[color=red]Μην ακούτε μουσική...[/color]

Μηνύματα
559
Reaction score
1
...αυτή την περίοδο γιατί μπορεί να αποβεί μοιραίο για τα μηχανήματα σας.

ο λόγος είναι η τρομερή αστάθεια του ρεύματος της Δ.Ε.Η. στο λεκανοπέδιο της Αττικής.

Μίλησα με άνθρωπο μέσα από την Δ.Ε.Η. και μου είπε πως οι ξαφνικές βυθίσεις της τάσεως οφείλονται στην πολύ υψηλή υγρασία που επηρεάζει αρνητικά τους υποσταθμούς, αλλά και στις ανάγκες αναβάθμισης του δικτύου μετά την προσθήκη όλων αυτών των ρευματοβόρων εστιών στην πόλη, όπως π.χ. ο προαστιακός, το μετρό, τα νέα στάδια κλπ. κλπ.

Αν όντως αυτά ισχύουν, τότε θα πρέπει να μείνουμε χωρίς μουσική για αρκετό καιρό ...εκτός αν υπάρχει κανείς που να μας προτείνει μια αξιόπιστη και φθηνή λύση προστασίας των μηχανημάτων μας, χωρίς όμως να μας χαλάσει τον ήχο.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
...

Μιας και από ότι ακούω οι καλοί σταθεροποιητές έχουν 2-3 και άνω χιλιαρικάκια προτείνω την οριστική λύση στο πρόβλημά σας:

Μετακομίστε εκτός Αθηνών asap :lol:


P.S. Μη τυχόν και μου μαζευτείτε όλοι στη Θεσσαλονίκη και έχουμε τα ίδια... Άντε μπράβο :wink:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Πάντως και στην Κατερίνη, εδώ και 3-4 μήνες, ΚΑΘΕ βράδυ γίνονται μικροδιακοπές. Αυτό μου κόστισε ήδη ένα καμμένο τροφοδοτικό pc, μια motherboard και ένα επεξεργαστή.

Άντε όμως να πας στην ΔΕΗ και να ζητήσεις αποζημίωση...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
....

Ας μας πει κάποιος που στον κόρακα έχει σωστό ρεύμα στο elada?

Στη Κύπρο ίσως?
Αντώνη :?:
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Ψυχραιμία κύριο! Φτύστε με να μη βασκαθώ! Εδώ που μένω ακούω συνέχεια μουσική και δεν έχω σκαμπανεβάσματα . Σήμερα μόνο κατά τις 11.30 το πρωί είχα μια στιγμιαία αναλαμπή και τίποτε άλλο. Ευτυχώς :D
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Αν όντως αυτά ισχύουν, τότε θα πρέπει να μείνουμε χωρίς μουσική για αρκετό καιρό ...εκτός αν υπάρχει κανείς που να μας προτείνει μια αξιόπιστη και φθηνή λύση προστασίας των μηχανημάτων μας, χωρίς όμως να μας χαλάσει τον ήχο.
[scroll] on line U.P.S. [/scroll]

Καλυτερα να μου χαλασει τον ηχο παρα τα μηχανηματα.
Η ενα πολυπριζο για υπερταση με 15€...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Παιδιά και εδώ (ΠΑΤΡΑ).......τα ίδια!!!
Τα βράδυα που κάθομαι στον υπολογιστή και γράφω εδώ μέσα, νομίζω κάποιες στιγμές ότι βρίσκομαι σε ντισκοτέκ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τα φώτα τρεμοπαίζουν τόσο πολύ, που νομίζω ότι έχω στρομπολαιτ!!! :(


Πάντως είναι σίγουρο ότι ΥΠΑΡΧΕΙ περιοχή στην Ελλάδα ΧΩΡΙΣ προβλήματα τροφοδοσίας!
:shock: :shock:


[scroll]Είναι οι περιοχές που ακόμα ΔΕΝ έχει φθάσει η ΔΕΗ!!!![/scroll]
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Το ρευμα εδω ειναι πολυ καλης ποιοτητος!Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε με παρασιτα, αν δεις στον παλμογραφο ειναι απολυτα ημιτονοειδες και σταθερο!
Με το παραμικρο που γινεται, η εταιρια πληρωνει χωρις δευτερη κουβεντα!Συνηθως μετα απο διακοπες για συντηρηση δημιουργουνται τρανσιεντ και μπορει να χαλασει καμμια συσκευη!Αλλα αυτες οι διακοπες ειναι προαναγγελμενες πολυ καιρο πριν με γραμμα σε καθε σπιτι και αν υπαρξει καμμια υπερταση τοτε το εχουν καταγραψει οι υπολογιστες της εταιριας, γιαυτο και αποζημιωνουν τους πελατες τους!
Σπυρος
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Σπύρο, είναι ιδανικό αυτό που γράφεις για την ηλεκτρική εταιρεία της Σουηδίας. Ούτε στον ύπνο μας δεν τό 'χουμε δει εδω στη Ελλάδα!

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας :cry:
 


Μηνύματα
559
Reaction score
1
Εγώ πάντως είμαι σίγουρος πως γεννήθηκα στην μπανανία. Μιλάμε ότι δεν δουλεύει τίποτα σωστά. Μόνο για καμιά φιέστα κάνουμε.

Ντροπή ρε παιδί μου. Αντί να σταματήσουν τις αρπακτές και να φτιάξουν έργα υποδομής, το μόνο που κάνουν είναι να κάθονται δίπλα στους Ολυμπιονίκες και τους Πρωταθλητές, μπας και καρπωθούν μέρος της επιτυχίας τους. :cry:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Ηράκλειο τα ίδια χάλια εδώ και 10 μέρες περίπου........

Ξέρετε πότε θα φτιάξουν, ως δια μαγείας, τα πράγματα??
Όταν βρεθεί κάποιος νοήμων άνθρωπος να ορίσει τη ΔΕΗ ως ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνη για ΟΛΕΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ τις ζημιές που προκαλούνται στις συσκευές μας εξαιτίας της ποιότητας (ή μάλλον της έλλειψης αυτής) του ρεύματος της.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Το ρευμα εδω ειναι πολυ καλης ποιοτητος!Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε με παρασιτα, αν δεις στον παλμογραφο ειναι απολυτα ημιτονοειδες και σταθερο!
Με το παραμικρο που γινεται, η εταιρια πληρωνει χωρις δευτερη κουβεντα!Συνηθως μετα απο διακοπες για συντηρηση δημιουργουνται τρανσιεντ και μπορει να χαλασει καμμια συσκευη!Αλλα αυτες οι διακοπες ειναι προαναγγελμενες πολυ καιρο πριν με γραμμα σε καθε σπιτι και αν υπαρξει καμμια υπερταση τοτε το εχουν καταγραψει οι υπολογιστες της εταιριας, γιαυτο και αποζημιωνουν τους πελατες τους!
Σπυρος
Εδω αν βαλεις παλμογραφο θα τον καψεις!!!!

Βαζεις πολυμετρο και αλλαζει συνεχεια απο 217V-235V.....

Και δεν το συζηταω για τη στιγμη που ερχεται το ρευμα μετα απο διακοπη...Ερχεται με 1000....μπορει να φτασει και τα 250V...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.020
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top