B&W club


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Μα φυσικό ο @Ν.Κ. διάβασε τη λίστα που σωστά λέει δεν έχει ούτε τα proac,. Ούτε τα Wilson, ούτε τα spendor, ούτε τα harbeth, ούτε τα Vienna acoustics, ούτε τα golden ear, ούτε τα blumenhofer, ούτε τα system audio, ούτε τα goldmund.., έχουν όμως τα διάσημα.. monkey banana, τα κουκουρούκου, και φυσικά τα... νιουμπερτ!
Τι δε καταλαβαίνεις για την εγκυροτητα της κατάταξης των ηχείων???
Αντικειμενικότητα πάνω από όλα!!
Κλαίω λέμε!! :roflmao: :roflmao: :gotcha::gotcha::gotcha:
Να διευκρινήσω εδώ πως ουδέποτε ήθελα να μειώσω με τα λεγόμενα μου την ποιότητα των Monkey banana καθώς δεν ξέρω τίποτα για αυτά πέρα από κάποιες καλές κριτικές που έχω βρει. Απλά χρησιμοποίησα το διασκεδαστικό και ευφυές κατά τη γνώμη μου όνομα τους για να προσδώσω λίγο χιούμορ στα γραφόμενα.. ;)
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Να διευκρινήσω εδώ πως ουδέποτε ήθελα να μειώσω με τα λεγόμενα μου την ποιότητα των Monkey banana καθώς δεν ξέρω τίποτα για αυτά πέρα από κάποιες καλές κριτικές που έχω βρει. Απλά χρησιμοποίησα το διασκεδαστικό και ευφυές κατά τη γνώμη μου όνομα τους για να προσδώσω λίγο χιούμορ στα γραφόμενα.. ;)
Μα δε το ξέρεις ότι τα monkey banana είναι καλύτερα απ'τα Wilson Alexandria?? :gotcha: :gotcha:
Γιατί δεν ήταν πουθενά στη λίστα επομένως.. άχρηστα κι αυτά!..ε @Ν.Κ. ?
Υπάρχουν όμως μέσα τα ανυπέρβλητα νιουμπερτ!!
Έχω λιώσει απ'το γέλιο λέμε!!
 



Μηνύματα
307
Reaction score
409
Όχι απαραίτητα
Το Yamaha NS-10 (με τις όποιες παραλλαγές του) είναι ένα από τα πιο επιτυχημένα - ίσως και το πιο επιτυχημένο - μέχρι σήμερα MONITOR ηχείο παγκόσμια, αναντικατάστατος κρίκος στην παραγωγική διαδικασία της μουσικής και όχι στην κατ' οίκο ακρόασή της. Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει σχεδόν παντού, όπως δεν είναι τυχαίο ότι στο κύριο δωμάτιο ηχογράφησης ενός studio δεν υπάρχει, σχεδόν ποτέ, μόνο ένα ζευγάρι ηχείων.
 

Attachments


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Εγώ πάντως που έχω ακούσει 801, σε πολύ λάθος χώρο, θέλω να ζήσω μαζί του φορεβα εντ εβα...
Δε ξέρω με λάμπες ή ss η και τα δυο αλλά το ηχείο είναι μια δικιά του κατηγορία.
Εγω πριν χρόνια είχα πάει σε αφροντιστο σαλόνι γνωστού να ακουσω τα 801N με krell τελικό δεν θυμαμαι προ, την δεύτερη φορά που πήγα κουβάλησα και τα atc scm 11 από το σπιτι
Δεν νομίζω να ξανά εχω ρίξει τόσο μεγάλο χαμόγελο από τοτε ... δεν πιστευω να θέλετε να πω ποιο μου άρεσε περισσότερο ?
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μα δε το ξέρεις ότι τα monkey banana είναι καλύτερα απ'τα Wilson Alexandria?? :gotcha: :gotcha:
Γιατί δεν ήταν πουθενά στη λίστα επομένως.. άχρηστα κι αυτά!..ε @Ν.Κ. ?
Υπάρχουν όμως μέσα τα ανυπέρβλητα νιουμπερτ!!
Έχω λιώσει απ'το γέλιο λέμε!!
ντροπη leandros.......ειπες ενα ηχειο που στοιχιζει ολη η λιστα @Ν.Κ. :p
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αφού λοιπόν ποσταρησα ένα κείμενο με μετρήσεις και δεν ενδιαφέρθηκε κάνεις από τους κλαμπερς, σκέφτηκα να ποσταρω κάτι που θα εξόργιζε τους υπερασπιστές του αγνού αμολυντου παρθένου χαιεντ, όπως και τελικά έγινε μαζεύτηκε η γνωστή κομπανία με την γνωστή κασέτα, τσουβάλια, φθηνό ενεργό που πας ρε καραμητρο κτλπ κτλπ.

