Blu-Ray με Ελληνικούς υπότιτλους

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Αν μία στις χίλιες μου δώσουν αυτή την απάντηση που δεν το νομίζω γιατί το hd-dvd έχει λανσαριστεί σε 4 ευρωπαικές χώρες μόνο(Ισπανία,Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία) ούτε καν στην Ιταλία δεν λανσαρίστηκε,σιγά μην έρθει Ελλάδα νωρίτερα......σε αντίθεση με το blu-ray που κυκλοφορεί στην περισσότερες ευρωπαικές χώρες.......εγώ προσωπικά θα αποχαιρετίσω την υψηλή ευκρίνεια για το τρέχον έτος(δεν θα χάσω και πολλά)γιατί δεν έχω πιστωτική για να παραγγέλνω από το εξωτερικό......

Νομίζω χωρίς να παίρνω το μέρος της SONY, πως το Blu ray λανσάρετε πολύ καλύτερα στην ευρωπαική αγορά. Πολύ πιο οργανώμενη η προώθηση του.Αν συνεχίσει έτσι μέχρι τέλος του χρόνου θα υπάρχει ικανόποιητικός αριθμός ταινιών στα καταστήματα. Ενω περίμενα οτι η TOSHIBA θα έμπαινε δυνατά στην ευρώπη.. Είναι αδικία format σαν το HD-DVD να μην έχει την υποστηρίξη που του αξίζει... (απο όσα γνωρίζουμε μέχρι τώρα τουλάχιστον...):smoking:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Νομίζω χωρίς να παίρνω το μέρος της SONY, πως το Blu ray λανσάρετε πολύ καλύτερα στην ευρωπαική αγορά. Πολύ πιο οργανώμενη η προώθηση του.Αν συνεχίσει έτσι μέχρι τέλος του χρόνου θα υπάρχει ικανόποιητικός αριθμός ταινιών στα καταστήματα. Ενω περίμενα οτι η TOSHIBA θα έμπαινε δυνατά στην ευρώπη.. Είναι αδικία format σαν το HD-DVD να μην έχει την υποστηρίξη που του αξίζει... (απο όσα γνωρίζουμε μέχρι τώρα τουλάχιστον...):smoking:
Και εγώ το hd-dvd προτιμούσα σαν φορμά αλλά αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα προς το blu-ray θα καταλήξω....Η Sony φταίει για όλα που δεν φέρνει το 20GB PS3 στην Ευρώπη.....το blu-ray θα επικρατούσε σίγουρα..........
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το θέμα είναι ότι δεν καθορίζουμε εμείς το φορμά που θα επικρατήσει. Αλλά η Αμερική και η Ιαπωνία...
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Και εγώ το hd-dvd προτιμούσα σαν φορμά αλλά αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα προς το blu-ray θα καταλήξω....Η Sony φταίει για όλα που δεν φέρνει το 20GB PS3 Ευρώπη.....το blu-ray θα επικρατούσε σίγουρα..........
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:

Εγώ έχω αρχίσει να αγοράζω BD ταινίες απο τώρα να είμαι έτοιμος... και ήμουν απο τους πρώτους που υποστήριζα το HD-DVD!!
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Το θέμα είναι ότι δεν καθορίζουμε εμείς το φορμά που θα επικρατήσει. Αλλά η Αμερική και η Ιαπωνία...
Ε εντάξει και η Ευρώπη συνολικά παιζει κάποιο ρόλο.

Στην Ιαπωνία νομίζω το Blu-ray έχει ήδη επικρατήσει.
 


Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Μιλάμε για 10 τίτλους ρε παιδιά? ( και απο αυτούς οι 8 μούφες...)
Μακάρι να πήξει η αγορά με hd αλλά μη περιμένετε πολλά...Μόνο sony τίτλους στην αρχή για να υποστηρίξει το ps3..
Eυτυχώς εμένα δεν με νοιάζει για υπότιτλους...Γιατί οι κυκλοφορίες σε Γαλλία-Αγγλία-Γερμανία τους επόμενους 2 μήνες σε hd-dvd και αμερική για bd είναι πάρα πολλές και πολύ καλές..
Στην Ελλάδα το ps3 λανσάρεται και όχι το bd...δυστυχώς...
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Αμερική όμως?? Κατάλαβες γιατί είναι πολύ ρευστά τα πράγματα?? :cool_4:

Nαι σίγουρα δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα, έχει ακομα δρόμο...
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Ε εντάξει και η Ευρώπη συνολικά παιζει κάποιο ρόλο.

