COLIN DIRT 2

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Απάντηση: COLIN DIRT 2

Το πήρα bundled με την κάρτα 5870 της ATI που υποστηρίζει DX11 σε hardware και επίσης το δώρισα (50€) σε φίλο μέσω του steam για να στήνουμε δικτυακές κόντρες. Πολύ ωραία αλλά μόλις τότε κατάλαβα την απάτη! Αφού πληρώθηκε και στήθηκε, τότε ανακάλυψα ότι το games for windows live με το οποίο συνεργάζεται αποκλειστικά το παιχνίδι για να τρέξει, ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΛΛΑΔΑ!!! Δηλαδή no online gaming, no progress, no auto save! Κάθε φορά που παίζω το παιχνίδι, πρέπει να το ξεκινάω από την αρχή!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;

Πόσο μ...ς μας θεωρούν η Microsoft και οι συνεργάτες της και εν έτη 2010, δεν έχει μπει στον κόπο να παρέχει υπηρεσίες, που ούτως ή άλλως χρεώνει, στην ψωροκώσταινα;;;

Να το βράσω το παιχνίδι!
Ετσι την πάτησα και εγώ .το πρόβλημα θα λυνοταν με καινούργιο account σε χωρα που υποστηρίζεται αλλα codemasters και microsoft κανουν το κοροιδο και δεν ξεμπλοκαρουν το key
απο τον λογαριασμο που δεν μπορει να χρησιμοποιηθει. ετσι δεν εχω multiplayer.
παντως μπορεις να κανεις GFWL offline account και να σωζεις την προοδο.
 

Μηνύματα
220
Reaction score
0
Απάντηση: COLIN DIRT 2

Είχα ήδη διαβάσει για το offline account αλλά εγώ το πήρα για multiplayer. Εκεί είναι όλα τα λεφτά! Άσε που το πλήρωσα για δώρο σε έναν φίλο για να παίζουμε δικτυακά.

Παραμένω σε πίστες με το GTR EVO

Η κάρτα γραφικών μου είναι η ATI 5870 και πρέπει να ομολογήσω ότι φυσάει σε 720p projector. Φυσικά βοηθάει και η ανάλυση που στα 1280Χ720 δεν είναι δα και πολύ μεγάλη
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: COLIN DIRT 2

Είχα ήδη διαβάσει για το offline account αλλά εγώ το πήρα για multiplayer. Εκεί είναι όλα τα λεφτά! Άσε που το πλήρωσα για δώρο σε έναν φίλο για να παίζουμε δικτυακά.

Παραμένω σε πίστες με το GTR EVO

Η κάρτα γραφικών μου είναι η ATI 5870 και πρέπει να ομολογήσω ότι φυσάει σε 720p projector. Φυσικά βοηθάει και η ανάλυση που στα 1280Χ720 δεν είναι δα και πολύ μεγάλη
Aυτη ηταν η φαση ...αλλα τι να κανουμε..!!!!!!:133:

Δεν εχεις προβολι 1080...?
 


Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: COLIN DIRT 2

:116:

οχι ρε...

Τα παιχνιδια ειναι μεχρι 2560χ1600....:133:
Και για να παιξεις σε τετοιες αναλυσεις καλα... δλδ οπως θελω εγω....πρεπει να εχεις pc + περιφερειακα ενα 10ρικο...

Στις ταινιες εχουμε μεινει πισω...:112:

Xaxa καλως ήρθες στον κόσμο των PC!

Έχω μονιτορ 30" με 2560χ1600 και το τελευταίο που εφτιαξα είχε δυο 4870Χ2 υδροψυκτες που μόνες τους είχαν κοστίσει 1200 Ευρώ με τα μπλόκια για την υδρόψυξη.

Αυτό που είπες για τα 10,000 χιλιάρικα άσε το έχω ζήσει και έχω φάει το κράξιμο της αρκούδας. Δεν φαντάζεσαι πόσα μου έχουν φύγει σε PC μέχρι να αλλάξω χόμπι και να το γυρίσω σε Home Cinema.


Ζω για την ημέρα που θα πάρω 4Κ προβολικό!
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: Απάντηση: COLIN DIRT 2

Xaxa καλως ήρθες στον κόσμο των PC!

