Bare bulb για benq w1070

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Καλησπέρα σε όλους!
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάπου από Ελλάδα bare bulb δηλαδή σκέτη λάμπα χωρίς casing για τόν w1070 έχω παραγγείλει από amazon.de αλλά δεν βλέπω να έρχεται φέτος...
 



Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Κράτα μας ενήμερους σε παρακαλώ σε αυτό το θέμα, γιατί κάποια στιγμή στο μέλλον, μάλλον θα χρειαστώ κι εγώ.
Επίσης, γράψε εδώ ποιά λάμπα ψώνισες.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Κράτα μας ενήμερους σε παρακαλώ σε αυτό το θέμα, γιατί κάποια στιγμή στο μέλλον, μάλλον θα χρειαστώ κι εγώ.
Επίσης, γράψε εδώ ποιά λάμπα ψώνισες.
Καλημέρα σου ποιον έχεις ?
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Κράτα μας ενήμερους σε παρακαλώ σε αυτό το θέμα, γιατί κάποια στιγμή στο μέλλον, μάλλον θα χρειαστώ κι εγώ.
Επίσης, γράψε εδώ ποιά λάμπα ψώνισες.
Η λάμπα που έχω παραγγείλει από Amazon είναι αυτή είναι η 6η πού αλλάζω bare και έχουν δουλέψει όλες άψογα 4500 ώρες+, αλλά έχουν θέμα με τις αποστολές αυτή την περίοδο καθυστερούν πολύ...
 
Last edited:



Μηνύματα
71
Reaction score
0
Εγώ έχω τον 1080st, φαντάζομαι είναι παρόμοια φάση, μου έβγαλε εχτές μήνυμα ότι ξεπέρασε τις 5000 ώρες και θέλει αλλαγή η λάμπα. To link από amazon δεν υπάρχει πια, μπορεί να προτείνει κάποιος καμία? Επίσης, γιατί βγαίνουν με casing και χωρίς? υπάρχει κάποιος λόγος να αλλάξεις και το casing μαζί?
 


Μηνύματα
386
Reaction score
966
Εγώ έχω τον 1080st, φαντάζομαι είναι παρόμοια φάση, μου έβγαλε εχτές μήνυμα ότι ξεπέρασε τις 5000 ώρες και θέλει αλλαγή η λάμπα. To link από amazon δεν υπάρχει πια, μπορεί να προτείνει κάποιος καμία? Επίσης, γιατί βγαίνουν με casing και χωρίς? υπάρχει κάποιος λόγος να αλλάξεις και το casing μαζί?
δυστυχώς βγαίνει λίγο πιο ακριβά αλλά δεν έχω κάτι καλύτερο να προτείνω..Δες το παρακάτω βίντεο αν το έχεις εννοείται παίρνεις σκέτη λάμπα με γάντια βέβαια όχι όπως ο τυπαρας στο βίντεο!Με casing είναι απλά βγάλε βάλε 2 λεπτά δουλειά αλλά ανεβαίνει το κόστος επίσης μπορεί να σου σκάσει η λάμπα και να πάρεις και το casing στο χέρι οπότε αναγκαστικά παίρνεις κομπλέ σετ.

Εαν πιανουν τα χερια σου σκετη λαμπα, περνεις την osram.
Aπορω πως βλεπετε με τοσες ωρες παντως....Εγω ουτε 2000 την αλλαξα...
Εγώ να σου πω τίς πρώτες 1000 βλέπω με την φωτεινότητα στο economic μετά ανεβάζω σιγά σιγά και μετά τις 3500 κάνω τα στραβά μάτια 😂😂😂😂. βλέπω κυρίως σε χώρο με ελάχιστο φως οπότε είμαι οκ.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Κοίτα, επειδή τους ξέρω πιστεύω καλά τι μπορούν, εάν κόψεις τη διαρροή φωτος από μπροστά, για θέαση σε συσκότιση με 0.8 στις 110-120 ίντσες με 4 μέτρα βολή,και ρυθμισμενος είναι μόνο για τέρμα γκάζια η λάμπα και δεν κάνει για 3d....
Μονο σε λευκή 1.0 μπορείς να παίξεις σε low, άρα και 3d στη high, αλλά μπαι μπαι σκοτεινες σκηνές.
Και δεν ξέρω εάν κερδίζεις και κάτι δηλ.τελικα στην Έκο... και ας λένε οι εταιρίες...
 


Μηνύματα
386
Reaction score
966
Εαν πιανουν τα χερια σου σκετη λαμπα, περνεις την osram.
Aπορω πως βλεπετε με τοσες ωρες παντως....Εγω ουτε 2000 την αλλαξα...
Με την καινούργια οθόνη που είναι πραγματικά 0,8 gain την άλλαξα στις 2600 σήμερα δεν τράβαγε για παραπάνω είχε πέσει τρελά
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top