B&W club




Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.664
Βρε γράψτε ό,τι θέλετε, η αλήθεια δεν αλλάζει.

Rolls & Royce, ο ορισμός της πολυτέλειας σε 4 ρόδες

Biermann & Weber, τα καλύτερα φωτογραφικά φίλτρα (πλέον Schneider-Kreuznach)

Bowers & Wilkins, τα καλύτερα, φυσικά, ηχεία :p


απλή εξακολούθηση ενός δεδομένου τρεντ....
 



PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Εγώ αναμένω επική κόντρα μεταξύ <<Καραμούζα Πονοκέφαλου>> και <<Μπασοπρίμα Ασυνάρτητου>> για την πρωτοκαθεδρία και τι μου λέτε εσείς, τα ακούω βερεσέ!!!:p:p:p
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Α μα και τέτοιο σύστημα έχω, για 2ο. Τα 801 μπήκαν στη θέση Klipsch RF7, τώρα τα έχω για 2α. Δεν υπάρχει σύγκριση.
Εσένα θα σου πάρω μέτρα για σορτσάκι για βασική θέση στην ομάδα!!:)
 
Last edited:

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Εγώ αναμένω επική κόντρα μεταξύ <<Καραμούζα Πονοκέφαλου>> και <<Μπασοπρίμα Ασυνάρτητου>> για την πρωτοκαθεδρία και τι μου λέτε εσείς, τα ακούω βερεσέ!!!:p:p:p

και οι δυο ειναι δογματικοι.............
περιμενεις απο κλιπσα να αφησει την λαιβια του ?
και αγγλοφιλο να χασει τις εμφατικες μεσαιες του........
Ουτε μια στο μυριο......
Του παλικαριου πιο πανω του εβαλα μια ενα κλιπσοσετ ...εισαγωγικο κοντρα στο δικο του
Και δεν ακουσε διαφορες....αν αγοραζε τωρα ηχεια θα επαιρνε κλιπς γιατι ηταν πολυ πιο φτηνα
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.444
Εγώ αναμένω επική κόντρα μεταξύ <<Καραμούζα Πονοκέφαλου>> και <<Μπασοπρίμα Ασυνάρτητου>> για την πρωτοκαθεδρία και τι μου λέτε εσείς, τα ακούω βερεσέ!!!:p:p:p
Τζαμπα χαίρεσαι, δεν υπάρχει κόντρα.
Είναι διαφορετικά τάργκετ γκρουπ.

Οι μεν κλιπσάκηδες θέλουν κάτι οικονομικό να παιζει δυνατά και θεωρούν ότι παίζει και αρκετά καλά, αλλά νταξ, όχι τρελά καλά, αν θέλανε τόσο καλά θα έπαιρναν ...μπιενταμπλεγιου(!!!), ενώ οι δε μπιενταμπλεγιάκηδες θέλουν κάτι σχετικά ακριβό αλλά όχι πανάκριβο, που θεωρούν ότι παίζει τρελά καλά, δηλαδή σα τα πανάκριβα, και η στάθμη είναι κάτι που δε μας ενδιαφέρει, είμεθα υπεράνω, ειδάλλως θα παίρναμε ...κλιπς.


