CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Μηνύματα
159
Reaction score
1
Ο συνδιασμος αυτων των δυο ειναι δραματικος ,ο ηχος ειναι αχρωμος ,αοσμος ,αγευστος . Εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να κανω ,τι πρεπει ν αλλαξω ?
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Καλα με ποιο σκεπτικο - ποιος σου προτεινε τον παραπανω συνδοιασμο;
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Δεν ξέρω τι εννοείς άχρωμος, άοσμος - εγώ πάντως στο συγκεκριμένο συνδυασμό θα κότσαρα δύο ασημένια interconnect και καλώδια ηχείων...Εγώ αυτά...;)
Άμα θες χρώμα καλώδια από χρυσό..;)
 


Μηνύματα
159
Reaction score
1
Re: Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Καλα με ποιο σκεπτικο - ποιος σου προτεινε τον παραπανω συνδοιασμο;
Κανεις δεν μου το προτεινε εγω εκανα το λαθος εγω θα πληρωσω το λαθος ,τι να κανω , που λενε με τα λεφτα μου μαμο και την .......
Τωρα παιδια τι με συμβουλευετε ? τι ν αλλαξω ? ακουω πολυ κλασσικη σε χαμηλες εντασεις ,οχι μπουμ .
 

Μηνύματα
159
Reaction score
1
Δεν ξέρω τι εννοείς άχρωμος, άοσμος - εγώ πάντως στο συγκεκριμένο συνδυασμό θα κότσαρα δύο ασημένια interconnect και καλώδια ηχείων...Εγώ αυτά...;)
Άμα θες χρώμα καλώδια από χρυσό..;)
Που μπορω να βρω καλωδια απο χρυσο ?
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Ο συνδιασμος αυτων των δυο ειναι δραματικος ,ο ηχος ειναι αχρωμος ,αοσμος ,αγευστος . Εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να κανω ,τι πρεπει ν αλλαξω ?
εγω θα αλλαζα τα ηχεια καταρχην ...
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

ξεκινα με αυτο που σου λεει ο Μιχαλης, δηλ. με ασημενια ιντερκονεκτς, αν θες να βελτιωσεις την καθαροτητα και την αναλυση - αλλα για πες μας ποιους ακριβως τομεις θελεις να βελτιωσειες
 


Μηνύματα
159
Reaction score
1
Re: Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

ξεκινα με αυτο που σου λεει ο Μιχαλης, δηλ. με ασημενια ιντερκονεκτς, αν θες να βελτιωσεις την καθαροτητα και την αναλυση - αλλα για πες μας ποιους ακριβως τομεις θελεις να βελτιωσειες
Τη μεσαια περιοχη και τα μπασα .
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

αν δεν εχεις προβλημα καθαροτητας ψηλα και θες περισσοτερο ογκο στα μεσαια και χαμηλα, δοκιμασε το VDH THE SECOND, αν θες και επιπλεον καθαροτητα ψηλα, δοκιμασε το VDH INTEGRATION.
 

Μηνύματα
159
Reaction score
1
Re: Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

αν δεν εχεις προβλημα καθαροτητας ψηλα και θες περισσοτερο ογκο στα μεσαια και χαμηλα, δοκιμασε το VDH THE SECOND, αν θες και επιπλεον καθαροτητα ψηλα, δοκιμασε το VDH INTEGRATION.
Τωρα για interconect και για τα ηχεια εχω τα Μοgami .
 



Μηνύματα
402
Reaction score
2
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Στην περίπτωση του φίλου μας, δε φταίνε τα καλώδια ή το οποιοδήποτε ματζούνι, είναι λάθος ο συνδυασμός.
Το μόνο που θα καταφέρει να κερδίσει με την αγορά καλωδίων είναι... επιπλέον μήκος για άπλωμα των ρούχων του στο στέγνωμα :)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Ο συνδιασμος αυτων των δυο ειναι δραματικος ,ο ηχος ειναι αχρωμος ,αοσμος ,αγευστος . Εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να κανω ,τι πρεπει ν αλλαξω ?
Το SP100 είναι ένα ηχείο με πολύ αξιόλογες ηχητικές αρετές, έχει αληθοφανή μεσαία και πολύ καλά πρίμα, αλλά στα μπάσα "μπερδεύει" εύκολα επειδή έχει "ζωντανή" καμπίνα. Πούλησέ τα και πάρε 802D.
 


Μηνύματα
159
Reaction score
1
Re: Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Το SP100 είναι ένα ηχείο με πολύ αξιόλογες ηχητικές αρετές, έχει αληθοφανή μεσαία και πολύ καλά πρίμα, αλλά στα μπάσα "μπερδεύει" εύκολα επειδή έχει "ζωντανή" καμπίνα. Πούλησέ τα και πάρε 802D.
Για να οδηγησω τα 802 θα θελω μια ηλεκτροκοληση να τα οδηγησω .
 

Μηνύματα
159
Reaction score
1
Σκεφτομαι ενα ηχειο με περισσοτερο μεσαια περιοχη ,να εχει σωμα, ακουω πολυ ατμοσφαιρικη μουσικη με φωνες .
Σκεφτομαι για τα καινουργια summit x ,ακουω σε χαμηλες εντασεις ,φοβαμαι ομως οτι ο ηχος των summit x μηπως ακουγεται μηχανικος η κανω λαθος.
Τους CARY CAD 805AE δεν τους αλλαζω ειναι καλα μηχανακια .
Εχω ενα χορο πλατος 4.00μ και βαθος 10,00μ.
 

Μηνύματα
159
Reaction score
1
Re: Απάντηση: CARY CAD 805AE με Spendor SP100

Στην περίπτωση του φίλου μας, δε φταίνε τα καλώδια ή το οποιοδήποτε ματζούνι, είναι λάθος ο συνδυασμός.
Το μόνο που θα καταφέρει να κερδίσει με την αγορά καλωδίων είναι... επιπλέον μήκος για άπλωμα των ρούχων του στο στέγνωμα :)
Εχεις δικιο φιλε μου !!
Εσυ τι μου προτεινεις ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.934
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top