Black Box Audio Video Show 2022

Μηνύματα
1.727
Reaction score
2.467
Παλιά στις εκθέσεις στην είσοδο δινόταν βιβλιαράκι με κάτοψη των δωματίων και αναγραφόμενους τους αντιπροσώπους και τις εταιρίες που έχουν. Θα έχετε τώρα; βοηθάει τους επισκέπτες στην περιήγηση τους και είναι ένας τρόπος για να κρατήσουν σημειώσεις για αυτά που τους ενδιαφέρουν.
 

Μηνύματα
2.233
Reaction score
2.753
Πολύ θετικό που θα έχει πολυκαναλο.
Ένα ακόμη θετικό που μου κάνει εντύπωση που δεν το έχετε σχολιάσει είναι ότι θα τραγουδήσει και η Αποστολια Ζώη jazz κομμάτια. Εγώ θα την "ακούσω" σίγουρα!
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.010
Παλιά στις εκθέσεις στην είσοδο δινόταν βιβλιαράκι με κάτοψη των δωματίων και αναγραφόμενους τους αντιπροσώπους και τις εταιρίες που έχουν. Θα έχετε τώρα; βοηθάει τους επισκέπτες στην περιήγηση τους και είναι ένας τρόπος για να κρατήσουν σημειώσεις για αυτά που τους ενδιαφέρουν.
Από ότι θυμάμαι αυτό γινόταν όταν η έκθεση ήταν σε αρκετά μεγάλο χώρο, πχ Helexpo. Η τελευταία έκθεση που έγινε εκεί ήταν πριν 16-17 χρόνια.

Οι κατάλογοι είναι περασμένα μεγαλεία και κατά την άποψη μου πλέον δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπει σε ένα τέτοιο έξοδο. Υπάρχουν τα κινητά για να γίνει κάτι τέτοιο. Η έκθεση "οικοδομή" που έγινε σε τεράστιο χώρο στο αεροδρόμιο (Metropolitan), και είχε μέσα την αφρόκρεμα των Ελληνικών κατασκευών κυρίως στα αλουμίνια δεν είχε τίποτα. Και ήταν πραγματικά μεγάλη και με αρκετά ακριβά περίπτερα.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Από ότι θυμάμαι αυτό γινόταν όταν η έκθεση ήταν σε αρκετά μεγάλο χώρο, πχ Helexpo. Η τελευταία έκθεση που έγινε εκεί ήταν πριν 16-17 χρόνια.

Οι κατάλογοι είναι περασμένα μεγαλεία και κατά την άποψη μου πλέον δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπει σε ένα τέτοιο έξοδο. Υπάρχουν τα κινητά για να γίνει κάτι τέτοιο. Η έκθεση "οικοδομή" που έγινε σε τεράστιο χώρο στο αεροδρόμιο (Metropolitan), και είχε μέσα την αφρόκρεμα των Ελληνικών κατασκευών κυρίως στα αλουμίνια δεν είχε τίποτα. Και ήταν πραγματικά μεγάλη και με αρκετά ακριβά περίπτερα.
Οδηγός print δεν θα υπάρχει. Υπήρξε σκέψη αλλά δεν προλαβαίνουμε την εκτύπωση. Αποφασίσαμε τα χρήματα αυτά να τα δώσουμε στο workshop και στα live που θα κάνουμε.
Είμαστε σε διαδικασία όμως να τον δίνουμε ηλεκτρονικά, στο κινητό με QR CODE
 

D

Deleted member 50795

Guest
Θα μπορούσε να γίνει ένα ψηφιακό layout αντί «βιβλίου οδηγού « από τους διοργανωτές , με τη διάταξη δωματίων, εκθέτες, προϊόντα και περαιτέρω πληροφορίες και οποίος θέλει το κάνει ο,τι θέλει (κινητό, τυπώνει,..ταμπλετ)
easy..:geek:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.010
Οδηγός print δεν θα υπάρχει. Υπήρξε σκέψη αλλά δεν προλαβαίνουμε την εκτύπωση. Αποφασίσαμε τα χρήματα αυτά να τα δώσουμε στο workshop και στα live που θα κάνουμε.
Είμαστε σε διαδικασία όμως να τον δίνουμε ηλεκτρονικά, στο κινητό με QR CODE
Και πολύ καλά κάνατε. Προσωπικά τέτοιους καταλόγους τους θεωρώ άχρηστα έξοδα.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Θα μπορούσε να γίνει ένα ψηφιακό layout αντί «βιβλίου« από τους διοργανωτές , με τη διάταξη δωματίων, εκθέτες, προϊόντα και περαιτέρω πληροφορίες και οποίος θέλει το κάνει ο,τι θέλει (κινητό, τυπώνει,..ταμπλετ)
Πρέπει να γράφαμε την ίδια στιγμή τα μηνύματα μας 😉
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
3. Live show το Σάββατο 5/11 με Σταύρο Λαντσια, David Lynch. Οι μουσικοί θα ηχογραφήθουν live στο show! Γύρω στις 6 με 6.30 το απόγευμα αυτό
Εάν ήμουν Αθήνα, θα ερχόμουν στην έκθεση μόνο για αυτό! Υπάρχουν σχέδια για εμπορική εκμετάλλευση της ηχογράφησης; Με άλλα λόγια, θα διατεθεί προς πώληση σε κάποια μορφή;
 

