Battleship (2012)

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
ωραία τα μπαμ μπουμ αλλά έχει καιρό να βγάλει σοβαρή ταινία το Hollywood
Ναι ρε παιδιά,τι ζητάμε?Μία ωραία σε εφέ ταινία με λίγο (πολύ λίγο) σενάριο της προκοπής.Αν και δεν συμπάθησα ποτέ τα transformers είπα οτι θα δω την ταινία αυτή γιατί τουλάχιστον παίζει ο Liam που τον γουστάρω.Αλλά μη μου βάζεις την Rihanna δεν πρόκειται ούτε το τρέϊλερ να δω!Γιατί πρέπει όλοι να εμπλέκονται σε όλες τις δουλειές,βάλε έναν άγνωστο,μη μου το χαλάς.Για μετά το 2005 οι μόνες σοβαρές ταινιάρες The Bourne trilogy,lord of the rings.Ισως και καμμία ακόμα.Ολες οι άλλες απο σενάριο,απελπισία σκέτη!!!!!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.121
Reaction score
20.630
Απάντηση: Battleship (2012)

Eίσαι άδικος, της πάει μια χαρά η απαράνς μιλιταίρ... Αν έβαζαν και καμιά σκηνή με μαγιώ, όπως η Χάλι Μπέρυ στον James Bond...
 

Μηνύματα
14.648
Reaction score
1.574
Εγώ, μόνο για το μωρό θα τη δω :116:

Εννοείται, όχι στο σινεμά.
 


loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Battleship (2012)

Πήγα και την είδα εχτές, Village Ρέντη. Η ταινία (κατ εμέ) είναι ΓΑΜΑΤΗ !!!

Άν σας άρεσε το Transformers: Dark Of The Moon, τότε αυτό θα το λατρέψετε. Έχει την δράση του Transformers x10
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Battleship (2012)

Γ@ΜΑΤΗ ε; αρα μαλλον εχει δικιο ο...Δανικας που της εβαλε Ο:116:
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Battleship (2012)

Γ@ΜΑΤΗ ε; αρα μαλλον εχει δικιο ο...Δανικας που της εβαλε Ο:116:
Δανικας who...?
Εννοείς τους ανύπαρκτους, παν-άσχετους κριτικούς κινηματογράφου του Ελλαδιστάν ?

Γιατί αυτούς τους έχει χρόνια ο κόσμος γραμμένους στα @@ του για το τι λένε για τις ταινίες και πως τις βαθμολογούν...

Μου έμαθε και ο κάθε άμπαλος να κριτικάρει...

pffffff...:116:
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.800
Reaction score
83.774
Απάντηση: Battleship (2012)

Γ@ΜΑΤΗ ε; αρα μαλλον εχει δικιο ο...Δανικας που της εβαλε Ο:116:
Οι βαθμολογίες του Δανίκα ισχύουν αντίστροφα για τους υπόλοιπους. :105:
 

Μηνύματα
3.772
Reaction score
2.920
Απάντηση: Battleship (2012)

Τον Δανίκα και τον κάθε Δανίκα δεν τον στέλνεις να κριτικάρει μπλοκμπαστερ.
Τα μέσα φταίνε που έχουν ένα κριτικό για ΟΛΕΣ τις ταινίες.
Είναι σα να στέλνεις τη μάνα μου στην Blizzcon να σου γράψει κριτική για το Diablo.
Άρα καλά κάνει το παλικάρι γιατί όντως για τα γούστα του είναι για τα μπάζα!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Battleship (2012)

Δανικας who...?
Εννοείς τους ανύπαρκτους, παν-άσχετους κριτικούς κινηματογράφου του Ελλαδιστάν ?

Γιατί αυτούς τους έχει χρόνια ο κόσμος γραμμένους στα @@ του για το τι λένε για τις ταινίες και πως τις βαθμολογούν...

Μου έμαθε και ο κάθε άμπαλος να κριτικάρει...

pffffff...:116:
Μπορει να μην συμφωνουμε (κι εγω!) με πολλες απο τις κριτικες του, αλλα ασχετο δεν το λες. Εναντια στα γουστα του (οπως λεει και ο asikamin) μπορει να ειναι (και ειναι), οποτε κρινει/βαθμολογει κατα αυτα (και δικαιωμα του).

xfader εσυ μη μιλας γιατι δεν εισαι...αισθηματιας:114:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.800
Reaction score
83.774
Απάντηση: Battleship (2012)

Άρα καλά κάνει το παλικάρι γιατί όντως για τα γούστα του είναι για τα μπάζα!
Όχι και παλικάρι... :114:

