Black, Death & Extreme metal


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Εν αναμονή του νέου album των Goatwhore, "Angels Hung From The Arches Of Heaven" (07/10/2022, Metal Blade Records), ακούμε το "Vengeful Ascension" του 2017.

Goatwhore - Vengeful Ascension

 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Black metal group από τα Τρίκαλα (@wnet :p), έχει κυκλοφορήσει δύο ενδιαφέροντα albums. Το τρίτο τους album αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο του 2023.

Melan Selas - Ρέον


Melan Selas - ΦΑΟΣ

 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Drakon Ho Megas - Από καταβολής χάος


Black metal με ελληνικό στίχο. Θυμίζει πρώιμους Kawir (καλό είναι αυτό!). Παίζει σε επανάληψη πολύ καιρό.

Έχουν και δεύτερο album.
 








wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Ρε φίλε @kalitsouni, γιατί γελάς; Επειδή εσύ δεν μπορείς να εκτιμήσεις τη μουσικότητα και τη πολιτιστική συνεισφορά του album, τις υγρές μεσαίες και τις κρυστάλλινες υψηλές, πρέπει να γελάς, δηλαδή; :biggrin:

Με πληγώνεις, να το ξέρεις.:roflmao:
 

Μηνύματα
2.523
Reaction score
7.337
Ρε φίλε @kalitsouni, γιατί γελάς; Επειδή εσύ δεν μπορείς να εκτιμήσεις τη μουσικότητα και τη πολιτιστική συνεισφορά του album, τις υγρές μεσαίες και τις κρυστάλλινες υψηλές, πρέπει να γελάς, δηλαδή; :biggrin:

Με πληγώνεις, να το ξέρεις.:roflmao:
Φίλε μου χίλια συγγνώμη αλλά κυριολεκτικά μου βγήκε ο καφές από το ρουθούνι. Το απαίδευτο αυτί μου δεν μπόρεσε να πιάσει τις υγρές μεσαίες κλπ. Εγώ ο άμοιρος μέχρι Burzum φτάνω...

 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Φίλε μου χίλια συγγνώμη αλλά κυριολεκτικά μου βγήκε ο καφές από το ρουθούνι. Το απαίδευτο αυτί μου δεν μπόρεσε να πιάσει τις υγρές μεσαίες κλπ. Εγώ ο άμοιρος μέχρι Burzum φτάνω...

Αν εξαιρέσεις το παρελθόν του τυπά, οι Burzum ήταν πολύ επιδραστικοί στο ιδίωμα του black metal. Αυτό το Hvis lyset tar oss σημάδεψε την εφηβεία μου, τι να λέμε τώρα...
 


Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Μολις εκανα παραγγελια το παρακατω album υπογεγραμμενο.

1000008866.jpg


Μιλαμε εχω φρικαρει για καποιο λογο με το παρακατω
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
(λίγο αργά είδα το πιο πάνω post...)

@bonepeeler2 Groupάρα οι Septic Flesh! Όλες οι κυκλοφορίες τους έχουν κάτι το ιδιαίτερο να πουν! Και είναι κι εκπληκτικοί στα live τους! Ρώτα και τον @costas EAR να σου πει! :roflmao:
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
(λίγο αργά είδα το πιο πάνω post...)

@bonepeeler2 Groupάρα οι Septic Flesh! Όλες οι κυκλοφορίες τους έχουν κάτι το ιδιαίτερο να πουν! Και είναι κι εκπληκτικοί στα live τους! Ρώτα και τον @costas EAR να σου πει! :roflmao:
Ειδατε παρεα το απιστευτο live του Μεξικου;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top