Bad sound kills good music




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Όλοι υποστιριζεται με λύσσα αυτά που λέει ο γιατρός αλλά δεν βλέπω να ψωνίζει κανείς σας.....
( κάτι...οτιδιποτε ....όχι ακριβό....ότι να ναι .....μουσική να παίζει .)
Μόνο για να δείχνεται την αιώνια αφοσίωση σας στην αγέλη και να .....την πεφτετε μανιωδώς στον Λέανδρο ο οποίος και το σπίτι του σας άνοιξε και το σύστημα του ..... οι μάγκες που ούτε σπίτι ούτε σύστημα δείχνουν ,για κουτσομπολιό έχουν έρθει ?
Το ξέρω είναι trendy να την πέφτεις στον Λέανδρο αλλά ασε να το κάνει κανένας που να ξέρει τι του γίνεται,:idk:
Και δεν το λέω αποκλειστικά για τον αστροναύτη.
μα βρε @jiovani75 ...τι τους λες τώρα κι εσύ!

τα παιδιά..ακούνε καλύτερα από μένα!
...ποιοτικότερα!
...ενεργότερα!
...με προσοχή στη λεπτομέρεια!
...με προσοχή στη καλωδίωση τους!
...με καλύτερα phono!
...καλύτερα πικάπ!
...καλύτερες κεφαλές!
..όταν πάνε για ακρόαση σε κανένα αξιόλογο showroom, ή σε καμιά έκθεση ή στο σπίτι κάποιου γνωστού τους!
όχι όλοι..
οι κράχτες!
εκεί που η παροιμία της αλεπούς..συνάντησε τη κατσίκα! :tongue: :tongue:
καθείς τώρα γνωρίζει αν εντάσσεται στους κράχτες ή μη!
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μου χρεώνουν επίδειξη λόγο στερεοφωνικού .....να με χρεώσουν και επίδειξη ανδρισμού δεν θα το αντέξω :p
μην αγχώνεσαι!
πρώτη μας θα είναι?
εμένα χθες καποιος ανέφερε ότι ξέρει ότι πάσχω από πριαπισμό!!..που το ήξερε ο μπαγάσας??? :whistling: :whistling:
....κι εσύ κολλάς σε μια κατηγορία για ..απλή επίδειξη ανδρισμού???:roflmao::roflmao::roflmao:
 

P

PMC

Guest
μην αγχώνεσαι!
πρώτη μας θα είναι?
εμένα χθες καποιος ανέφερε ότι ξέρει ότι πάσχω από πριαπισμό!!..κι εσύ κολλάς σε μια κατηγορία για ..απλή επίδειξη ανδρισμού???:roflmao::roflmao::roflmao:
Μέχρι να σε ρωτήσουν τι ζώδιο είσαι .....μη φοβάσαι τιποτα :roflmao:
Μεταξύ μας ....αν σου στείλει κανείς πμ γιαυτο ....πες το μου πλιζζζζζζ..... :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
ώπα, να εξηγούμαστε. Εγώ έθεσα το ζήτημα των πυκνωτών! Σαν παράπονο για τα υλικά της MF σε σχέση με τη τιμή αγοράς.
Τα πειράγματα δεν απευθύνονται τόσο σε όποιον το έθεσε,όσο σ'εκείνον που το παρα...έθεσε. :lolsign:
Όλοι υποστιριζεται με λύσσα αυτά που λέει ο γιατρός αλλά δεν βλέπω να ψωνίζει κανείς σας.....
( κάτι...οτιδιποτε ....όχι ακριβό....ότι να ναι .....μουσική να παίζει .)
Μόνο για να δείχνεται την αιώνια αφοσίωση σας στην αγέλη και να .....την πεφτετε μανιωδώς στον Λέανδρο ο οποίος και το σπίτι του σας άνοιξε και το σύστημα του ..... οι μάγκες που ούτε σπίτι ούτε σύστημα δείχνουν ,για κουτσομπολιό έχουν έρθει ?Το ξέρω είναι trendy να την πέφτεις στον Λέανδρο αλλά ασε να το κάνει κανένας που να ξέρει τι του γίνεται,:idk:Και δεν το λέω αποκλειστικά για τον αστροναύτη.
Συγνώμη Bhutia,Δεν το θυμάμαι αν το έχω δει κάπου ....με ποια σαμπ συνοδευεις τα Ηχεια σου ?
Έχεις δείξει και τις σχετικεσ μετρήσεις ?
Σορρυ αλλά δεν τις θυμάμαι .....:)
Δεν είσαι υποχρεωμένος να θυμάσαι περασμένες αναφορές σε κάθε ταπεινό setup.

