BELDEN

Μηνύματα
93
Reaction score
142
γεια στη παρεα.ποιος ειναι ο κωδικος απο καλωδιο ηχειων belden που αγοραζουν εδω μελη του φορουμ?το εχω δει εδω να σχολιαζετε αλλα δεν θυμαμαι ποιο νουμερο κωδικου ειναι.ξερει κανεις?
 




Μηνύματα
390
Reaction score
509
46381 το 2,5mm² και 46380 το 4mm².
Είναι όντως τόσο καλά;;; Έχω Audioquest πολλαπλάσιας τιμής αλλά είναι κοντά σε μήκος (τα είχα σε monoblock). Με τόσο χαμηλή τιμή ίσως αξίζει η δοκιμή.
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
46381 το 2,5mm² και 46380 το 4mm².
Τα 46381 δε τα έβρισκα πουθενά διαθέσιμα .
Πήρα τα 70046

πολύ χοντρά δεν στρίβουν με τίποτα , πολύ δύσκαμπτα, με δυσκόλεψαν πολύ να τα περάσω στα surround .
Απ ότι κατάλαβα εκ των υστέρων είναι κατάλληλα για να τα περνάς μέσα από τοίχους για μόνιμες εγκαταστάσεις .
Κόβονται δύσκολα και για να εμφανιστεί ο χαλκός κόβεις ένα σωρό υλικά , μέχρι λευκή σκόνη έπεφτε από μέσα όσο τα έκοβα .
Έκανα το σαλόνι χάλια 🤣🤣
Εάν το ήξερα θα περίμενα να πάρω τα 46381 που φαίνονται πιο ευέλικτα .
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.515
μέχρι λευκή σκόνη έπεφτε από μέσα όσο τα έκοβα .
Έκανα το σαλόνι χάλια 🤣🤣
Σκόνη Μαγνησίας (ανθρακικό μαγνήσιο) είναι νομίζω. Ή κάποιο ορυκτό σε σκόνη. Όλα (πολλά) τα καλώδια το έχουν για να μην κολλάνε μεταξύ τους και ιδίως όταν τα κόβεις και τα ξύνεις (και μετά απο χρόνια να χρειαστεί). Βοηθάνε και ως κακός αγωγός ηλεκτρισμού.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Τα έχει το adagio.gr

Ναι, είναι πάρα πολύ καλά καλώδια.
Αρκετά κοντά στα διπλάσιας τιμής Mogami, και κοντράρουν άνετα πολύ πιο ακριβά "επώνυμα" καλώδια ;)
 

ika

News
Μηνύματα
13.767
Reaction score
12.826
....
.... , μέχρι λευκή σκόνη έπεφτε από μέσα όσο τα έκοβα .
.....
Μπορεί να είναι άνθρακας, κάλεσε την αντιτρομοκρατική......
:dance2: :lol: :gamer:
ή πέτα τα άμεσα, στέλνοντάς μου με ΡΜ τόπο και ώρα....
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.524
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top