BBQ Weber Spirit and other grills in action


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Το δουλεύεις με το δικό του μειωτή πίεσης; είναι ικανοποιητική η απόδοση;
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Το στρωσιμο εκανα μονο , για 30 λεπτα και ανεβαζει πολυ γρηγορα θερμοκρασια . Στους 330 κατεβασα την φλογα στην μεση.
Με τα τρια burners που εχει ,δινει πολλες δυνατοτητες ψησιματος αμεσο εμμεσο κλπ
Εχει πολλα βιντεο στο YTube για το πως ψηνει .
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Είναι ανοξείδωτη; Αντέχει έξω στα ανοιχτά χειμώνα καλοκαίρι;
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Το κελυφος ειναι αλουμινενιο . Η σχαρα μεντεμενια με εμαγιε πορσελανινη επιστρωση.
Τα τριγωνικα Flavorizer Bars χαλανε σε δυο-τρια χρονια αλλα τοτε θα τα αλλαξω με ανοξειδωτα οπως στην παλια .

Η καινουργια εχει 10 χρονια εγγυηση . Αμα την αφηνα εκτεθειμενη στην βροχη ισως επαιρνα και την κουκουλα της.

Spirit II E310, GBS - Weber® Κοστισε χωρις μπουκαλα (γιατι εχω δυο) 620 σε εξι δοσεις με την συναρμολογηση - μεταφορα ολα μεσα.

Στη καινουργια το μονο που μου την σπαει ειναι οτι εχει τις κρεμαστρες για τις σπατουλες στα πλαγια ! Αλλα θα κολλησω αλλες μπροστα :)

[DOUBLEPOST=1554229536][/DOUBLEPOST]
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Το τσιτσιρισμα ακουγεται πιο ευδιακριτα χωρις να θολωνει και ειναι με καλυτερη χωρικη κατανομη μεταξυ του αριστερου και δεξιου καυστηρα ,την ιδια ωρα που ο κεντρικος βοηθα ωστε να μην διασπαστει το πεδιο.

Το RTribeye ειναι περιπου 2+2 και 2+2 min για καθε πλευρα αν και για ακριβεστερη μετρηση σε συναρτηση με την θερμοκρασια περιβαλοντος θα χρειαστω τον Καστρουνη για να βγαλει τις καμπυλες.

Δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα το rack υψους αλλα πιστευω οτι θα βοηθησει για την διευρυνση του πεδιου.
 







spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Chicken breast BBQ μαριναρισμενο με λαδι παπρικα λεμονι αλατι πιπερι σκορδο .
Αγορασμενο σε κανονικο εργασιμο ωραριο :D

 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Σημερα ειχε καθαρισμα :devilish:
Ανα μηνα κανω ενα καλο καθαρισμα που διαρκει μιαμιση ωρα περιπου με τριψιμο σχαρων , εργαλειων flavorizer bars . Στο εσωτερικο απομακρυνω υπολειμματα και σκουπιζω . Απο κατω αλλαζω πιατακι .
Καθαριζω το inox με το ειδικο υγρο και πισω απο τα κουμπια !
Τα πλαστικα - αλουμινιο με χλιαρο νερο και λιγο σαπουνι

Πριν την αφησω να καψει κανενα εικοσαλεπτο της δινω ενα φιλακι πανω στο θερμομετρο :D

IMG_8312.jpg
IMG_8314.jpg
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Εγώ καθαρίζω την Weber E320 που έχω σχεδόν κάθε φορά που την χρησιμοποιώ, μήπως το παρακάνω και δεν χρειάζεται;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top