Ούτε και αναρωτιέμαι άμα συναισθάνεσαι πόσο εύκολο θα ήταν για έναν μελετημένο κι επιτήδειο να μαγείρευε όποια άκρως ευνοϊκή καμπύλη θα έκρινε σκόπιμη -ακόμα και χωρίς όπλα τύπου Trinnov - έστω και αν αυτή δεν θ'ανταποκρινόταν στις τακτικές συνθήκες ακροάσεών του.

Επειδή όμως θεωρώ σκόπιμο να μη βασίζω την καθημερινή ικανοποίηση στην επικρότηση από άλλους,δεν θα σε βοηθούσα να...θυμηθείς.
Τι φάση σήμερα; Ξεκινήσαμε μετρητικά από το πρωί; Και τι μετράμε ακριβώς;
Ποιος έχει τα πιο μακριά βατ ; :p
(τα πιο...΄΄μουσικά΄΄ή ...μουσικωμένα για να συνδεόμαστε και με το παρελθόν...)
Όχι,ποιος και πώς...θα σκότωνε καλύτερα τη Μουσική - άμα μπορούσε,που δεν μπορεί. :sneaky:
 
Last edited:





Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Να μια φώτο από το σύστημα μου, κάπου έπρεπε να στηρίξω τα καλώδια ρεύματος :biggrin:
C.E.S.jpg

Ελπίζω να μην βγει ο κύριος με το σανσουι και τους τέσσερις φαλλους... ε αυλους ήθελα να πω να αμφισβητήσει την γνησιότητα

Μιλάμε για κανονική ντριμ τιμ τωρα:biggrin:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Να μια φώτο από το σύστημα μου, κάπου έπρεπε να στηρίξω τα καλώδια ρεύματος :biggrin:
View attachment 146163
Ελπίζω να μην βγει ο κύριος με το σανσουι και τους τέσσερις φαλλους... ε αυλους ήθελα να πω να αμφισβητήσει την γνησιότητα