Στην Ιαπωνία νομίζω το Blu-ray έχει ήδη επικρατήσει.
Συμφωνώ και Αμερική κατά το καλοκαίρι που θα βγεί το Sony BDP-S300 των 600$ όλα θα τελιώσουν για το <άμοιρο> το hd-dvd......Και όσο αφορά την Ελλάδα η οποία είναι μικρή αγορά μέχρι να κυκλοφορίσει το hd-dvd στις αρχές του 2008 οι ελάχιστοι που ενδιαφέρονται για high def θα έχουν στραφεί προς το blu-ray.....:prof:
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Αμερική όμως?? Κατάλαβες γιατί είναι πολύ ρευστά τα πράγματα?? :cool_4:
Αυτή τη στιγμή το Blu-ray έχει άνοδο και το HD-DVD μένει στάσιμο (κυρίως λόγο έλλειψης τίτλων). Για τους επόμενους δυο μήνες τα πράγματα μάλλον θα συνεχίσουν όπως έχουν τώρα. Μετά απο αυτό βλέπουμε πως θα εξελιχθούν.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

γιατί δεν έχω πιστωτική για να παραγγέλνω από το εξωτερικό......
Ίσως εννοείς κάτι άλλο, αλλά γενικά μπορείς να παραγγείλεις μέσο internet από όπου δέχονται visa ,με μια απλή cashcard και λογαριασμό σε τράπεζα.
(πχ την κάρτα ανάληψης visa electron της alpha bank)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Ίσως εννοείς κάτι άλλο, αλλά γενικά μπορείς να παραγγείλεις μέσο internet από όπου δέχονται visa ,με μια απλή cashcard και λογαριασμό σε τράπεζα.
(πχ την κάρτα ανάληψης visa electron της alpha bank)
Thanks:bravo:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

To Big Fish & Vertical Limit είναι ταινιες της Sony Pictures.
Καμια ταινία της Disney η οποιοδήποτε αλλού στούντιο ( εκτος της Universal με το King Kong) δεν εχει βγάλει τίτλο HD με ελληνικούς υπότιτλους.
Δίκιο έχεις, λάθος μου.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Και εγώ το hd-dvd προτιμούσα σαν φορμά αλλά αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα προς το blu-ray θα καταλήξω....Η Sony φταίει για όλα που δεν φέρνει το 20GB PS3 στην Ευρώπη.....το blu-ray θα επικρατούσε σίγουρα..........
:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
Λογικά το 20GB PS3 που ήδη παράγεται σε μικρά νούμερα θα καταργηθεί σιγά σιγά ακόμα και στις αγορές που υπάρχει, πόσο μάλλον να έρθει στην Ευρώπη. Η SONY χάνει περισσότερα από την παραγωγή του σε σχέση με το 60 GB. Αν είναι έξυπνη και της το επιτρέπει η κατάσταση - άυξηση παραγωγής, μείωση κόστους, πωλήσεις software - θα ρίξει την τιμή του 60GB στα 499$ (560€ για την Ελλάδα :crazy_1: ) καταργώντας ταυτόχρονα το 20GB.

Το θέμα είναι ότι δεν καθορίζουμε εμείς το φορμά που θα επικρατήσει. Αλλά η Αμερική και η Ιαπωνία...
Η Ιαπωνία (όπου πράγματι το BD έχει ένα ποσοστό γύρω στο 95% αλλά φαντάζομαι πως συνολικά η αγορά είναι ακόμη πολύ μικρή) δεν νομίζω ότι παίζει τρομερό ρόλο - καμία σχέση με τα παιχνίδια. Το HD-DVD έχει ρίξει όλη του την έμφαση στην Αμερική θεωρώντας ότι τα πάντα θα κριθούν εκεί. Θα δείξει αν έχουν δίκιο, πάντως η ανηφόρα που έχει να τραβήξει στην Ευρώπη μετά την έξοδο του PS3 θα είναι πολύ μεγαλύτερη σε σχέση με την Αμερική (που ούτε και εκεί τα πάει καλά τον τελευταίο καιρό.)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Λογικά το 20GB PS3 που ήδη παράγεται σε μικρά νούμερα θα καταργηθεί σιγά σιγά ακόμα και στις αγορές που υπάρχει, πόσο μάλλον να έρθει στην Ευρώπη. Η SONY χάνει περισσότερα από την παραγωγή του σε σχέση με το 60 GB. Αν είναι έξυπνη και της το επιτρέπει η κατάσταση - άυξηση παραγωγής, μείωση κόστους, πωλήσεις software - θα ρίξει την τιμή του 60GB στα 499$ (560€ για την Ελλάδα :crazy_1: ) καταργώντας ταυτόχρονα το 20GB. quote]

