Bondology...

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
εγω θα γίνω βαρετός και θα πώ το σύνηθες.Ο Κοννερυ δεν ηταν απλα ο καλύτερος Μπόντ,ηταν ο μόνος Μπόντ.Με την εννοια ότι ο Μπόντ ηταν ενας ψυχροπολεμικός ηρωας της δεκαετιας του 60 εκει δρούσε και εκει ανήκε,οποια άλλη εποχή να βαλεις τον Μπόντ απλα είναι εκτός εποχής.Και η εποχή ηταν όλα ,μαζι,και τα γκατζετ,τα κουστούμια του και η μοδα της εποχής και όλα.Μεχρι και οι γυναίκες και πώς ηταν ντυμένες και χτενισμένες,και φυσικα τα αυτοκίνητα.
Το καλύτερο Μποντ είναι φυσικά ο Χρυσοδάκτυλος,είναι η ταινία που και μόνο αυτη αν εχεις δει ,εχεις δει περιπου τα παντα που έχουν να κάνουν με το θρύλο του Μπόντ.Την ειχα δει πιτσιρικας,σε ηλικια περιπου 8 ετων ,τραβολογουσα τον ΄πατέρα μου σε καποιο σινεμά στα Πατήσια αν θυμαμαι καλά,δεδομένου ότι ηταν φυσικα τοτε 1968-69 ηδη παλια ταινια.Νομίζω ότι ηταν Ακαταλληλο,αλλα με αφησαν μεσα λογω γονέως.Θυμαμαι ότι εφυγα από το σιτνεμα,αποσβωλομένος.Πραγματικα ,τι ωραία θαταν αν μπορουσα να χάσω κάθε μνήμη της ταινίας και να την ξαναδώ πρωτη φορά παλι!!!:)
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Aγαπημενος James Bond o Koννερυ.Ανετος , δυναμικος,ενας πραγματικος πλειμποι με διαπεραστικη ματια και το τσιγαρο στραβα στο στομα :D
Πιο ατσακαλωτος φλωροαριστοκρατικοχαβαλες Bond ο Μουρ.Δεν θα μου εκανε εντυπωση αν στους κακους εκανε δαχτυλο οπως ο Μπιν
Πιο στυλατος Βοnd ο Μπροσναν.Κομψος , δυναμικος αλλα ανθρωπινος , με την προφορα του με τα ολα του.Πραγματικος τζεντλεμαν .
Πιο ξυλαγγουρο ο Νταλτον.
Aδικημενος Bond ο Λαζενμπυ .Εκανε σε μια ταινια ολα οσα δεν εκαναν οι υπολοιποι (κοιμηθηκε με αρκετες , φορεσε δαντελες και κιλτ για χαρη της αυτου μεγαλειοτητος, παντρευτηκε) αλλα εμεινε στην αφανεια
Πιο μπρουταλ Βond ο Κρεγκ.Επιτελους , ενας αυθαδης που δεν θα δισταζε να αντιμιλησει με γλωσσα λιμανιου στον Μ :D
Το βραβειο του καλυτερου Bond το δινω, τιμης ενεκεν , στον πιο φινετσατο , στον σερ Nτειβιντ Νιβεν .Και ενα δευτερο για την συνολικη του προσφορα στον κινηματογραφο


Το πιο γοητευτικο ξανθο bond girl η Lois Chiles ( holly goodhead )
Το πιο γοητευτικο μελαχρινο bond girl η Carole Bouquet ( Μelina Havelock)
To πιο sexy bond girl η Talisa Soto (Lupe )
Tα πιο εντυπωσιακα ματια η Εva Green
H πιο εντυπωσιακη μελαχροινη παρουσια η Catherina Murino
Η πιο εντυπωσιακη ξανθη παρουσια η Stacey Suttton

all time classic :Sophie Marceau

Kαλυτερος κακος ο Σαγονιας

Μοναδικο αυτοκινητο : Aston Martin (οδηγουσε και αλλα ?) :p
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top