Έχω μονιτορ 30" με 2560χ1600 και το τελευταίο που εφτιαξα είχε δυο 4870Χ2 υδροψυκτες που μόνες τους είχαν κοστίσει 1200 Ευρώ με τα μπλόκια για την υδρόψυξη.

Αυτό που είπες για τα 10,000 χιλιάρικα άσε το έχω ζήσει και έχω φάει το κράξιμο της αρκούδας. Δεν φαντάζεσαι πόσα μου έχουν φύγει σε PC μέχρι να αλλάξω χόμπι και να το γυρίσω σε Home Cinema.


Ζω για την ημέρα που θα πάρω 4Κ προβολικό!
Καλως ηρθες στον κοσμο του home cinema...:116:

Mεχρι να ερθει ο 4κ παρε 2χ5870 να δεις το φως σου...
η 4870 εχει μεινει πισω αρκετα....

Και αν διαθετης παρε 2χ5970 αφου παιζεις σε 2560χ1600 ....μιας και σε αυτη την αναλυση δινει τα συν η καρτα αυτη.....
Μια 5970 δεν λεει.....
Και δεν χρειαζονται ενα καρο ψυξη...:116:
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Μα τώρα δεν παίζω γιατί δεν ξέρω ψιλοβαριέμαι αλλά το μικρόβιο υπάρχει.

Οι δύο 4870Χ2 παίζουν τα πάντα στο φουλ στα 2560Χ1600 και από την 5870 είναι πιο γρήγορες ειδικά δύο μαζί. Όταν βγουν τα DX11 παιχνίδια με το tesselation που είναι και το βασικό εφέ που θα αξίζει (και όχι για 1-2 παιχνίδια) τότε τις αλλάζει κάποιος γιατί αλλιώς κάνει μια τρύπα στο νερό.


Οι 5970 φίλε δυστυχώς έχουν κάποιο σχεδιαστικό πρόβλημα για εμάς τους overclockers και τρέχουν σε ταχύτητες 5850 αντί για αυτές τις 5870 με αποτέλεσμα δυο 5870 (ακριβότερες μεν) να είναι γρηφορότερες.

Δυστυχώς τα VRMs της αν και top quality they don't cut it για overclocking έτσι η ΜΟΝΗ χρήση τους για εμένα θα ήταν δυο 5970.

Αργότερα φαντάζομαι πως κάποιος OEM θα βάλει το χεράκι του και θα βγάλει ένα ανασχεδιασμένο PCB και ίσως εκεί η κάρτα πετάξει όπως πρέπει. Για τώρα όμως σε σχέση με το τι έκανε η 4870Χ2 ανάλογα με την 4870 δεν μου κάνει.

Έχε επίσης υπ'οψιν σου ότι Ιανουάριο - Φεβρουάριο περιμένουμε και το Fermi (Enter Nvidia new toy) και μάλλον σε αυτό το γύρο με βλέπω για εκεί αν όντως είναι αυτό που περιμένουμε μιας και έχει και υποστήριξη για Physics X (1-2-3-4 κάρτες NV για γραφικά και μια αποκλειστικά για physics).


Κεφάλα μου, όταν θα τελειώσω το custom case που κατασκευάζω μόνος μου με 3 τετραπλά ψυγεία (32 ανεμιστήρες 120mm ή 24 120 και 8 140mm) και τρία ξεχωριστά water cooling loops (CPU, GPU, MB) τοτε θα επιλέξω και το Hardware και παίζει να μπω και σε phase change (-100C cooling) ή cilled watercooling όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά πρέπει να κάνω κάτι οριακό. Αυτά δεν τα αγοράζεις ακριβώς έτοιμα όμως και π.χ. για το phase change θες ένα 9000 BTU air condition που του ξηλώνεις τον κομπρέσορα και αρχίζεις τις μόντες.

Τα απλά PC πλέον τα βαρέθηκα και τα βλέπω ως εργαλεία γιατί τελικά μου αρέσει να σκαλίζω πιο πολύ από το να παίζω.

Τέλος καλώς η κακώς με το που βάλεις το PC στον Projector στις 130" (ή το PS3 και το XBOX360 - ναι έχω και αυτά) η αίσθηση είναι άλλη. Σίγουρα τα γραφικά είναι πίσω και μου τη δίνουν αλλά η αίσθηση με το ηχοσύστημα και τη μεγάλη οθόνη καθώς και τον καναπέ.........