Στο μόνο που έχουν όλοι δίκιο, είναι στο... οικονομικό. Πέφτουν μέσα στο τάργκετ γκρουπ με το κεφάλι. Ζμπρώχνοντας.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.664
και οι δυο ειναι δογματικοι.............
περιμενεις απο κλιπσα να αφησει την λαιβια του ?
και αγγλοφιλο να χασει τις εμφατικες μεσαιες του........
Ουτε μια στο μυριο......
Του παλικαριου πιο πανω του εβαλα μια ενα κλιπσοσετ ...εισαγωγικο κοντρα στο δικο του
Και δεν ακουσε διαφορες....αν αγοραζε τωρα ηχεια θα επαιρνε κλιπς γιατι ηταν πολυ πιο φτηνα
1ον) Αι γυναίκες βρίσκω πως ακούνε καλύτερα από εμάς. Μπροστά τους είμαστε σχεδόν ...κουφάλογα.
2ον) Όταν μου ήρθαν τα 801, πριν τα στήσω (μιλάμε για δικάναλο πάντα, και χωρίς σαμπ), έβαλα τη σύζυγο να ακούσει προσεκτικά 2-3 κομμάτια από τα RF7. Τα οποία, εντάξει δεν είναι Klipschorn ώστε να είναι ευθέως συγκρίσιμης κατηγορίας, αλλά οπωσδήποτε δεν είναι του πεταματού και έχουν πολύ δυναμικό άκουσμα και προπάντων "μεγάλο" ήχο (είναι και νεότερα ως μοντέλα από τα 801Ν). Μετά έκανα το ίδιο με τα 801, και μάλιστα με τα ίδια τότε συνοδά, τα οποία για τα 801 ήταν οπωσδήποτε λίγα.
3ον) Στα 801 δεν χρειάστηκε να ακούσει πάνω από 30 δεύτερα. "Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση" ήταν το πόρισμα του ...πραγματογνώμονα.

I rest my case συνεπώς.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
.......Bουβουζελας και φλαουτου !
Και αυτό σωστό... υπό το σκεπτικό ότι ακούς το φλάουτο μέσα από την κλειδαρότρυπα του χώρου ηχογράφησης!:p:)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
1ον) Αι γυναίκες βρίσκω πως ακούνε καλύτερα από εμάς. Μπροστά τους είμαστε σχεδόν ...κουφάλογα.
2ον) Όταν μου ήρθαν τα 801, πριν τα στήσω (μιλάμε για δικάναλο πάντα, και χωρίς σαμπ), έβαλα τη σύζυγο να ακούσει προσεκτικά 2-3 κομμάτια από τα RF7. Τα οποία, εντάξει δεν είναι Klipschorn ώστε να είναι ευθέως συγκρίσιμης κατηγορίας, αλλά οπωσδήποτε δεν είναι του πεταματού και έχουν πολύ δυναμικό άκουσμα και προπάντων "μεγάλο" ήχο (είναι και νεότερα ως μοντέλα από τα 801Ν). Μετά έκανα το ίδιο με τα 801, και μάλιστα με τα ίδια τότε συνοδά, τα οποία για τα 801 ήταν οπωσδήποτε λίγα.
3ον) Στα 801 δεν χρειάστηκε να ακούσει πάνω από 30 δεύτερα. "Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση" ήταν το πόρισμα του ...πραγματογνώμονα.

I rest my case συνεπώς.

1 και μονο
ποσο εκανε το 7
και ποσο το 01 ?
?
ηχεια αλλου κοστους λιγκας το αναγνωσμα.......
...

...
Περα απο αυτο....τα ηχεια μας τα παιρνουμε για να γουσταρουμε εμεις....και οχι οι γυναικες μας
Η δικια μου αν και πρωην δασκαλα πιανου .,...απο οτι περασε απο το φουαγιε ,....γουσταρε τα bose.....
λογο μεγεθους και ντιζαιν
αβυσος η πσυχη της γυναικος
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.664
Να γουστάρουμε μεν, πλην όμως -από τη στιγμή μάλιστα που το σύστημα είναι σε κοινό χώρο- εγώ (και τα παιδιά) είμαστε κάτι όπως το Κογκρέσο, και η σύζυγος ο Πρόεδρος. Εάν βάλει βέτο ο Πρόεδρος δεν παει να χτυπιέται μετά το Κογκρέσο...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Ευτυχως δεν ειχα τετοια θεματα (εδω στο σαλονι ειχα ενα ποδηλατο σπινινγκ και ενα δρομου)
ευτυχως.....γιατι αλλιως θα ζουσα μονος μου........
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Ευτυχως δεν ειχα τετοια θεματα (εδω στο σαλονι ειχα ενα ποδηλατο σπινινγκ και ενα δρομου)
ευτυχως.....γιατι αλλιως θα ζουσα μονος μου........
Άσχετο... και εγώ έχω μόνιμα στημένο ποδήλατο επάνω σε προπονητήριο δίπλα στην τραπεζαρία!!!
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.875
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top