B&W 800D3

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
Η B&W ανακοίνωσε την έναρξη διάθεσης του νέου μοντέλου 800D3, από τον προσεχή Ιούλιο.

The flagship model in the 800 Series Diamond range is more than a speaker. It’s the culmination of half a century of acoustic research and engineering.

It’s the pinnacle of audio performance, offering unmatched levels of clarity and realism. And with 868 changes from the model it replaces, the 800 D3 isn’t an evolution. It’s a revolution.

The new 800 D3 will be available in July. Contact your local retailer to book a demonstration.

Περισσότερα για τα νέα ηχεία μπορείτε να δείτε εδώ.
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149


Όπως και να το δει κάποιος, το συγκεκριμένο ηχείο είναι ενα εντυπωσιακό επίτευγμα.

Απορία προκαλεί το γεγονός ότι δεν έχει βγει active έκδοση τόσο καιρό, με ενσωματωμενους ενισχυτές ή έστω με ενεργό κροσόβερ και να αφήσει στον ιδιοκτήτη την επιλογή τελικών...
 






dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.042
Βλέπω τόσο κόπο που κάνουν για να φτιάχνουν καμπίνες και να μετρούν παθητικά κρος και σκέφτομαι πόσο άχρηστα είναι και τα δύο το έτος 2016...
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.046
Reaction score
8.066
Μάλλον υπερβάλουν στην προσπάθεια να εντυπωσιάσουν ή να κάνουν κάτι διαφορετικό. Έτσι το βλέπω προσωπικά! (Όπως φαίνεται από τις φωτογραφίες φυσικά! Η πραγματικότητα ίσως να διαφέρει)
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Βλέπω τόσο κόπο που κάνουν για να φτιάχνουν καμπίνες και να μετρούν παθητικά κρος και σκέφτομαι πόσο άχρηστα είναι και τα δύο το έτος 2016...
Δηλαδή θες τώρα να στερήσεις από τον βαρύγδουπο χαϊεντά τις δγυό χοντρολόλες ένθεν και ένθεν του κεντρικού του ρακ; Τί θα έχει μετά να δείχνει; Το προκοίλι του; Τς τς τς, τί κόζμος θεέ μου...

 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Μονο σε εμενα φαινονται εμφανισιακα σχετικα ασχημα?
Τους φεύγει ο κ@λος να γυαλίσουν τη λάκα, και μετά βάζουν δυό σαχλούς γκρι ματ σωλήνες να προεξέχουν. Grave's disease...

 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Τους φεύγει ο κ@λος να γυαλίσουν τη λάκα, και μετά βάζουν δυό σαχλούς γκρι ματ σωλήνες να προεξέχουν. Grave's disease...

[DOUBLEPOST=1462875933][/DOUBLEPOST]τακανωμιτόμιτουηχείουαπτόκιταγιμισοτουχαλιαπαπαπαπαπά!
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Τελευταία φορά που έλεγξα, δεν ακούμε με τα μάτια...:gamer:
Εχω την εντονη εντυπωση οτι οποιος ακουει απο ενα ηχειο που του αρεσει πολυ εμφανισιακα
θα το ακουει και καλυτερα !

Προσωπικα ειδικα η τελευταια γενια 800 ειναι η μονη που δεν μου αρεσει και μαλιστα απορω :geek:
γιατι τα κανανε ασχημα-εξοφθαλμα :confused: .
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Προσωπικα ειδικα η τελευταια γενια 800 ειναι η μονη που δεν μου αρεσει και μαλιστα απορω :geek:
γιατι τα κανανε ασχημα-εξοφθαλμα :confused: .
Κύρτωσαν τη μπάφλα και τώρα πλέον η καμπίνα δεν έχει ακμές, και μετά τη λουστράρισαν ολόκληρη. Η εμφάνιση του "σκλήρυνε", αλλ' αυτό είναι υποκειμενικό, καθώς θα μπορούσε να πει κανείς ότι αυτή ταιριάζει τώρα στο γούστο των απωανατολιτών και των ρώσσων (που έχουν πολύ χρήμα για ξόδεμα). Ανεξαρτήτως αυτών, κάτι έπρεπε να αλλάξουν, (αλλιώς ο κόσμος βαριέται και πέφτουν οι πωλήσεις).

Από την άλλη μεριά, δοθείσης της επίπεδης πρόσοψης ενός μεγαφώνου με κώνο, η λύση του σωλήνα που εξέχει, φαντάζει άτσαλο μπάλωμα της τελευταίας στιγμής, κάτι ανεπίτρεπτο σε έναν κατασκευαστή με τις τεχνικές δυνατότητες της B&W. Η Kef το έχει κάνει πολύ καλύτερα, σχεδόν άψογα...

 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Εσυ Κώστα κράζεις τους High endάδες για τις χοντροκώλες , ένθεν και ένθεν.
Εμένα δλδ τι έχεις να μου σούρεις , που δουλεύω 4 μπαούλα ενισχυτικά?
 

I

iason

Guest
H καινούργια σειρά δυστυχώς για τους λάτρεις εκτός από την σχετική αποτυχία απο αισθητικής άποψης ,στερείται δυστυχώς και σε ήχο .
Ο ηχος της είναι κατώτερος από την παλαιότερη σειρά.
Και για να μην προλάβει κάνας έξυπνος και αρχίσουμε τα ίδια ,αυτή είναι γνωμη σου και ............................... κτλ...
Οσοι γνωστοί μου εδώ στην Ολλανδία τα έχουν ακούσει εχουν την ίδια γνώμη .
Οι 3 μ'αλιστα από αυτούς είναι κάτοχοι της παλαιάς σειράς και μόλις άκουσαν για τα καινούργια δ'ηλωσαν ενδιαφέρων για αγορά των καινούργιων.
Μέχρι πού τα άκουσαν .....!!!!!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.091
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top