Η επανάσταση και το πραγματικά high-end gaming θα έρθει με τους 4K προτζέκτορες και το 3D! Τότε θα είναι αλλού. Αλλά μετά από 18 χρόνια gaming αυτή τη στιγμή νιώθω ότι έχουμε κολήσει και θέλω:

- Καλύτερα Physics
- Πραγματικό ΑΙ
- Και επιτέλους σενάρια της προκοπής και στα παιχνίδια (όχι ότι στις ταινίες η κατάστασ είναι καλή εδώ).


Αυτά
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.826
Reaction score
95.133
Απάντηση: Re: COLIN DIRT 2

όταν θα τελειώσω το custom case που κατασκευάζω μόνος μου με 3 τετραπλά ψυγεία (32 ανεμιστήρες 120mm ή 24 120 και 8 140mm) και τρία ξεχωριστά water cooling loops (CPU, GPU, MB) τοτε θα επιλέξω και το Hardware και παίζει να μπω και σε phase change (-100C cooling) ή cilled watercooling όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά πρέπει να κάνω κάτι οριακό. Αυτά δεν τα αγοράζεις ακριβώς έτοιμα όμως και π.χ. για το phase change θες ένα 9000 BTU air condition που του ξηλώνεις τον κομπρέσορα και αρχίζεις τις μόντες.
:111::111::111: :137:
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: COLIN DIRT 2

Τα απλά PC πλέον τα βαρέθηκα και τα βλέπω ως εργαλεία γιατί τελικά μου αρέσει να σκαλίζω πιο πολύ από το να παίζω.

Τέλος καλώς η κακώς με το που βάλεις το PC στον Projector στις 130" (ή το PS3 και το XBOX360 - ναι έχω και αυτά) η αίσθηση είναι άλλη. Σίγουρα τα γραφικά είναι πίσω και μου τη δίνουν αλλά η αίσθηση με το ηχοσύστημα και τη μεγάλη οθόνη καθώς και τον καναπέ.........


Η επανάσταση και το πραγματικά high-end gaming θα έρθει με τους 4K προτζέκτορες και το 3D! Τότε θα είναι αλλού. Αλλά μετά από 18 χρόνια gaming αυτή τη στιγμή νιώθω ότι έχουμε κολήσει και θέλω:

- Καλύτερα Physics
- Πραγματικό ΑΙ
- Και επιτέλους σενάρια της προκοπής και στα παιχνίδια (όχι ότι στις ταινίες η κατάστασ είναι καλή εδώ).


Αυτά
Ειμαι μαζι σου.....!!!!! τρελε.....:137:
 



Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: COLIN DIRT 2

δωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 


Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Λοιπόν κάποια στιγμή θα ανοίξω ένα νήμα για case modding και θα ανεβάσω τις πρώτες φώτο με το project αλλά θα το πλακώσω σε 2-3 μήνες γιατί τώρα με έχουν "στεγνωσει" κάτι αγορές για το Home Cinema και δεν θέλω να ανοίξω μέτωπα. Ευτυχώς έχω όλα τα εργαλεία (πριόνια ηλεκτρικά, ρουτερς, τρυπάνια, τριβία, σέγες, κομπρεσερ και άλλα) που τα έχω μαζέψει με κόπο τα τελευταία χρόνια. Αναμονή χωρίς χρέωση και ελπίζω να κατασκευάσω το ultimate τέρας!
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: COLIN DIRT 2

με έχουν "στεγνωσει" κάτι αγορές για το Home Cinema
Kαλως ηρθες στο home cinema....:116::116::116:

Κουραγιο....σιγα-σιγα...

Κοιτα αυτο που σου ειχα πει για τον φακο....
Με τετοιο πραγμα σταματας να ψαχνεσαι πλεον....

Ολα θελουν λεφτα ρε παιδι μου..!!!
Τι κακο και αυτο.....!!

Στα παιχνιδια προβαλεις 16/9....
Εχεις masking η οχι..?
3.30m ειναι η 235/1 οθονη..?
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Στα παιχνίδια 16/9

Masking όχι αλλά σκέφτομαι κάτι

Δυστυχώς όλα θέλουν λεφτά ρε γαμ....
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.751
Μηνύματα
2.874.711
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top