Berliner philharmonker.

Μηνύματα
1.337
Reaction score
661
Η ετήσια συνδρομή στην φιλαρμονική του Βερολίνου είναι το λιγότερο που μπορεί να απολαυσει ένας μουσικόφιλος λάτρης της κλασσικής μουσικής. Οντας πολλά χρόνια συνδρομητής, εχω απολαύσει live όλη σχεδόν την αφρόκρεμα της κλασσικής μουσικής από τον ρομαντισμό και μετά και φυσικά πολλά μεγαθήρια μαέστρους. Η πρόσβαση και μόνο στο πολύ μεγάλο πλέον αρχείο της ψηφιακής της βιβλιοθήκης ειναι πολύτιμη. Οταν παρακολουθώ οπτκοακουστικά μουσικά εργα και μετά επιστρέφω στο αμιγώς ακουστικό νοιώθω στέρηση.
Είναι πάντως πρώτης τάξης ευκαιρία για συνακροάσεις, εμείς εδώ στη Λάρισα τα προηγούμενα χρόνια το είχαμε υιοθετήσει, φέτος ακόμη δεν το καταφέραμε. Και το μεγάλο κέρδος είναι οτι όταν παρακολουθώ οπτικοακουστικά μια συναυλία κλασσικής, δεν κωλοτρώγομαι με το σύστημα, συμβαίνει και σε άλλους αυτό?:D
 

A

amoustakas

Guest
Επειδή το Μέγαρο Θεσσαλονίκης εχει δραματικά κακή ακουστική εχω σταματήσει να πηγαίνω και προτιμώ να δίνω τα χρήματα αυτά στην BP, όποτε βλέπω στο πρόγραμμα της Live που με ενδιαφέρουν.
Το μέγαρο προσφέρει εμπειρίες ζωής όχι απλές ακροάσεις.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Η ετήσια συνδρομή στην φιλαρμονική του Βερολίνου είναι το λιγότερο που μπορεί να απολαυσει ένας μουσικόφιλος λάτρης της κλασσικής μουσικής. Οντας πολλά χρόνια συνδρομητής, εχω απολαύσει live όλη σχεδόν την αφρόκρεμα της κλασσικής μουσικής από τον ρομαντισμό και μετά και φυσικά πολλά μεγαθήρια μαέστρους. Η πρόσβαση και μόνο στο πολύ μεγάλο πλέον αρχείο της ψηφιακής της βιβλιοθήκης ειναι πολύτιμη. Οταν παρακολουθώ οπτκοακουστικά μουσικά εργα και μετά επιστρέφω στο αμιγώς ακουστικό νοιώθω στέρηση.
Είναι πάντως πρώτης τάξης ευκαιρία για συνακροάσεις, εμείς εδώ στη Λάρισα τα προηγούμενα χρόνια το είχαμε υιοθετήσει, φέτος ακόμη δεν το καταφέραμε. Και το μεγάλο κέρδος είναι οτι όταν παρακολουθώ οπτικοακουστικά μια συναυλία κλασσικής, δεν κωλοτρώγομαι με το σύστημα, συμβαίνει και σε άλλους αυτό?:D
Θα συμφωνήσω σε όλα. Θεωρώ όμως ότι το αντίτιμο είναι αρκετά υψηλό. Με αυτά τα χρήματα θα έπρεπε η εικόνα να ήταν 4Κ, και να επιτρεπόταν η δημιουργία οικογενειακού πακέτου τύπου Netflix, ώστε να επιμερίζεται το κόστος.

Δε γνωρίζω εάν επιτρέπουν την ταυτοχρονη θέαση από διαφορετικές ip, και πόσες. Δεν αναφέρουν κάτι στην ιστοσελίδα τους. Θα το ρωτήσω.

Σε περίπτωση που αυτό γίνεται, υπάρχει κάποιος, (οι), που θα ήθελαν να συμμετάσχουν σε 6μηνη, ή 12μηνη συνδρομή;
 

Μηνύματα
1.337
Reaction score
661
Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω αυτό μέχρι στιγμής δεν γίνεται. Κατά την άποψή μου στα πακέτα βλέπεις ταινία, αντίγραφο, ενώ στην φιλαρμονική του Βερολίνου βλέπεις on line και real time μία από τι σημαντικότερες φιλαρμονικές της υφηλίου, δεν συγκρίνονται τα δύο πράγματα.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω αυτό μέχρι στιγμής δεν γίνεται.
Εαν το ρώτησες και σου είπαν όχι, θα ήθελα να το γνωρίζω, ώστε να μην έλθω σε επαφή μαζί τους..
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Δε γνωρίζω εάν επιτρέπουν την ταυτοχρονη θέαση από διαφορετικές ip, και πόσες. Δεν αναφέρουν κάτι στην ιστοσελίδα τους. Θα το ρωτήσω.
..δυστυχώς:

Dear Mr Tegopoulos,

Thank you for your enquiry and for your interest in the Digita Concert Hall.

Unfortunately, the accounts cannot be shared, the access is only for personal use. We’ll be glad to offer you 10% discount on all our tickets and 2 Euro off our monthly subscription. Please redeem the following discount code at the time of purchase:

SPWA45

Please redeem the discount code in the white box "voucher code": https://www.digitalconcerthall.com/tickets

If you have any further questions, feel free to contact us again. Please use the reply function of your e-mail programme in order to keep the same subject.

Kind regards,

Enrique Bader
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.376
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top