Μπορει να μην συμφωνουμε (κι εγω!) με πολλες απο τις κριτικες του, αλλα ασχετο δεν το λες. Εναντια στα γουστα του (οπως λεει και ο asikamin) μπορει να ειναι (και ειναι), οποτε κρινει/βαθμολογει κατα αυτα (και δικαιωμα του).

xfader εσυ μη μιλας γιατι δεν εισαι...αισθηματιας:114:
Να σου πω που είναι το πρόβλημα με όλους αυτούς τους κριτικούς τύπου Δανίκα, Μήτση κλπ Βλέποντας το εξώφυλλο της ταινίας και διαβάζοντας δύο προτάσεις από την υπόθεση, ξέρεις ακριβώς τι βαθμό έχουν βάλει, πριν καν διαβάσεις την κριτική τους. Όχι ότι έχει σημασία για μένα, ποτέ δεν με επηρέασε κριτική Έλληνα στις επιλογές μου.

Θα μπορούσαν να ασχολούνται μόνο με τις ταινίες που προτιμούν, αλλά με τον τρόπο τους δείχνουν ότι γουστάρουν να κράζουν τις ταινίες που δεν είναι για λίγους.

Σοβαρός κριτικός είναι κάποιος σαν τον Ρότζερ Ίμπερτ. Παρότι βάζει και το προσωπικό του γούστο, βαθμολογεί σύμφωνα με το κοινό για το οποίο προορίζεται η κάθε ταινία, όπως ο ίδιος έχει δηλώσει πολλάκις. Δεν συμφωνώ πάντα με την άποψή του, σέβομαι όμως τα γραπτά του.

Υ.Γ. Φέρτε τα μαντίλια. Πάω να κλάψω ως γνήσιος αισθηματίας! :116:
 

Μηνύματα
3.772
Reaction score
2.920
Απάντηση: Battleship (2012)

και φυσικά δεν υπάρχει καμμία έγχρωμη ταινία που να τη βρίσκει great
 


Μηνύματα
3.772
Reaction score
2.920
Απάντηση: Re: Battleship (2012)

Αντικειμενικά τώρα πόσες απ'αυτές έχεις κάτσει να δείς χωρίς πιστόλι στον κρόταφο ?

:205::111::205:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.800
Reaction score
83.774
Απάντηση: Battleship (2012)

Γι' αυτό παρέθεσα τον Ebert κι όχι κάποιον που βάζει άριστα μόνο σε αυτά που βλέπω εγώ. Στις λίστες που προτείνει βάζει έντονα το προσωπικό του γούστο. Για παράδειγμα, οι 20 καλύτερες ταινίες για το 2011 είναι ο εφιάλτης μου. Μόνο 2 προσπάθησα και δεν κατάφερα να δω. :116:

Σε μία περιπέτεια του γούστου μου όμως, μπορεί να βάλει 3 στα 4 (οι βαθμολογίες του έχουν άριστα τα 4 αστέρια). Οι Έλληνες κουλτουροκριτικοί θα βάλουν 0 επειδή είναι περιπέτεια εξ Αμερικής. Άντε αν υπάρχει κάποιος Πακιστανός ή Εσθονός συντελεστής να της δώσουν κανα βαθμό παραπάνω. :114:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.796
Re: Απάντηση: Re: Battleship (2012)

Αντικειμενικά τώρα πόσες απ'αυτές έχεις κάτσει να δείς χωρίς πιστόλι στον κρόταφο ?

:205::111::205:
Σχεδόν όλες που γυρίστηκαν μετά το '50, και λίγες παλιότερες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.800
Reaction score
83.774
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Battleship (2012)

Σχεδόν όλες που γυρίστηκαν μετά το '50, και λίγες παλιότερες.
Τέτοια έδειχνες στην Κωλίτσα και "μαρμάρωσε"; :136:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.796
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Battleship (2012)

Τέτοια έδειχνες στην Κωλίτσα και "μαρμάρωσε"; :136:
Κεφάτος ξύπνησες. :618:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.121
Reaction score
20.630
Απάντηση: Battleship (2012)

Μπορει να μην συμφωνουμε (κι εγω!) με πολλες απο τις κριτικες του, αλλα ασχετο δεν το λες. ...
Σλόου δη εγκς! Έρχεται κάποια στιγμή στη ζωή σου, που απλώνεις το χέρι σου και κάνεις μια χραπ!, και τους πας όλους στην άκρη. Άι τώρα, με τον κάθε Δανίκα και τον κάθε Ζήλο. Βάλαμε νταβατζή στα γούστα μας...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.044
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top