Black Friday 2020

P

PMC

Guest
Πριν από περίπου 10 μέρες έψαχνα στο Σκρουτζ να βρω ένα σετ Ντραμς ηλεκτρικά. Τα είχε ο Νάκας και η τιμή ήτανε 360€. Είχα κρατήσει την σελίδα στο iPad και πήρα τηλέφωνο στο Νάκα για τηλεφωνική παραγγελία τρεις μέρες αργότερα....
Δεν είχα κάνει ριφρές στη σελίδα και η τιμή ήτανε αυτή που ήξερα. Όταν ολοκληρώθηκε η παραγγελία μου είπε ο υπάλληλος ότι η τιμή ήταν 70 € ακριβότερη.
Μα τι βλέπω την τιμή του λέω είναι 360 € στο σαΐτ......
έκανα ριφρές και η τιμή είχε πάει 70 € πιο ακριβή το ρώτησα τι συνέβη Και ακρίβυνε η τιμή ?
μου λέει......ήταν σε προσφορά και πως τώρα πια δεν είναι σε προσφορά ......
του είπα δεν τα θέλω θα ψάξω να βρω κάτι άλλο και μου είπε θα ξαναμπεί σε προσφορά στο Black Friday.......

περιμενω.....
 


Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
...Πριν από περίπου 10 μέρες έψαχνα στο Σκρουτζ να βρω ένα σετ Ντραμς ηλεκτρικά. Τα είχε ο Νάκας και η τιμή ήτανε 360€...
Ο Νάκας επειδή παρακολουθώ το site του δε κάνει τις αστειότητες των μεγάλων αλυσίδων, απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον. Ανακοινώνει συχνά πακέτα προσφορών με αρχή και τέλος, μετά ξαναγυρνάνε στην αρχική τιμή τους.

...και τις δυνατότητες άτοκων δόσεων. Ναι, είναι παγίδα αφαίμαξης αλλά σε μερικές περιπτώσεις αξίζει...
Οι πραγματικές άτοκες δόσεις αξίζουν αν δεν έχεις όλο το ποσό και μπορείς φυσικά να τις πληρώσεις και όχι να τις αφήσεις να τοκίζονται από τη τράπεζα. Προσωπικά στην ηλικία που είμαι που δε θα πεθάνω αν δε πάρω το Χ μηχάνημα και που πάνω από 1000€ δεν έχω την υπομονή να μαζέψω, μόνο με άτοκες αγοράζω από Ελλάδα στη σπάνια περίπτωση που θα αγοράσω καινούριο μηχάνημα. Η πλειοψηφεία των HiFi καταστημάτων δε τα πάει καλά με άτοκες, είτε δε κάνουν είτε κάνουν ελάχιστες είτε δεν έχουν σαφές πρόγραμμά ανακοινωμένο στο site τους (π.χ. Νάκας). Βέβαια πολλά καταστήματα έχουν απαρχαιωμένα sites που έχουν να ανανεωθούν χρόνια οπότε ζητάω πολλά.
 

P

PMC

Guest
Ο Νάκας επειδή παρακολουθώ το site του δε κάνει τις αστειότητες των μεγάλων αλυσίδων, απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον. Ανακοινώνει συχνά πακέτα προσφορών με αρχή και τέλος, μετά ξαναγυρνάνε στην αρχική τιμή τους.



Οι πραγματικές άτοκες δόσεις αξίζουν αν δεν έχεις όλο το ποσό και μπορείς φυσικά να τις πληρώσεις και όχι να τις αφήσεις να τοκίζονται από τη τράπεζα. Προσωπικά στην ηλικία που είμαι που δε θα πεθάνω αν δε πάρω το Χ μηχάνημα και που πάνω από 1000€ δεν έχω την υπομονή να μαζέψω, μόνο με άτοκες αγοράζω από Ελλάδα στη σπάνια περίπτωση που θα αγοράσω καινούριο μηχάνημα. Η πλειοψηφεία των HiFi καταστημάτων δε τα πάει καλά με άτοκες, είτε δε κάνουν είτε κάνουν ελάχιστες είτε δεν έχουν σαφές πρόγραμμά ανακοινωμένο στο site τους (π.χ. Νάκας). Βέβαια πολλά καταστήματα έχουν απαρχαιωμένα sites που έχουν να ανανεωθούν χρόνια οπότε ζητάω πολλά.
αυτό είναι το προϊόν ...


παρε και ρωτα ποσό είχε μέχρι την Δευτέρα 16/11/2020....
ηταν 60 ευρώ πιο λίγο και ρωτα αν θα κατέβει η τιμη στην μπλακ φραιντει.....
θα σου τα πουν....
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
αυτό είναι το προϊόν ...


