B&W club

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
.........εχει και καλη θερμοκρασια εκει κατω για να παιζει σωστα ....:laugh:




εσεις με τα B&W ......
... τα σκεπαζεται με κουβερτουλα το χειμωνα και με παγακια-ανεμιστηρα το καλοκαιρι ...... :lolsign:
για να ακουτε ?

....εγω εχω εφαρμοσει ανα βαθμο θερμοκρασιας και αλλη καμπυλη......+/- 10c απο τους 22c :biggrin:
ετσι ακουω παντα το ιδιο.....😛
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Το έχω πει πολύ πριν τον amir. Πάτε και αλλάζετε καλώδια, βύσματα, στηρικτικά και δεν ξέρω τι άλλο όταν δεν έχετε κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης, ούτε σταθερή σχετική υγρασία στο χώρο ακρόασης.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Το έχω πει πολύ πριν τον amir. Πάτε και αλλάζετε καλώδια, βύσματα, στηρικτικά και δεν ξέρω τι άλλο όταν δεν έχετε κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης, ούτε σταθερή σχετική υγρασία στο χώρο ακρόασης.
μια χαρα ειναι τα καλωδια κ.λ.π. αξεσουαρ
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Το έχω πει πολύ πριν τον amir. Πάτε και αλλάζετε καλώδια, βύσματα, στηρικτικά και δεν ξέρω τι άλλο όταν δεν έχετε κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης, ούτε σταθερή σχετική υγρασία στο χώρο ακρόασης.
Οι χώροι μας βρίσκονται κάπου μεταξύ 20-26 βαθμούς. Οι διαφορές εκεί είναι της τάξης του 1db το πολύ.
Εχει ενδιαφέρον η μέτρηση του Αμιρ, αλλά δεν έχει καμία πρακτική σημασία για τον μέσο χρήστη.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
μια χαρα ειναι τα καλωδια κ.λ.π. αξεσουαρ
Όλα καλά είναι αλλά αν δεν ελέγξεις τη σχετική υγρασία του χώρου σου, πως θα ξέρεις πόσο υγρές είναι η μεσαίες σου?

lazo.jpg

Οι χώροι μας βρίσκονται κάπου μεταξύ 20-26 βαθμούς. Οι διαφορές εκεί είναι της τάξης του 1db το πολύ.
Εχει ενδιαφέρον η μέτρηση του Αμιρ, αλλά δεν έχει καμία πρακτική σημασία για τον μέσο χρήστη.
Θα έλεγα πως τα όρια είναι κάπως μεγαλύτερα, τουλάχιστο στη δική μου περίπτωση παίζει κάπου 16° έως 26°.
 
Last edited:


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Θα έλεγα πως τα όρια είναι κάπως μεγαλύτερα, τουλάχιστο στη δική μου περίπτωση παίζει κάπου 16° έως 26°.
Δεν έχει διαφορά, πάλι στα ίδια είσαι. Δες το γράφημα στο ASR.
Αλλά ρε φίλε στους 16 πως κάθεσαι και ακούς; Με παλτό;
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
.......μιλαμε οτι ριχνω πολυ γελιο με καποιους που ψαχνουν την ουδετερη καμπυλη και την εχουν ξεκατινιασει με eq και την εχουν κανει S .......1db εδω, 2db εκει κ.λ.π....... :roflmao:

δεν εχουν επαφη με την μουσικη...0

πςςςςς.jpg
 


I

iason

Guest
Γιατί το hi-fi μαστίζεται από τσαρλατανισμό, θρασείς εμποράκους, αλαφροΐσκιωτους ρηβιουεράδες, ανύποπτους πελάτες με υπερεγώ, έπιπλα με εξαίσιο στίλβωμα και μεγάφωνα ακουστικών και γελοιωδώς μικρές οθόνες. Ό,τι πρέπει να είναι μεγάλο είναι μικρό και το αντίστροφο, ό,τι πρέπει να είναι κοντό είναι μακρύ και το αντίστροφο, ό,τι πρέπει να είναι ελαφρό είναι βαρύ και το αντίστροφο.
Μόνο το Hi - fi???😁
Το έχω πει πολύ πριν τον amir. Πάτε και αλλάζετε καλώδια, βύσματα, στηρικτικά και δεν ξέρω τι άλλο όταν δεν έχετε κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και πίεσης, ούτε σταθερή σχετική υγρασία στο χώρο ακρόασης.
Ο Amir φίλε μού είναι όπως όλοι οι άλλοι.
Γαυγίζει εκεί που τρώει..........:sneaky:
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Παπαρίτσες να περνά η ώρα...τι άλλα?:)
Ποιος έχει σύστημα που να γουστάρει να ακούει μουσική για ώρες?
Εκεί είναι τα κουμπιά της Αλέξαινας!8-)
Μέγιστες εντάσεις, αίσθηση αληθοφάνειας, επίπεδα σκηνής κλπ, κλπ..
Πολύ δύσκολο.
Όποιος τα κατάφερε,...άξιος!!!
Τα λοιπά, άλλα λόγια ναγαπιώμαστε!:drinks:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Καλα, σε τι θερμοκρασια τα δοκιμαζε, στους 10 κελσιου;
Παρε ενα καλοριφερ βρε κΑρΜΙΡη που την ειδες και ριβιουερ :p

δωστου βρε να ζεσταθει ....:lolsign:
Παπαρίτσες να περνά η ώρα...τι άλλα?:)
Ποιος έχει σύστημα που να γουστάρει να ακούει μουσική για ώρες?
Εκεί είναι τα κουμπιά της Αλέξαινας!8-)
Μέγιστες εντάσεις, αίσθηση αληθοφάνειας, επίπεδα σκηνής κλπ, κλπ..
Πολύ δύσκολο.
Όποιος τα κατάφερε,...άξιος!!!
Τα λοιπά, άλλα λόγια ναγαπιώμαστε!:drinks:
θελει χωρο, ηχεια με σταθμες και αποσταση ακροασης ......
και φυσικα λ7 :p
 




Μηνύματα
45
Reaction score
32
Παίδες και γω ανήκω στο club εδώ και χρόνια...έχω ενα ζευγάρι dm603s3...Τόσο καιρό βέβαια τα οδηγουσα με έναν yamaha ραδιοενισχυτη για χρήση home cinema...Τώρα σκεφτομαι να τα χρησιμοποιήσω πιο πολύ σαν hifi...Τι μου προτείνετε για ενισχυτικό;;; Ενας φίλος εδω στο site δινει εναν Rotel RA 1070...Λέτε να τα οδηγήσει σωστά;;Είναι απαιτητικά τα ρημάδια...
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top