Μηνύματα
12.476
Reaction score
14.636
Θα μπορούσε να γίνει ένα ψηφιακό layout αντί «βιβλίου οδηγού « από τους διοργανωτές , με τη διάταξη δωματίων, εκθέτες, προϊόντα και περαιτέρω πληροφορίες και οποίος θέλει το κάνει ο,τι θέλει (κινητό, τυπώνει,..ταμπλετ)
easy..:geek:
Τίποτε άλλο θα μας ζητήσεις ; :D Ωραίες κοπέλες θα έχει ;
Εάν ήμουν Αθήνα, θα ερχόμουν στην έκθεση μόνο για αυτό!
Ξέρεις ότι ο Λάντσιας και ο Lynch δεν θα παίξουν μέταλ ε ; :D
 

D

Deleted member 50795

Guest
Η διοργάνωση (μέσα, διαχείριση μέσων, οργάνωση, υποστήριξη, διαδραστικές ενέργειες ..κ.οκ) είναι ίσως η πιο σημαντική παράμετρος στην εξίσωση της τέλεσης τέτοιων εκδηλώσεων, με μέγιστη συνεισφορά όσον αφορά στην επιτυχία του εγχειρήματος και στην διαμόρφωση των τελικών εντυπώσεων επ´ αυτής .:geek:

τα αλλά δυο , εκθέτες και προϊόντα , είναι άλλο »φρούτο»..
 
Last edited by a moderator:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.010
Ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ιδέα πόσο σημαντική είναι η διοργάνωση. Ξεκινώντας από το μηδέν και από τα πολύ βασικά, μονο και μόνο ο χώρος της εκδήλωσης μπορεί να διώξει τους συμμετέχοντες.
 

Μηνύματα
12.476
Reaction score
14.636
Η διοργάνωση (μέσα, οργάνωση, υποστήριξη, διαδραστικές ενέργειες ..κ.οκ) είναι ίσως η πιο σημαντική παράμετρος στην εξίσωση της τέλεσης τέτοιων εκδηλώσεων, με μέγιστη συνεισφορά όσον αφορά στην επιτυχία του εγχειρήματος και στην διαμόρφωση των τελικών εντυπώσεων επ´ αυτής .:geek:
Yeah, yeah, yeah .... αλλά ωραίες κοπέλες θα έχει ;
 


Μηνύματα
12.476
Reaction score
14.636
Ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ιδέα πόσο σημαντική είναι η διοργάνωση. Ξεκινώντας από το μηδέν και από τα πολύ βασικά, μονο και μόνο ο χώρος της εκδήλωσης μπορεί να διώξει τους συμμετέχοντες.
Καλά εσύ είσαι και λίγο δύσκολο να ικανοποιηθείς καθώς την θεωρείς ίσως την πιο σημαντική παράμετρο στην εξίσωση της τέλεσης τέτοιων εκδηλώσεων, με μέγιστη συνεισφορά όσον αφορά στην επιτυχία του εγχειρήματος και στην διαμόρφωση των τελικών εντυπώσεων επ´ αυτής.
:D :D
 

D

Deleted member 50795

Guest
Καλά εσύ είσαι και λίγο δύσκολο να ικανοποιηθείς καθώς την θεωρείς ίσως την πιο σημαντική παράμετρο στην εξίσωση της τέλεσης τέτοιων εκδηλώσεων, με μέγιστη συνεισφορά όσον αφορά στην επιτυχία του εγχειρήματος και στην διαμόρφωση των τελικών εντυπώσεων επ´ αυτής.
:D :D
πρεπει να έχεις πιει τουλάχιστον δυο καφέδες μέχρι τώρα…:biggrin:
Yeah, yeah, yeah .... αλλά ωραίες κοπέλες θα έχει ;
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.010
Καλά εσύ είσαι και λίγο δύσκολο να ικανοποιηθείς καθώς την θεωρείς ίσως την πιο σημαντική παράμετρο στην εξίσωση της τέλεσης τέτοιων εκδηλώσεων, με μέγιστη συνεισφορά όσον αφορά στην επιτυχία του εγχειρήματος και στην διαμόρφωση των τελικών εντυπώσεων επ´ αυτής.
:D :D
Σα να το έγραψα εγώ. 😊

Μα είναι απόλυτα συνδεδεμένα αυτά. Δεν πάει το ένα χωρίς το άλλο. Αυτό που εισπράττει ο επισκέπτης είναι το συνολικό πακέτο. Με τι εμπειρίες φεύγει.

Επιπλέον, αν σκεφτώ από τη μεριά του εκθέτη, ο χώρος θα πρέπει να μου προσθέτει value, όχι να μου αφαιρεί. Πληρώνω ένα ποσό για να λάβω μια υπηρεσία και ένα χώρο. Τι υπηρεσίες θα λάβω, τι θα κερδίσω; Ο χώρος, πόσο με βοηθά να κάνω αυτό που θέλω; Πόσα χρήματα παραπάνω πρέπει να ξοδέψω για τη διαμόρφωση του ώστε να φτάσω το στόχο; Ποιο είναι το συνολικό κόστος; Τι εμπειρίες θα εισπράξω; Τι εμπειρίες θα δώσω στον επισκέπτη; Θα χαρεί (δηλαδή θα με θυμάται:)), ή θα γελάει και θα με βρίζει; Έχει νόημα;

Όλα τα παραπάνω τα κάνει ο χώρος και το κόστος συμμετοχής. Δηλαδή η διοργάνωση.
 

Μηνύματα
12.476
Reaction score
14.636
πρεπει να έχεις πιει τουλάχιστον δυο καφέδες μέχρι τώρα…:biggrin:
Και πάλι όμως τόσο πρωί να γράψω σε τόσο σοβαρό στύλ όσο αυτό που έγραψες δεν θα το κατάφερνα. Έκανα μια ώρα να το καταλάβω χα χα. Εμ τι ; ¨Έτσι θα σε άφηνα να σε κερδίσει το στρατόπεδο των σοβαρών χωρίς μια υποτυπώδη μάχη ; :D
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.461
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top