Black Friday 2019

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Αξίζει στη θέση ενός Marantz SR7011;
Επίσης να αναφέρω πως έχω παραγγείλει και 4κάναλο τελικό Hypex άρα ο av θα δουλέψει 2 κανάλια μόνο και θα κάνει την προενίσχυση.
Πιστεύω πως, ναι! Άλλη κατηγορία μηχανήματος. Αν εξαιρέσουμε το audissey...... όλα τα άλλα, άσε καλύτερα.
Παθών και μαθών! Δεν ξέρω τι λένε τα νεώτερα μοντέλα σαν ποιότητα κατασκευής, αλλά ο 7009, πάσχει σε αυτό το θέμα, κατά την γνώμη μου.

H nad προσφέρει πραγματικό μηχάνημα ήχου, και σε αυτήν την τιμή, κρίνεται σαν η ιδανική αγορά.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Εάν το μπατζετ ειναι περιορισμένο, η μοναδική επιλογή είναι ο nad. Καλώς ή κακώς, αυτό είναι.
Δεν υπάρχει ανταγωνιστικό προϊόν, διότι ολα τα υπόλοιπα φτηνά προγράμματα ισοσταθμισης είναι κακοποίηση του ήχου.

Η συμβουλή μου σε όποιον μπορεί, ειναι να κανει οικονομία και να μαζέψει άλλα τόσα για prepro με XLR, είτε Anthem, είτε Arcam, ακόμα και Yamaha (αλλά με τελείως manual ισοσταθμιση).
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πιστεύω πως, ναι! Άλλη κατηγορία μηχανήματος. Αν εξαιρέσουμε το audissey...... όλα τα άλλα, άσε καλύτερα.
Παθών και μαθών! Δεν ξέρω τι λένε τα νεώτερα μοντέλα σαν ποιότητα κατασκευής, αλλά ο 7009, πάσχει σε αυτό το θέμα, κατά την γνώμη μου.

H nad προσφέρει πραγματικό μηχάνημα ήχου, και σε αυτήν την τιμή, κρίνεται σαν η ιδανική αγορά.
Επειδή έτυχε και σου εβγαλε πρόβλημα ξαφνικά την βγάλαμε σκάρτη. Από που κρίνεις ότι ο nad είναι άλλο επίπεδο, τον δούλεψες κάπου? από μετρήσεις που έχουν παραθέσει εδώ το βγάζει από τα χειρότερα ο τύπος που τις κάνει. Και το dirac για σενα είναι άχρηστο από τη στιγμή που προτιμάς να ακούς pure direct.
Ξέρω και γνωστό μου που την πάτησε και ακουσε αυτά που γράφονται και άλλαξε τον marantz με nad και τώρα θα τον πάει στο εξοχικό γιατί το μετάνιωσε.
Μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Εγώ δεν λεω ότι οι marantz είναι οι καλύτεροι.
Σε λίγο θα μας πείς ότι είναι μούφα και τα klipsch.

Και εγώ είχα καλύτερη εμπειρία αλλάζοντας τα svs με κάτι που μου έκατσε καλύτερα, αλλά ακόμη θεωρώ ότι για το κομμάτι που είναι φτιαγμένα είναι πολύ καλά, δεν θα πιάσω να τα βγάλω σκάρτα..
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
καλε ποιος ειναι αυτος που θα τον παει στο εξοχικο......?
.....ειναι παραθαλασσιο μηπως ? :lolsign:
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
έχει καταντήσει κουραστικό αυτό το θέμα, όλα στο ίδιο τσουβάλι, πόσοι έχετε ασχοληθεί και πόσοι έχετε δουλέψει το app σωστά για να τους κρίνετε?

έχετε μείνει στο παλιό audyssey και τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.
Και ευτυχώς που έκατσε και άκουσα τον 758 και μου λύθηκε η απορία που είχα.
Post automatically merged:

καλε ποιος ειναι αυτος που θα τον παει στο εξοχικο......?
.....ειναι παραθαλασσιο μηπως ? :lolsign:
συνήθως το εξοχικό παραθαλάσσιο είναι ;)
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
το dirac αποτέλεσμα είναι copy paste το flat του audyssey ούτε καν το reference που έχει και ένα τακ μπασάκι, τώρα μετά τι κάνεις είναι άλλο θέμα, αρχίζεις και παίζεις όπως παίζεις και με το app του χτ32
Post automatically merged:

για να μη παρεξηγηθώ δε λέω ότι είναι τα καλύτερα, το λέω γιατί ο Ιάκωβος ήταν δεν ξέρω αν είναι ακόμη από τους πιο φανατικούς υποστηρικτές.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Εντάξει ρε συ ankokdog,μην τα παίρνεις,κουβέντα να γίνεται.:)
Ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του όπως το αισθάνεται.Εδώ μέσα κατά καιρούς αλλάζουμε γενικώς.Πιο παλιά λέγαμε για τα mini dsp ότι χωρίς αυτά δε γίνεται να ρυθμίσεις.Τώρα λέμε ότι κάνουν μόνο για sub.

