B&W club











Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Τα 2 10ιντσα ανά ηχείο είναι καλά.
Τα 2 12ιντσα καλύτερα.
Τα 2 15 ιντσα είναι άριστα. Ανά ηχείο πάντα.
Αμα βάλεις και 2 18ιντσα σαμπς είσαι εξαιρετικός .
 

P

PMC

Guest
Τα 2 10ιντσα ανά ηχείο είναι καλά.
Τα 2 12ιντσα καλύτερα.
Τα 2 15 ιντσα είναι άριστα. Ανά ηχείο πάντα.
Αμα βάλεις και 2 18ιντσα σαμπς είσαι εξαιρετικός .
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Έχει να κάνει κυρίως με τον όγκο του χώρου στον οποίο βρίσκονται τα ηχεία.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Σε οποιονδήποτε χώρο δύο μεγάλα woofers θα παίξουν καλύτερα από δύο μικρά.
Το μεγάλο το περιορίζεις , το μικρό δεν μπορείς να το ξεχειλώσεις.
Η όπως λένε οι αμερικάνοι , there's no substitute for qubic inches .
Η αλλιώς δεν υπάρχει υποκατάστο για τα κυβικά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Ρώτα τον @wizzy.
Ο @Musicofilos μπορεί να μπει στο thread μου και να διαβάσει, να δει μετρήσεις κτλ, δεν χρειάζεται να πω κάτι. Το σχόλιο του @Kostas Kefalas (θέλω να πιστεύω ότι) αναφέρεται στο χώρο της φωτογραφίας κι όχι στον δικό μου. :)
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
αυτον τον κακομοιρο δεν θυμαμαι αν τον εβαλα !!!

View attachment 186817
Να βάζεις μουσική σε multi channel stereo και να σείεται το σπίτι, τρέλλα ο τύπος.
Με ένα μόνο sub που πας ρε μάστορα; :tongue:
Εχει συνολικά έντεκα 10ιντζα εκεί μέσα.
Τα 2 10ιντσα ανά ηχείο είναι καλά.
Τα 2 12ιντσα καλύτερα.
Τα 2 15 ιντσα είναι άριστα. Ανά ηχείο πάντα.
Αμα βάλεις και 2 18ιντσα σαμπς είσαι εξαιρετικός .
...για να δοκιμάζεις τις αντοχές του μπετόν και των γειτόνων.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αυτά τα 10ιντσα που λέτε και ξαναλέτε είναι midbass, όχι sub.
Ωρες ωρες το ματι και το αυτι ειναι αχορταγο...Δεν ακουνε ολοι club μουσικη σε real σταθμες και απο τοσο μακρινες αποστασεις για να εχουν αναγκη τοσα πολλα και μεγαλα μεγαφωνα.Αν αυτο θελεις εσυ σπιτι σου-no problemo!Με 4*5.5" σε dedicated χωρο σε πολυκατοικια,ουτε να τερματισω ηχεια-ενισχυτη μπορω με τις εντασεις που ακουω,οι οποιες ειναι χορταστικοτατες για εμενα και την πιθανη παρεα μου.Ακομα και με ηλεκτρονικη μουσικη με πολυ χαμηλο οπως Drum & Bass!

Αν θες ομως να βλεπεις ταινιες,εκει πας αλλου.Δεν σε νοιαζει η ποιοτητα του χαμηλου αλλα θες ποσοτητα!Να ριχνει καποιος μπουνια και να τρεμουν οι τοιχοι!Ουδεμια σχεση με την πραγματικοτητα δηλαδη! :p
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
- Τι είχες Γιάνννη;
- Τι είχα πάντα...

Αλήθεια, τι σχέση έχει το (χιλιογραμμένο και άνευ ουσίας) άνωθεν παραλήρημα με τη δική μου παρατήρηση, η οποία προκύπτει από μια απλούστατη θέαση των αποκρίσεων των εν λόγω ηχείων;
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ο @Musicofilos μπορεί να μπει στο thread μου και να διαβάσει, να δει μετρήσεις κτλ, δεν χρειάζεται να πω κάτι. Το σχόλιο του @Kostas Kefalas (θέλω να πιστεύω ότι) αναφέρεται στο χώρο της φωτογραφίας κι όχι στον δικό μου. :)
στον δικο σου αναφερομαι βρε.....το στησιμο-χωρος εχει την ακυρωση του κερατα χαμηλα και θες sub τοποθετηση οπου βολευει για να ακους.
.....σε αλλο χωρο-στησιμο δεν χρειαζεσαι sub για μουσικη με τα ηχεια σου.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
- Τι είχες Γιάνννη;
- Τι είχα πάντα...

Αλήθεια, τι σχέση έχει το (χιλιογραμμένο και άνευ ουσίας) άνωθεν παραλήρημα με τη δική μου παρατήρηση, η οποία προκύπτει από μια απλούστατη θέαση των αποκρίσεων των εν λόγω ηχείων;
Μέχρι πόσο κατεβαίνουν Νίκο;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top