιο :-(

Ξέρω ότι είναι αρκετές οι ερωτήσεις. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια ;-)

techsat.info/AZPlugins απο δω κατεβασε το Plugin TechSat_AZK-V2.1 και ενεργοποιείσαι το μονο το Multicas
εσωτερικό σκληρό οχι. εξωτερικό ναι
 

Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Ισως να δοκιμαζες το mgcamd 1.35a και τα τελευταια keys για 39*Ε
Οσο για τα pluggins πρεπει να χρησιμοποιεις καθε φορα μονο ενα.
Οποτε απενεργοποιεις ενα,ενεργοποιεις αυτο που θες και το κανεις restart.
 

Μηνύματα
112
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Αψογο το link , ευχαριστώ , αλλά δεν βλέπω φως :108: . Το δοκιμάζω με Multicas v162. Μηπως πρεπει να περασω τα κλειδια manually?
 

Μηνύματα
35
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Αψογο το link , ευχαριστώ , αλλά δεν βλέπω φως :108: . Το δοκιμάζω με Multicas v162. Μηπως πρεπει να περασω τα κλειδια manually?
κατεβασε το τελευταιο multicas απο το azboxworld σε κωδικοποιση biss δουλευουν σχεδον ολα. στις 39 μοιρες bul.. δουλευουν τα μισα
 

Μηνύματα
112
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

κατεβασε το τελευταιο multicas απο το azboxworld σε κωδικοποιση biss δουλευουν σχεδον ολα. στις 39 μοιρες bul.. δουλευουν τα μισα
Λοιπόν με λίγο googlarisma διαπίστωσα ότι παίζει μόνο με συγκεκριμένη έκδοση του Multicass την οποία εβαλα με το MAZ. Ολα ρολόι !!!! Τελικά το MAZ τα κάνει όλα παιχνιδάκι ;-) Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια φίλε μου
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Έχω fw 0.9.5306. Εγκατέστησα την τελευταία έκδοση multicas (1.63A). Στην αρχή όλα δούλευαν ρολόι. Μετά από μία ώρα η εικόνα άρχισε να κολλάει έως ότου ο δέκτης κόλλησε εντελώς. Αναγκάστηκα να κάνω reboot και όλα τα κανάλια είχαν εξαφανιστεί. Επανεγκαθηστώντας παλαιότερο multicas τα πάντα ήταν όπως πριν. Έχει κάποιος καμμία παρόμοια εμπειρία με το 1.63Α ή μπορεί να έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος;
 

Μηνύματα
288
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλησπερα,εχω το εξης προβλημα με τον azbox premium hd.
Εχω περασει ενιγμα2 Rti Core RC12 και ενω τι ιματζ δουλευει κανονικα δεν μπορω να κανω το tuner να δουλεψει αφου συνεχως και σε ολους τους δορυφορους βγαζει το μηνυμα ''tune failed''.
Γνωριζει καποιος που μπορει να οφειλετε αυτο?
 

Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλησπερα,εχω το εξης προβλημα με τον azbox premium hd.
Εχω περασει ενιγμα2 Rti Core RC12 και ενω τι ιματζ δουλευει κανονικα δεν μπορω να κανω το tuner να δουλεψει αφου συνεχως και σε ολους τους δορυφορους βγαζει το μηνυμα ''tune failed''.
Γνωριζει καποιος που μπορει να οφειλετε αυτο?
Δεν εχω τον δεκτη αλλα ξερω οτι δεν ειναι κανονικα αυτα τα image και εχουν καποια προβληματα.
Δοκιμασε factory reset και σκαναρε απο την αρχη.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

ειναι αληθεια οτι οι azbox elite εχουν αρκετα προβληματα με enigma 2?
ακομη και με τα rti image που θεωρουνται "δικα της"..?
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλησπερα,εχω το εξης προβλημα με τον azbox premium hd.
Εχω περασει ενιγμα2 Rti Core RC12 και ενω τι ιματζ δουλευει κανονικα δεν μπορω να κανω το tuner να δουλεψει αφου συνεχως και σε ολους τους δορυφορους βγαζει το μηνυμα ''tune failed''.
Γνωριζει καποιος που μπορει να οφειλετε αυτο?
για δες μήπως βάζεις λάθος το καλώδιο του lnb , όχι στο πάνω μέρος αλλα στο κάτω , το e2 rti πάει μια χαρά , καλύτερα και από τα dream.
 

Μηνύματα
88
Reaction score
1
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλησπέρα,
Ύστερα από δοκιμή του Ε2 1.1, μιας και δεν ενθουσιάστηκα αποφάσισα να βάλω το official του azbox.
Έκτοτε το box μπαίνει μόνο στην οθόνη αναβάθμισης , με εμφανιζόμενο μήνυμα «Last Updating is Fail (error=1)”.
Δυστυχώς παρόλο που εμφανίζετε στο μενού αναβάθμιση από usb δεν αναγνωρίζει κανένα stick (και έχω δοκιμάσει πολλά….!) που στο παρελθόν λειτουργούσαν κανονικά.

Οπότε πλέον το box είναι σκέτο τούβλο…
Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ? έχει κανείς καμιά ιδέα?
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Εδώ και λίγες μέρες έχω παγώματα στο novasports1. Το υπόλοιπο πακέτο δουλεύει κανονικά. Έχω κάρτα version kappa, fw 0.9.5308 και multicas 1.70D-01D. Η nova σε τηλεφώνημά μου πρότεινε να αγοράσω τον δέκτη τους. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: AZbox HD Elite ... under hard test...

Καλημερα παιδια!!!Εχω περασει το enigma2 Rti Core RC12 και ενω περνιεται κανονικα μολις παω να κανω παραμετροποιηση μου βγαζει τον επιγειο δεκτη DVB-T ενω το Tuner DVB-S που ειναι για τα δορυφορικα δεν μου το βγαζει Ξαναπερναω το ιματζ και ξανα και παλι τα ιδια..σημειωνω δε οτι την ιδια στιγμη στον Dreambox κλωνο που εχω μου βγαζει το tuner DVB-S..Τι μπορει να συμβαινει?
Ευχαριστω!!!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.650
Μηνύματα
2.868.858
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top