Μετά λέγαμε για την ισοστάθμιση των Pioneer ότι είναι πολύ καλή.Τώρα δε λέει κανείς για Pioneer.Μόνο ο Termatogazi πήρε και δε ρώτησε κανείς πως τα πάει και δεν είπε και εκείνος τίποτα.
Τώρα έχουμε φτάσει να μιλάμε για arcam και nad μόνο.Αν δε πάρεις arcam δεν αξίζει να δώσεις λεφτά.

Εντάξει,ο καθένας μπορεί να αξιολογήσει τα διάφορα εδώ μέσα και να πράττει ανάλογα με τις ανάγκες του.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εντάξει ρε συ ankokdog,μην τα παίρνεις,κουβέντα να γίνεται.:)
Ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του όπως το αισθάνεται.Εδώ μέσα κατά καιρούς αλλάζουμε γενικώς.Πιο παλιά λέγαμε για τα mini dsp ότι χωρίς αυτά δε γίνεται να ρυθμίσεις.Τώρα λέμε ότι κάνουν μόνο για sub.

Μετά λέγαμε για την ισοστάθμιση των Pioneer ότι είναι πολύ καλή.Τώρα δε λέει κανείς για Pioneer.Μόνο ο Termatogazi πήρε και δε ρώτησε κανείς πως τα πάει και δεν είπε και εκείνος τίποτα.
Τώρα έχουμε φτάσει να μιλάμε για arcam και nad μόνο.Αν δε πάρεις arcam δεν αξίζει να δώσεις λεφτά.

Εντάξει,ο καθένας μπορεί να αξιολογήσει τα διάφορα εδώ μέσα και να πράττει ανάλογα με τις ανάγκες του.
Μα δεν γίνεται κουβέντα γιαυτό τα πέρνω.
Είμαστε στη φάση που οι marantz και το audyssey ειναι για πέταμα και πάρε nad ας είναι και κονσέρβα, όπως λέει και ο τύπος εδώ.

Denon x3500h των 700 euro autperforms both nad

The AR-X3500H massively outperforms the two NAD products in noise and distortion while matching the power rating. And on that front, the amp is exceeding its rated power.

 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
έχει καταντήσει κουραστικό αυτό το θέμα, όλα στο ίδιο τσουβάλι, πόσοι έχετε ασχοληθεί και πόσοι έχετε δουλέψει το app σωστά για να τους κρίνετε?

έχετε μείνει στο παλιό audyssey και τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Όταν λες "παλιό Audyssey" τι εννοείς (να δω πόσο παλιό είναι αυτό που έχω);
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Όταν λες "παλιό Audyssey" τι εννοείς (να δω πόσο παλιό είναι αυτό που έχω);
μέχρι τον 7009 και σε κάποια ''απλά'' μοντέλα υπάρχει το απλό XT πλέον υπάρχει το ΧΤ 32 παρέα με το application με το οποίο κάνες πάρα πολλά για τσάμπα (20€)

 


Μηνύματα
7.365
Reaction score
2.554
Εξωτερικός σκληρός δίσκος WD Elements 3TB 2.5" USB 3.0 WDBU6Y0030BBK-WESN Μαύρο 70€

Ασύρματα Φορητά Ηχεία JBL Xtreme 2 Μαύρο 180€
Ο δίσκος τόσο έχει στο skroutz και χωρίς να με τσαλαπατήσουν.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Lg sk4d 111€

Post automatically merged:

Denon avr-x2600h 519€

 
Last edited:

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Ο δίσκος τόσο έχει στο skroutz και χωρίς να με τσαλαπατήσουν.


Υπάρχει σκρουτζομάγαζο που τον έχει 158 ευρώ και μόλις μπεις στη σελίδα του πάνω-πάνω γράφει "οι καλύτερες τιμές της αγοράς" χαχαχα
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.642
Reaction score
94.598
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Klipsch R-820F 649€ Mediamarkt

Post automatically merged:

Cambridge Audio CXA80 Black 719€ Ωδές

 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.573
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top