Μιλάμε για κανονική ντριμ τιμ τωρα:biggrin:
.. σιγά τ αυγά!!
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Ο κύριος με τα SANSUI έχει όνομα και τον έχεις συναντήσει δια ζώσης σε έκθεση , αν θυμάσαι καλά το 2010 μπορεί και αρ΄γοτερα αν δεν με απατά η μνήμη μου .
Οσον αφορά στους Αυλους , δεν έχουν κάποια σχέση με Φαλλούς , εκτός και αν έτσι τους βλέπεις.
Ο καθένας όπως την βρίσκει. Εμείς πάντως για ηχεία τα πουλάγαμε, όχι για Φαλλούς.
Και ως ηχεία πίστεψέ με σ'αυτό παίζουν εξαιρετικά. Ιδίως οι νεότερες -βελτιωμένες εκδόσεις τους.
Οσον αφορά στην γνησιότητα των στηρικτικών των καβλωδίων σου , δεν μπορώ παρά να χειροκροτήσω την εξαίρετη αυτή ιδέα και πράξη.
Εύγε και είς ανώτερα. Όταν γεμίσει το καλάθι με τα αυγά μπορείς κάλλιστα να το φορέσεις και καπέλο.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Όλοι υποστιριζεται με λύσσα αυτά που λέει ο γιατρός αλλά δεν βλέπω να ψωνίζει κανείς σας.....
( κάτι...οτιδιποτε ....όχι ακριβό....ότι να ναι .....μουσική να παίζει .)
Μόνο για να δείχνεται την αιώνια αφοσίωση σας στην αγέλη και να .....την πεφτετε μανιωδώς στον Λέανδρο ο οποίος και το σπίτι του σας άνοιξε και το σύστημα του ..... οι μάγκες που ούτε σπίτι ούτε σύστημα δείχνουν ,για κουτσομπολιό έχουν έρθει ?
Το ξέρω είναι trendy να την πέφτεις στον Λέανδρο αλλά ασε να το κάνει κανένας που να ξέρει τι του γίνεται,:idk:
Και δεν το λέω αποκλειστικά για τον αστροναύτη.
Τζιο, καλά θα κάνεις να ξεκαθαρίσεις ότι δεν συμπεριλαμβάνεις εμένα στην αγέλη. Δεν την έπεσα στον Λέανδρο, αλλά όπως δεν παίρνω το μέρος κανενός όταν του τη πέφτουν, δεν θα πάρω και το μέρος του Λέανδρου όταν διαφωνώ ως προς κάτι. Και αυτό το κάτι αποτελεί μια πάγια διαφωνία μου ως προς τη κατασκευή ενισχυτών, κάτι που έχω περιγράψει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Έχοντας συνηθίσει στη ποιότητα κατασκευής της Bryston και γνωρίζοντας ότι όλη τη δουλειά τη κάνει με τα τροφοδοτικά και με τη χαμηλή οδήγηση των τρανζίστορ της προκειμένου να έχει την όσο το δυνατόν χαμηλότερη παραμόρφωση, διαφωνώ με υλοποιήσεις που βασίζονται σε μικρά τροφοδοτικά και λίγα τρανζίστορς. Δεν με πείθουν για τη ποιότητα της υλοποίησής τους.
Προφανώς δεν τη λες σ'εμένα αποκλειστικά, αλλά επειδή συμπεριέλαβες και εμένα στη τοποθέτησή σου, θαρρώ ότι εσφαλμένα μου προσάπτεις τη κατηγορία ότι αποκρύπτω το σύστημα ( το έχω δείξει εδώ και αρκετό καιρό ) ή τις μετρήσεις ( που έβγαλα στη φόρα τις χειρότερες δυνατές μετρήσεις, σε κάκιστη τοποθέτηση, ούτε καν εκείνη τη τοποθέτηση που μου έδωσε ένα καλό ηχητικό αποτέλεσμα ).
Σίγουρα μπορείς να πεις ότι δεν ξέρω τί μου γίνεται, καθώς τώρα μαθαίνω κάποια πράγματα ή πιο σωστά, τα μαθαίνω ξανά, σωστά. Αλλά ξέρω ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε ενισχυτικά όπως Krell, Threshold, Mark Levinson, Bryston και τους υπόλοιπους κατασκευαστές. Γι'αυτό αγόρασα Bryston. :)
Eπιπρόσθετα, έχω κι εγώ Musical Fidelity μηχάνημα ( είχα και dac,ε? ) και έχω κάθε δικαίωμα να έχω παράπονο ως προς την επιλογή των υλικών τους. Αφού πουλάνε τρέλα, πως να το κάνουμε.

Υ.Γ. Και όλα τα παραπάνω ουδεμία σχέση έχουν με πέσιμο στον Λέανδρο. Ίσα ίσα που έχω ακούσει το σύστημά του και μου αρέσει πως παίζει. Αλλά απο κατασκευαστικής άποψης, διαφωνώ με τις επιλογές της MF, χωρίς να αναφέρω τους Bryston στα πλαίσια αντιπαράθεσης ή χλευασμού, αλλά σαν παράδειγμα ποιοτικής και VFM υλοποίησης.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Δεν μου τα λες καλά τελευταία.
Όλοι υποστιριζεται με λύσσα αυτά που λέει ο γιατρός αλλά δεν βλέπω να ψωνίζει κανείς σας.
Υποστηρίζουμε και ψωνίζουμε ότι γουστάρουμε !
Μόνο για να δείχνεται την αιώνια αφοσίωση σας στην αγέλη
Με συγχωρείς , αλλά έχεις νυχτώσει μακριά.
την πεφτετε μανιωδώς στον Λέανδρο
Έλα τώρα, δεν κλέβουμε εκκλησίες...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Επειδή όμως θεωρώ σκόπιμο να μη βασίζω την καθημερινή ικανοποίηση στην επικρότηση από άλλους,δεν θα σε βοηθούσα να...θυμηθείς.
Μίλα καθαρά Βίρνα... Θες να μου πεις πως η επικρότηση από άλλους βοηθά στην καθημερινή (αυτο)ικανοποίησή μας?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top