Black Panther: Wakanda Forever

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Λείπει η έμπνευση γενικά το σενάριο και νέα ταλέντα ηθοποιών character...
Όλοι πενηνταρηδες + είναι...

π.χ.αντε να βρεις Τζέιμς Μποντ της προκοπής και όχι υπερήλικα .
άντε να βρεις Αιρονμαν...

ανακυκλώνουν τα ίδια όλοι σε όλα δεν έχει να κάνει με το είδος ...

Ούτε από τα πρώτα επεισόδια μπορείς να καταλάβεις τιποτε σε όλες τις σειρές είναι κάτι βραδυκαυστες...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Την είδαμε χθες όλη. Ο δεύτερος λόγος που την είδα ήταν επειδή όλοι την θάψατε. 🙂

Μεγάλη ταινία χωρίς λόγο. Και μια ώρα μικρότερη να ήταν δεν θα έχανε κανείς πολλά. Αυτή η ώρα την οδήγησε σε μεγάλες κοιλιές. Πολύ ωραία vfx, ο ήχος δεν με τρέλανε είναι η αλήθεια.

Υπήρχε μια εμφανείς προσπάθεια να δικαιολογήσουν την απουσία του Chadwick Boseman. Όταν τελειώνει όμως η ταινία βλέπεις πως όλη η ταινία πάτησε πάνω σε αυτή.

Θα την έβλεπα ως αφιέρωση στον εκλιπόντα και τίποτα παραπάνω. Σφραγίζει και την συνέχεια του brand αλλά οκ, αυτό θα γινόταν έτσι και αλλιώς. Δεν θα την χαρακτήριζα πατάτα αλλά ούτε και κάποια σημαντική κατάθεση στην 7η τέχνη. Μία ώρα μικρότερη ίσως να την βοηθούσε παραπάνω.
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Ούτε από τα πρώτα επεισόδια μπορείς να καταλάβεις τιποτε σε όλες τις σειρές είναι κάτι βραδυκαυστες...
Ποια πρώτα επεισόδια;
Στο πρώτο δεκάλεπτο έχει βγει η ετυμηγορία. :)
 
  • Like
Reactions: jag


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Αρα το Breaking Bad δεν το ειδες.
Το Breaking Bad είναι τόσο καλό σε όλα τα επίπεδα, ακόμα και σε αυτά που δεν μ' ενδιαφέρουν, που αποτελεί την εξαίρεση της εξαίρεσης.
Είναι η μόνη σειρά που δεν ταιριάζει στο γούστο μου και την έχω κατατάξει στις κορυφαίες.

Τώρα με το Netflix που κυκλοφορεί τη σειρά του κάθε πικραμένου καλλιτέχνη από κάθε γωνιά της γης, έχει τελειώσει η υπομονή για πειράματα.

Κι όσο διαρκεί η μόδα της ακραίας κοινωνικής ευαισθησίας στον έξω κόσμο, δίνεται άλλο ένα πάτημα για αντίστοιχες παραγωγές που δεν απαιτούν μεγάλα μπάτζετ. Οι σύγχρονες σαπουνόπερες.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
4/10 και πολύ της δίνω.
Είχα σιάξει και ποπ κορν και από τη βαρεμάρα ξέχασα να τα φάω. :roflmao:
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
:rolleyes: και πως γινεται η εξαιρεση οταν δεν της επιτρεψεις να γινει:?:o
Η σειρα δεν ειναι πετυχημενη εαν δεν σε κανει να θες να δεις το επομενο απεγνωσμενα...η συγκεκριμενη (Breaking Bad)εαν δεν με απατα πηρε μπροστα απτο 11ο του 2ου ημουν ετοιμος να την παρατησω ολο το συμπαν μου ελεγε άλλα... εγω δεν το εβλεπα...
Μετα ομως...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Κατάλαβα... και εγώ που νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που την είδε σε τρεις δόσεις! :)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
:rolleyes: και πως γινεται η εξαιρεση οταν δεν της επιτρεψεις να γινει:?:o
Η σειρα δεν ειναι πετυχημενη εαν δεν σε κανει να θες να δεις το επομενο απεγνωσμενα...η συγκεκριμενη (Breaking Bad)εαν δεν με απατα πηρε μπροστα απτο 11ο του 2ου ημουν ετοιμος να την παρατησω ολο το συμπαν μου ελεγε άλλα... εγω δεν το εβλεπα...
Μετα ομως...
Είναι σαν την τρέχουσα μουσική σκηνή. Κυκλοφορούν καθημερινά τόσα πολλά νέα κομμάτια, ακόμα και στο υπο-είδος που γουστάρουμε, που είναι αδύνατο να τα ακούσουμε όλα για να βρούμε το διαμάντι (για μας). Ε ας χάσουμε και μερικά, αν είναι να υποστούμε όλα τα μέτρια στη διάρκεια της έρευνας.

Όσο για το Breaking Bad, είχε δημιουργηθεί τέτοιο hype, ώστε η δεύτερη ή και η τρίτη ευκαιρία ήταν δεδομένες για τους διστακτικούς.

Αυτό βέβαια που παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο είναι το πόσο σινεφίλ είμαστε. Εγώ πλέον είμαι casual θεατής και θέλω εύκολα ελαφρά θεάματα. Μηδενική υπομονή για εμβάθυνση σε χαρακτήρες και πλοκή. Σήμερα το βλέπω αύριο το έχω ξεχάσει. Κι αν δεν μου αρέσει το έχω ξεχάσει στα πρώτα λεπτά. Έχω αρκετά άλλα πράγματα που με ευχαριστούν από το να χάνω τον χρόνο μου με καλλιτεχνικούς πειραματισμούς του σωρού.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.197
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top