Casablanca

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Κυριακή Βράδυ,

Νοικιάζω για πρώτη φορά στη ζωή μου μια ταινία που απέφευγα για λόγους που ούτε εγώ γνωρίζω...... :roll:

Casablanca....

Κατεβάζω το πανί, ανάβω το προβολέα, βάζω κρασάκι και ανοίγω ελαφρά τις κουρτίνες του μπαλκονιού για να φυσάει λίγο αέρας (δεν μου πήγαινε να βάλω A/C).... Παίρνω αγκαλιά το έτερον ήμιση (που ούτε αυτή το είχε δει) και ...... PLAY.

Κυρίες και κύριοι έπαθα πλάκα. Κάτι τέτοιες στιγμές απολαμβάνω τη μαγεία του προβολέα.....

Ένιωσα σαν να ζούσα τη ταινία. Ο μονοφωνικός ήχος και το μέτριο 4χ3 δεν με πείραξαν ούτε στο ελάχιστο.....

Απόλαυσα μια κλασσική ταινία για πρώτη φορά και μπήκα τελείως στο κλίμα της..... :!: :!: :!:


Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει super duper extra special edition ??? (Με Ελληνικούς υπότιτλους κατά προτίμηση ώστε να καλέσω και τους γονείς μου να το απολαύσουν.....)
 


Μηνύματα
47
Reaction score
0
περισυ τον Αυγουστο βγηκε μια καταπληκτικη εκδοση σε region 1.Δυο δισκοι με οτι μπορεις να φανταστεις(ακομα και την carrotblanca με τον bugs bunny ειχαν).Λιγους μηνες μετα την ειδα στα βιντεοκλαμπ αλλα δεν την πηρα επειδη ειχα την r1 ετσι δεν μπορω να σου πω αν ηταν ενας η δυο δισκοι.Προσεξε-υπαρχει και η παλια εκδοση με μαυρο εξωφυλλο χωρις καθολου εξτρα
 

Μηνύματα
64
Reaction score
0
Έχουν κυκλοφορήσει επίσης οι εκδόσεις:

Humphrey Bogart Classics: Vol 1 - Casablanca / High Sierra / Dark
Passage
Studio: Warner Home Video
DVD Release Date: February 9, 2004
Run Time: 296 minutes
Edition Details:
• Region 2 encoding (Europe, Japan, South Africa and the Middle East including Egypt). Read more about DVD formats.
• Black & White, PAL
• Number of discs: 3

διαθέσιμη στο Amazon αλλά δεν νομίζω να διαθέτει ελληνικούς υπότιτλους κοστίζει όμως σχεδόν διπλάσια από την παρακάτω:

Casablanca -- Two Disc Special Edition [1942]

Release Information:
Studio: Warner Home Video
DVD Release Date: February 9, 2004
Run Time: 98 minutes
Edition Details:
• Region 2 encoding (Europe, Japan, South Africa and the Middle East including Egypt). Read more about DVD formats.
• Box set, Black & White, PAL, Special Edition
• Number of discs: 2
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top