παρε και ρωτα ποσό είχε μέχρι την Δευτέρα 16/11/2020....
ηταν 60 ευρώ πιο λίγο και ρωτα αν θα κατέβει η τιμη στην μπλακ φραιντει.....
θα σου τα πουν....
:offtopic:η προταση μου ειναι να τα δοκιμασεις οπως και να τα συγκρινεις με τα υπολοιπα απο τις αλλες εταιριες ποιο ειναι πιο βολικο μεσω σοφτγουερ/δυνατοτητων κτλ. (αν το εχεις κανει οκαυ, καντο disregard).:offtopic:
 

P

PMC

Guest
:offtopic:η προταση μου ειναι να τα δοκιμασεις οπως και να τα συγκρινεις με τα υπολοιπα απο τις αλλες εταιριες ποιο ειναι πιο βολικο μεσω σοφτγουερ/δυνατοτητων κτλ. (αν το εχεις κανει οκαυ, καντο disregard).:offtopic:
μας το πρότεινε ο δάσκαλος......
 

Μηνύματα
509
Reaction score
85
Ο Νάκας κάθε χρόνο κάνει κάποιες εκπτώσεις σε συγκεκριμένα προϊόντα στις 14 Νοεμβρίου (γιορτή Φίλιππου) οι οποίες και κρατάνε 2 ή 3 μέρες.
Μήπως έπεσες στις προσφορές αυτές;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
μας το πρότεινε ο δάσκαλος......
α! δε το σκεφτηκα αυτο .. μια χαρα τοτε, καλη αρχη... :thumbsup:
-
εντος θεματως, τωρα, εγω περιμενω να βγουν απο την αγορα τα προιοντα που (μπορει και να) επιθιμω...κατι πολυ βολικο καθοτι ειμαι αναβλητικο (βλημα) με πολλα θεματα αγορων..και μετα μετανιωνω, αλλα μετα καταλαβαινω οτι ειναι ματαιο-και το ξεπερνω καπως..
αφορμη, οτι πριν λιγο δηλαδη ειδα οτι μια μαυρουκα σκυλα μεκσικανα (για κιθαρα ο λογος) που εχω βαλει στο ματι εδω και 4-5 χρονια που κυκλοφορησε βγηκε απο την κυκλοφορια. 🐒
 
Last edited:



P

PMC

Guest
Αν γραφτείς στο newsletter θα δεις ότι κάνει σχεδόν κάθε μήνα προσφορές σε διαφορετικά προιόντα.

Του Αγ. Φιλίππου ήταν αυτό
σημερα το Μεσημέρι η τιμή του δεν είναι αυτή που είναι τώρα.
Ήταν πιο ακριβό. Αυτή τη στιγμή έχει επανέρθει στα ίδια επίπεδα που ήταν όταν την είχα δει πρώτη φορά. Εννοείται ότι έκανα την παραγγελία.......
 



Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
 

P

PMC

Guest
σημερα το Μεσημέρι η τιμή του δεν είναι αυτή που είναι τώρα.
Ήταν πιο ακριβό. Αυτή τη στιγμή έχει επανέρθει στα ίδια επίπεδα που ήταν όταν την είχα δει πρώτη φορά. Εννοείται ότι έκανα την παραγγελία.......
Τρομερή εξυπηρέτηση ....... ήρθε !!!

76406B15-3CF4-4F7A-B0AB-14E912D79C9D.jpeg
 

P

panag 505

Guest
jiovani75
Εγώ κατάφερα και δεν τα συνέδεσα με τίποτα, ο υιός παίζει με ακουστικά. Εάν τα συνδέσεις μετά τέρατα που έχεις θα έχεις γροθιές στο στομάχι κάθε μέρα η φώτο μου δεν είναι τυχαία. Μπράβο και καλή αρχή, εγώ τα πήρα 400 ευρώ.

IMG_20201120_124839058.jpg
 

P

panag 505

Guest
Περίμενα το black Friday για αγορά ενός λαπτοπ δυστυχώς υπάρχει τελικά κοροιδία, μοντέλα μεταξύ 300 – 500 ευρώ έχουν εξαφανιστεί από τις λίστες και εμφανίζονται των 1500 και άνω.
 

Μηνύματα
509
Reaction score
85
Μου φαίνεται ότι θα κάνω πάλι τον συνήγορο του διαβόλου (αν και δεν το θέλω). Λόγω του lockdown, της τηλεργασίας και των εξ αποστάσεως μαθημάτων υπήρχε πολύ μεγάλη ζήτηση σε όλα τα οικονομικά μοντέλα. Τώρα αν υπάρχει πονηριά των καταστημάτων να κρύβουν τα οικονομικά μοντέλα για να δώσουν τα ακριβότερα δεν το ξέρω.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.091
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top