Bryston Middle T Active Loudspeaker System («SoundstageΗiFi» 1-12-2018)

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.217
Reaction score
26.978
Για όσους έχουν παθητικά διλήμματα εναντίον ενεργών, συνιστώ να προσέξουν την 3η πρόταση της Εισαγωγής.
https://www.soundstagehifi.com/inde...27-bryston-middle-t-active-loudspeaker-system
Εγώ πάντως τα ονειρεύομαι με 4 τελικούς Bryston (δύο 7B³ για τα μπάσα και δύο 4B³ για μεσαία και πρίμα. Ή, μην είναι καλύτερα, με δύο μονομπλόκ W4S ή NCORE για τα μπάσα και δύο BENCHMARK AHB2 για μεσαία και πρίμα.

Έχω και μια ερώτηση γενικότερου ενδιαφέροντος, αν ήθελε κανείς να πει τη γνώμη του. Πώς να συγκρίνεται, έστω εντελώς θεωρητικά τώρα, άραγε το σύστημα αυτό (υπάρχει και μεγαλύτερο, το Model T) με τα Κιι3+ΒΧΤ??



 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.360
Reaction score
79.412
Η γνώμη μου είναι (χωρίς χειροπιαστά δεδομένα) πως θα παίζει εξαιρετικά.
Η διαφορά με το Kii+bxt είναι πως το Kii+Bxt πηγαίνει πιο χαμηλά απο τα δυο οκτα-ιντσα του Bryston , ειναι καλύτερο σε οικιακούς χώρους και λίγο ακριβότερο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.336
Πώς να συγκρίνεται, έστω εντελώς θεωρητικά τώρα, άραγε το σύστημα αυτό (υπάρχει και μεγαλύτερο, το Model T) με τα Κιι3+ΒΧΤ??
Δεν συγκρίνεται.
Αυτό είναι ένα ηχείο.
Το άλλο είναι ηχείο και σαμπ.

Κανένα ηχείο χωρίς σαμπ, δε συγκρίνεται με ηχείο που διαθέτει σαμπ. Αλλάζει κατηγορία το άκουσμα.
 


Μηνύματα
112
Reaction score
127
Axiom Audio. :thumbsup:
Η γνώμη μου είναι (χωρίς χειροπιαστά δεδομένα) πως θα παίζει εξαιρετικά.
Η διαφορά με το Kii+bxt είναι πως το Kii+Bxt πηγαίνει πιο χαμηλά απο τα δυο οκτα-ιντσα του Bryston , ειναι καλύτερο σε οικιακούς χώρους και λίγο ακριβότερο.
U in
 


Μηνύματα
112
Reaction score
127
Καλησπερα.Είμαι ο Κλέων.Ενδιαφέρομαι για ενεργά κ έπεσα πάνω στο σχόλιο για τα ενεργά της μπριστον.Είναι είδηση ρε παιδιά αυτο,κ το κλείσατε σε μια σελιδα;Είναι κρίμα τέτοιο νέο να πάει άπατο.Γράψτε σας παρακαλώ όσο πιο εκτενώς μπορειται.Σας ευχαριστούμε όλοι οι ενεργοιιιιιιι
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.360
Reaction score
79.412
Υπάρχει κάτι νεώτερο; Έγιναν κάπου μετρήσεις; Το έφερε ο αντιπρόσωπος;
 




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.607
Reaction score
27.951
2015

 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.360
Reaction score
79.412
2015

Η παθητική έκδοση.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.687
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top