Εγώ πάντως λέω ότι με βάση τα δεδομένα του PSP που κυκλοφόρησε στην αρχή μόνο το Value Pack και το Base Pack ακολούθησε 5-6 μήνες αργότερα στην Ευρώπη το ίδιο θα γίνει και με το 20GB PS3......(το ελπίζω).
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Ρε blizard,έστειλα e-mail στο Axelmusic.com για να δω αν δέχονται τη Visa Electron που μου είπες και η απαντησή τους ήταν αρνητική.......Δέχονται μόνο πιστωτικές και όχι χρεωστικές κάρτες.....αν ήταν έτσι θα δέχονταν και τη Maestro Debit της Eurobank που ήδη έχω......
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

Ρε blizard,έστειλα e-mail στο Axelmusic.com για να δω αν δέχονται τη Visa Electron που μου είπες και η απαντησή τους ήταν αρνητική.......Δέχονται μόνο πιστωτικές και όχι χρεωστικές κάρτες.....αν ήταν έτσι θα δέχονταν και τη Maestro Debit της Eurobank που ήδη έχω......
Δεν θα ξέρουν ... απλά την δηλώνεις στο site σαν κανονική visa και δουλεύει , φτάνει να έχεις τα λεφτά στο λογαριασμό.
Πρέπει να έχω δοκιμάσει σε πάνω από 20 site και μόνο ένα δεν την δέχτηκε .
(χωρίς το σήμα electron, πάντα σαν visa)

Σε κάθε περίπτωση το axel-music δέχεται και paypal , οπότε βάζεις εκεί την κάρτα (δουλεύει) και αγοράζεις έτσι , πιο ασφαλές είναι.

ΥΓ
Ασχετο, αλλά για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια στις συναλαγές, ανοίγεις δεύτερο λογαριασμό στην alpha, και μεταφέρεις το ποσό που θές επιτόπου και δωρεάν μέσο alpha banking σε αυτόν με την visaelectron.
(έχουν και ένα μπρελοκάκι που βγάζει ένα αριθμό για κάθε συναλλαγή του e-banking, και πραγματικά δεν μπορούν να σου κάνει κανείς τίποτα, ακόμα και αν ξέρει όλους τους κωδικούς και αριθμούς της κάρτας σου)
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!

ΥΓ
Σε κάθε περίπτωση το axel-music δέχεται και paypal , οπότε βάζεις εκεί την κάρτα (δουλεύει) και αγοράζεις έτσι , πιο ασφαλές είναι.
Αυτό μου απάντησαν.............................................................

Hi John,

Unfortunately we do not support Visa Electron. However you can use Pay Pal,
where you can use all kinds of cards including Visa Electron.

:o)
Mette,
Team AxelMusic
.........................................................................................
Πώς δουλεύει το paypal??????
Δηλαδή θα μπορώ να χρησιμοποιήσω και τη Maestro Debit μου(χρεωστική είναι όχι πιστωτική δηλαδή δεν έχει τα 3 νουμεράκια κάτω από τη γραμμή της υπογραφής)????????
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Ανοίγεις ένα λογαριασμό εκεί και δίνεις μια κάρτα ... αυτό την θυμάται και δεν την γράφεις συνεχώς.

Μετά πας στο axel ή στο ebay , πατάς πληρωμή με paypal, σε βάζει αυτό να κάνεις login στο paypal και να δεχτείς την χρέωση, και παίρνουν τα λεφτά τους επιτόπου από την paypal.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top