Για να δούμε όμως όλοι αυτοί, τι έχουν προσφέρει ως γνώση ή έστω ανταλλαγή απόψεων ρε αδερφέ στο κλαμπ που συστάθηκε από το 14. Καλά ο ένας είχε και ηχεία της συγκεκριμένης φίρμας. Τεσπα απολαύστε και γελάστε ελεύθερα.
Εσύ τι ακριβώς προσέφερες ως γνώση; Copy paste σε ένα λινκ ξέρουμε να κάνουμε όλοι μας. Πες μας και δυο τρια λογάκια σχετικά..Τι σημαίνουν αυτά τα διαγράμματα ,πού πάσχουν τα εν λόγω ηχεία ,πώς αυτό "ακούγεται" στην πράξη σε ποιες σχεδιαστικές επιλογές μπορεί αυτά να οφείλονται;
Με απλά λογάκια ,δε χρειάζεται να ξεδιπλώσεις τις άπειρες γνώσεις σου ,πες τα όσο πιο απλά γίνεται για να καταλάβουμε και εμείς οι αδαείς.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Δεν νομίζω να ξανά εχω ρίξει τόσο μεγάλο χαμόγελο από τοτε ... δεν πιστευω να θέλετε να πω ποιο μου άρεσε περισσότερο ?
Εεεεεε.. τα Monkey banana? :biggrin:

Μεταξύ μας, δεν πήγες γιατί αμφισβήτησες τα ηχεία σου ε?
Πήγες για να τα ακούσεις με τον Krell... :party:
Ta ATC είναι περίεργα ηχεία, εθιστικά... B&W μεγάλα δεν έχω ακούσει ποτέ..
ATC θα ξαναπάρω κάποτε σίγουρα... όταν μεγαλώσω. :geek:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εγω πριν χρόνια είχα πάει σε αφροντιστο σαλόνι γνωστού να ακουσω τα 801N με krell τελικό δεν θυμαμαι προ, την δεύτερη φορά που πήγα κουβάλησα και τα atc scm 11 από το σπιτι
Δεν νομίζω να ξανά εχω ρίξει τόσο μεγάλο χαμόγελο από τοτε ... δεν πιστευω να θέλετε να πω ποιο μου άρεσε περισσότερο ?
Αυτό που μετά έβαλες προς πώληση; ;)
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Αυτό που μετά έβαλες προς πώληση; ;)
Ναι για να πάρω τα 801 και να δίνω χιλιάρικα ακόμα στα καλώδια για να φέρνω τον ήχο όπως ο γνωστός ... πεντε και χρόνια μετα τον πέτυχα στην έκθεση περσυ πάλι τα ίδια έλεγε πάλι για καλώδια μίλαγε και δεν είναι και αμόρφωτος ρε γαμωτο , μέτρηση ακόμα δεν είχε πάρει
Τέτοια κολλήματα απορώ

Περιμενα πιο έξυπνη ατάκα από εσενα Harry ! Βρες μου Εσυ καμία δυάδα ζευγάρια atc series one αψεγάδιαστα και δεν θα πάρω για πολυκαναλο ενεργά
Εεεεεε.. τα Monkey banana? :biggrin:

Μεταξύ μας, δεν πήγες γιατί αμφισβήτησες τα ηχεία σου ε?
Πήγες για να τα ακούσεις με τον Krell... :party:
Ta ATC είναι περίεργα ηχεία, εθιστικά... B&W μεγάλα δεν έχω ακούσει ποτέ..
ATC θα ξαναπάρω κάποτε σίγουρα... όταν μεγαλώσω. :geek:
Τα πήγα γιατί φαγώθηκε ο hi endας να τα ακούσει και δε χαλάω χατηρια εφόσον μου είχε ανοίξει το σπιτι του για ακροάσεις και παρεα
Τα atc τα σέβομαι για αυτο και δεν τα «χαρίζω» σε εξυπνάκηδες
 
Last edited:

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Εννοείται ότι μου αρεσουν περισσότερο εμφανισιακά τα 802 από τα atc τα μεγάλα , μην μΠερδευομαστε

Κανεις δεν ρώτησε βεβαια για την τοποθέτηση των ηχειων εντός σαλονιού
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Τα atc τα σέβομαι για αυτο και δεν τα «χαρίζω» σε εξυπνάκηδες
Που κόλλησε βρε αυτό?
Ελπίζω όχι σε κάτι που είπα εγώ...
Αλήθεια θέλω να πάρω κάποτε ένα ζεύγος μεγαλύτερα από αυτά που είχα.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top